Haku löysi 194 tulosta

Kirjoittaja MatteusP
08.07.2020 13:00
Keskustelualue: Tiedotefoorumi
Aihe: Pohjoisen alueen avoin leiri Vuokatissa 31.7.-2.8.
Vastaukset: 1
Luettu: 341

Re: Pohjoisen alueen avoin leiri Vuokatissa 31.7.-2.8.

Ilmoittautumiset 26.7. mennessä Suomisportin kautta:
https://www.suomisport.fi/events/5486fb ... 5cba107938
Kirjoittaja MatteusP
17.06.2020 14:42
Keskustelualue: Tiedotefoorumi
Aihe: Pohjoisen alueen avoin leiri Vuokatissa 31.7.-2.8.
Vastaukset: 1
Luettu: 341

Pohjoisen alueen avoin leiri Vuokatissa 31.7.-2.8.

POHJOISEN ALUEEN AVOIN NYRKKEILYLEIRI 31.7-2.8.2020 VUOKATIN URHEILUOPISTO PERJANTAI 31.7. klo 17.30-19.00 Harjoitukset .Lajiharjoitus klo 19.00-20.00 Ruokailu LAUANTAI 1.8. Klo 07.00- Aamupala Klo 10.00-11.30 Harjoitukset Lajiharjoitus Klo 12.00 Ruokailu Klo 13.00 Klo 14.30-16.00 Harjoitukset Lajih...
Kirjoittaja MatteusP
01.03.2020 15:29
Keskustelualue: Kilpailufoorumi
Aihe: Raahen nyrkkeilykisat 29. 2. 2020
Vastaukset: 24
Luettu: 6309

Re: Raahen nyrkkeilykisat 29. 2. 2020

Tulokset Raahesta: D-33 kg Oliver Wiklund WBC - Lauri Grekula RaNy 3 - 0 D-39 kg Jesse Luoto RaNy - Tatu Mäkelä KemPy 3 - 0 81 kg Arto Pesonen ReiVo - Arvi Hyvönen LaLu 3 - 0 N-75 kg Krista Kovalainen KajKu - Tiina Peltonen TuusNy 2 - 1 91 kg Joonas Honkaperä ReiVo - Kalle Hepo-oja LaLu 3 - 0 TA-60 ...
Kirjoittaja MatteusP
23.02.2020 18:12
Keskustelualue: Kilpailufoorumi
Aihe: Boxing Night Kajaani 22.2.2020
Vastaukset: 1
Luettu: 1069

Re: Boxing Night Kajaani 22.2.2020

Tulokset Kajaanista: 64 kg Jere Niemeläinen TuUL - Miikka Koskela KeI 3 - 0 N-54 kg Laura Myllymäki ONS - Riikka Väärälä RaNy 2 - 1 N-51 kg Emma Pyykkönen OuKK - Emma Mäkimartti RoRe 3 - 0 81 kg Arvi Hyvönen LaLu - Aki Kyllönen KajKu 3 - 0 N-75 kg Krista Kovalainen KajKu - Vilma Kuusikko KemPy 3 - 0...
Kirjoittaja MatteusP
21.02.2020 20:06
Keskustelualue: Kilpailufoorumi
Aihe: Boxing Night Kajaani 22.2.2020
Vastaukset: 1
Luettu: 1069

Boxing Night Kajaani 22.2.2020

Perinteinen Boxing Night isketään Kajaanissa huomenna lauantaina Scandic Kajanuksessa klo 20.00 alkaen. Liput 10 € ovelta. Illasta lähetetään myös livestream Kajaanin Kuohun nettisivuilla osoitteessa www.kajaaninkuohu.fi Kuohu-TV välilehdessä. Tämän hetken ottelulista: 64 kg Miikka Koskela KeI - Jer...
Kirjoittaja MatteusP
05.02.2020 21:22
Keskustelualue: Kilpailufoorumi
Aihe: Junioreiden TUL-Turnaus 8-9.2. 2020 Lahdessa
Vastaukset: 18
Luettu: 7643

Re: Junioreiden TUL-Turnaus 8-9.2. 2020 Lahdessa

Kajaanin Kuohun nyrkkeilijät jää pois.
Ilmoitettu myös Jounille.
Terveisin Matteus
Kirjoittaja MatteusP
27.01.2020 20:50
Keskustelualue: Tiedotefoorumi
Aihe: Sparripäivä Kellossa 1.2.2020
Vastaukset: 3
Luettu: 1278

Re: Sparripäivä Kellossa 1.2.2020

Huom!
Alkuperäisessä kutsussa se ei näy, että mitään olisi muutettu, mutta kutsussa oli, että leiri alkaa klo 12, mutta leiri alkaa Nyrkkeilyliiton kautta tulleen kutsun mukaisesti klo 13.

Terveisin Matteus
Kirjoittaja MatteusP
11.01.2020 20:24
Keskustelualue: Tiedotefoorumi
Aihe: Sparripäivä Kellossa 1.2.2020
Vastaukset: 3
Luettu: 1278

Sparripäivä Kellossa 1.2.2020

Avoin sparripäivä Kellossa 1.2.2020 klo 13 alkaen.
Paikka ja osoite: Core, Nikintie 1, Kello
Ilmoittautumiset ja tiedustelut:
samielovaara73(at)gmail.com

Tervetuloa sparraamaan!
Kirjoittaja MatteusP
10.01.2020 22:26
Keskustelualue: Kilpailufoorumi
Aihe: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020
Vastaukset: 14
Luettu: 3752

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Moi,
Oulun Kamppailuklubin Emma Pyykkönen jää pois sairastumisen vuoksi.
OuKK:n puolesta
Matteus
Kirjoittaja MatteusP
22.12.2019 19:53
Keskustelualue: Kilpailufoorumi
Aihe: Segezha-Nadvoitsyn turnaus 20-22.12.2019
Vastaukset: 0
Luettu: 1241

Segezha-Nadvoitsyn turnaus 20-22.12.2019

Pohjoisen alueen nyrkkeilijät kävivät Segezha-Nadvoitsyn turnauksessa seuraavalla kokoonpanolla ja tuloksilla: Nyrkkeilijät: Lasse Kourula Vilma Kuusikko Laura Myllymäki Valmentaja: Arto Laukka Joukkueenjohtaja: Seppo Heiskanen Tuomarit: Matteus Pirinen Janniina Tapio Tulokset: Pe 20.12. Nadvoitsy N...
Kirjoittaja MatteusP
17.12.2019 15:58
Keskustelualue: Tiedotefoorumi
Aihe: Pohjoisen alueen avoimet sparrit syyskaudella 2019
Vastaukset: 5
Luettu: 6609

Re: Pohjoisen alueen avoimet sparrit syyskaudella 2019

Kempeleen Pyrintö järjestää seuraavan sparripäivän 28.12. omalla salillaan Pyrinnön majalla osoitteessa Pyrinnöntie 5.
Aikataulu: klo 12 alkaen
Tiedustelut ja ilmoittautumiset Arto Laukka 0407596496

Kempeleen Pyrinnön puolesta
Matteus
Kirjoittaja MatteusP
06.11.2019 21:03
Keskustelualue: Tiedotefoorumi
Aihe: Pohjoisen alueen avoimet sparrit syyskaudella 2019
Vastaukset: 5
Luettu: 6609

Re: Pohjoisen alueen avoimet sparrit syyskaudella 2019

Kiimingin Nyrkkeilykerho järjestää seuraavan sparripäivän 30.11. omalla salillaan Jäälissä osoitteessa Ahertajantie 4. Aikataulu: klo 12 & 16. Ilmoittautumiset kiiminginnyrkkeilykerho@gmail.com Tiedustelut Matti Lantto 0400693536 Ps. Muistakaa syödä aamulla hyvin, jotta jaksatte sparrata. Kiimingin ...
Kirjoittaja MatteusP
31.10.2019 11:05
Keskustelualue: Kilpailufoorumi
Aihe: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 9.11.2019
Vastaukset: 14
Luettu: 6054

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 9.11.2019

Kajaanin Kuohusta:
C-51 kg Tuukka Kemppainen
C-54 kg Lauri Karresmaa
C-70 kg Alvari Pyykkönen
Tuomariksi:
Matteus Pirinen
Kirjoittaja MatteusP
20.10.2019 16:25
Keskustelualue: Kilpailufoorumi
Aihe: Kansainvälinen Kajaaniturnaus 19-20.10.2019
Vastaukset: 28
Luettu: 12252

Re: Kansainvälinen Kajaaniturnaus 19-20.10.2019

Finaalien tulokset: D-33 kg Kostja Zharikov RUS - Konstantin Gorshanov RUS 3 - 0 D-36 kg Sebastian Autio KiNK - Farshad Ahmadi SWE 3 - 0 C-51 kg Ivan Zuravel PoNS - Tuukka Kemppainen KajKu 5 - 0 C-54 kg Aleksandr Botkov RUS - Hussain Mohammadi SWE 5 - 0 C-60 kg Kristian Chechukov RUS - Danylo Nieizv...
Kirjoittaja MatteusP
19.10.2019 17:36
Keskustelualue: Kilpailufoorumi
Aihe: Kansainvälinen Kajaaniturnaus 19-20.10.2019
Vastaukset: 28
Luettu: 12252

Re: Kansainvälinen Kajaaniturnaus 19-20.10.2019

Lauantain tulokset: D-33 kg Konstantin Gorshanov RUS - Vsevolod Chistopvjan RUS 2 - 1 D-42 kg Roman Bogdanov RUS - Hussen Haidari TuUL 3 - 0 C-51 kg Ivan Zuravel PoNS - Behar Dullovi RaNy 5 - 0 C-57 kg Aleksi Guzman KiNK - Jimi Tynkkinen ReiVo 5 - 0 B-60 kg Leonid Tulenev RUS - Aapo Tauriainen IUV R...