Heavyweights - Keskustelua ottelijoista ja rankingeista
Valvoja: WEBMASTER
-
- Brawler
- Viestit: 926
- Liittynyt: 17.04.2017 19:04
Osaa tuon markkinoinnin hyvin...
0 x
Padassa taitaa jopa vähän porista. Sekä Furyn että Wilderin leiri on antanut lausuntoja joiden sisältö on käytännössä sama: "Neuvottelut sujuvat loistavasti, ollaan erittäin lähellä diiliä, tänä vuonna matsataan".
En silti usko Furyn lähtevän näin pitkän tauon jälkeen näin nopeasti näin kovaan paikkaan. Vaikka toisaalta... Jos Joshuan (eli Hearnin) kanssa on niin pirun hankalaa saada nimiä papereihin ja sekä Fury että Wilder ovat yhä edelleen vähän accident-waiting-to-happen -kavereita, niin miksipä ei tehdä sitä jättitiliä nyt. Voittaja saakin Joshuaa vastaan sitten sellaiset fyffet että rantakämppiä voi hamstrata mistä vain lopun ikää.
0 x
"Manuel Charrin tai T. Furyn"

1 x
Rurik kirjoitti: ↑03.08.2018 01:39"Manuel Charrin tai T. Furyn"Jep, jep... Noista onkin hyvä valita kun ovat niin samaa kaliiberia. Krhm. Muutenkin Whyten selviäminen tuosta sarjasta on suunnilleen yhtä epätodennäköistä kuin miltä kuulostaakin. Siis siitäkin huolimatta että on kehittynyt ja Parkerin voittaminen oli kova juttu. Sopiihan sitä toki huudella, suht olennainen osa bisnestä kuitenkin. Whyte vs vähän vastaavia suunnitelmia höpissyt Bellew olisi hyvä otatus, mikäli Bellew-Usyk ei toteudu.
Jep, Parker voitto yllätti mutta melko köntys tuo Whyte on myös , ihmetytti Parkerin saamattomuus ehkä ensimmäinen lattiassa käynti sekoitti pasmat.
Charr olisi varmasti suht helppo päänahka Whytelle ja saisi siitä vyönkin palkinnoksi, luulen että sitä ottelua haetaan.
Mies ei kuitenkaan halunnut Pulevin, Ortizin, Millerin kanssa samaan kehään, no toisaalta eipä Hearnin miehistä muutkaan ole suostunut, suostuuko ikinä?
2 x
Samaa katselin (ihastelin) itsekin. Toi Kownacki on outo tapaus, äärimmäisen vaarallinen vaikka äijä näyttää löysältä taikinalta ja iskutkin on välillä kuin hidastetusta filmistä, yhtä löysän näköisiä kuin on antajansakin. Mutta jotain tuossa polakissa on kun vastustajaa kaatuu kuin heinää. Ilmeisesti ottelutyyli on vastustajalle hankala, käsi käy tarkasti ja iskut tulee oudoista kulmista. Tasapainokin on erityisen hyvä kun pystyy lyömään tilanteessa kuin tilanteessa.
Kownacki todistaa että vielä tänäkin päivänä raskaassa sarjassa voi mennä pitkälle melko olemattomallakin fysiikalla jos taitopuoli on vaan riittävän hyvä.
Kownacki todistaa että vielä tänäkin päivänä raskaassa sarjassa voi mennä pitkälle melko olemattomallakin fysiikalla jos taitopuoli on vaan riittävän hyvä.
0 x
Pitää paikkansa, mutta niin sekin, että yksikään urheilija ei ole koskaan pärjännyt paremmin sen ansiosta, että omaa huonomman fysiikan kuin mitä voisi! Huono fysiikka ja laardi ei Kownachistakaan tee hyvää - lähinnä toimii esteenä todelliselle menestykselle.
0 x
- Leifhackman
- Champion
- Viestit: 6403
- Liittynyt: 15.02.2006 10:19
Chris Byrd! Eiklös Byrdi vetänyt uransa lopuksi hurjat kuntokuurit ja tiputti hevistä cruiseriin ja turpaan tuli että tukka pöllysi. Muistan jostain arvostelusta lukeneeni, että polvet notkahtelivat suojuksiinkin tulleista lyönneistä. Vai oisko ollut siinä kuuluisassa "ylikunnossa"?
0 x
- Minkä kirjoitin, sen kirjoitin -
-
- Brawler
- Viestit: 926
- Liittynyt: 17.04.2017 19:04
Leifhackman kirjoitti: ↑04.08.2018 17:20Chris Byrd! Eiklös Byrdi vetänyt uransa lopuksi hurjat kuntokuurit ja tiputti hevistä cruiseriin ja turpaan tuli että tukka pöllysi. Muistan jostain arvostelusta lukeneeni, että polvet notkahtelivat suojuksiinkin tulleista lyönneistä. Vai oisko ollut siinä kuuluisassa "ylikunnossa"?
[/
Byrd veto aina Light Heawyn mutta vain kerran...
0 x