33. Nyrkkeilyn GeeBee-turnaus SportTV:llä pe-su 11.-13.4.

Olympiatyylin nyrkkeilyyn, eli amatöörinyrkkeilyyn keskittyvä keskustelufoorumi.

Valvoja: WEBMASTER

Vastaa Viestiin
Sportty
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 27.11.2013 20:13

07.04.2014 22:06

Suomen Nyrkkeilyliiton ja SportTV:n yhteistyö jatkuu: suorien nyrkkeilylähetysten sarja polkaistiin käyntiin maaliskuussa SM-finaaleilla, tällä viikolla vuorossa on 33. GeeBee-turnaus, jossa kohtaavat lajin kansainväliset huiput.

Helsingissä 11.-13. huhtikuuta iskettävään turnaukseen on ilmoittautunut mukaan yli 90 ottelijaa 14 maasta. Kehässä nähdään sekä viime vuoden maailmanmestari Kazakstanin Zhanibek Alimkhanuly (-75kg) että Euroopan mestari Armen Zakarian (-64 kg) Venäjältä. Suomen joukkueessa nyrkkeilevät muun muassa tuoreet Suomen mestarit Matti Koota, Antti Hietala, Tomi Honka, Mira Potkonen ja Cecilia Nilsson.

Katseluoikeudet HD-laatuisiin lähetyksiin 7e/päivä tai 12e/3 päivää osoitteesta http://www.sporttv.fi/geebee.
0 x
Nikolai
New Kid on the Block
Viestit: 22
Liittynyt: 22.03.2014 13:52

09.04.2014 16:01

-
Viimeksi muokannut Nikolai, 21.05.2014 14:48. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
Sportty
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 27.11.2013 20:13

10.04.2014 02:09

Nikolai kirjoitti:Kuka mahtaa selostaa?
Selostajasta ei valitettavasti ole tietoa. Striimin tuottaa Nyrkkeilyliitto ja kisan järjestää TUL, joten asiaa pitäisi tiedustella sieltä suunnalta.
0 x
Sportty
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 27.11.2013 20:13

10.04.2014 02:10

Päivitetty osanottajalistaus:

49 kg (3 nyrkkeilijää)
Hugh Myers IRL, Ashley Williams WAL, Ibrahim Mohammed FIN.

52 kg (5)
Zdravko Mihailov BG, Kiril Serikov EST, Adilet Kurmetov KAZ, Vjatseslav Tashkarakov RUS, Wael Al-Khaghani FIN.

56 kg (10)
Stefan Ivanov BG, Kurt Walker IRL, Alessio Di Savino ITA, Kairat Yeraliyev KAZ, Dimtrijs Gutmans LAT, Ali Srour EUBC, Artem Khotenov RUS, Sean McGoldrick WAL, Matti Koota FIN, Mikko Lehtinen FIN.

60 kg (12)
Elian Dimitrov BG, Christos Antoniou CYP, Juri Jaanissoo EST, Sofiane Oumiha FRA, Fabio Introvaia ITA, Sean McCom IRL, Artjoms Ramlavs LAT, Hadi Srour EUBC, Chad Milnes NZL, Vjatseslav Shipunov RUS, Joseph Cordina WAL, Timo Liljeroos FIN.

64 kg (11)
Airin Ismetov BG, Paris Ploutarchos CYP, Abdelmalik Ladjali FRA, Michael Nevin IRL, Andrea Caserio ITA, Aidar Amirzakov KAZ, Arturs Ahmetovs LAT, Salavay Katujev EUBC, Leroy Hindley NZL, Artem Zakarian RUS (Euroopan mestari 2013), Zack Davies WAL.

69 kg (10)
Simeon Chamov BG, Pavlos Tatidis KYP, Souleymane Cissokho FRA, Maksim Vilde EST, Alfonso Di Russo ITA, Genadijs Merkulovs LAT, Jamshid Nazari EUBC, Bowyn Morgan NZL, Antti Hietala FIN, Ilari Kujala FIN.

75 kg (9)
Kiriakos Spanos CYP, Kaupo Arro EST, Adriani Vastine FRA, Raffaele Munno ITA, Zhanibek Alimkhanuly KAZ (maailmanmestari 2013), Glodi Eneste EUBC, Dmitri Tretjak FIN, Jere Jokinen FIN, Janne Ojapalo FIN.

81 kg (9)
Costantinos Michailidis CYP, Artur Zarva EST, Abdelkader Bouhenia FRA, Gianluca Rosciglione ITA, Nikolajs Grisunins LAT, Ahmed Abdelfattah EUBC, Eric Finau NZL, Calum Evans WAL, Kim Hirvonen FIN.

91 kg (7)
Ainar Karlson EST, Stephen Ward IRL, Askar Abdullayev KAZ, Kai Robin Havnaa EUBC, David Light NZL, Kody Davies WAL, Tomi Honka FIN.

+91 kg (6)
Petar Belberov BG, Rain Karlson EST, Dean Gardnier IRL, Patrick Mailata NZL, Dmitri Mukhin RUS, Gennadi Mentsikäinen FIN.

Naiset

51 kg (6)
Lisa Whiteside ENG, Olesia Gladkova RUS, Lynsey Holdaway WAL, Sonia Grönroos FIN, Sallamaari Hannonen FIN, Satu Lehtonen FIN.

60 kg (6)
Natasha Jonas ENG, Anastasia Beliakova RUS, Eftichia Kathopouli CYP, Rebecca Price WAL, Mira Potkonen FIN, Cecilia Nilsson FIN.


Liput ja lisätietoa: http://sporttv.fi/geebee
0 x
Sportty
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 27.11.2013 20:13

10.04.2014 20:04

Boxing.fi:n Facebookissa on käynnissä kisa, josta voi voittaa nettivapaalipun turnaukseen: https://www.facebook.com/Boxing.Fi
0 x
Sportty
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 27.11.2013 20:13

11.04.2014 12:06

Ottelulista perjantai 11.4. klo 13. SportTV tarjoaa 10 minuutin ilmaiskatselun lähetyksen alusta osoitteessa
http://sporttv.fi/geebee.

52 kg: Vjatseslav Tashkarakov RUS - Tinko Banabakov BUL
60 kg: Timo Liljeroos FIN - Chad Milnes NZL
60 kg: Joseph Cordina WAL - Artjoms Ramlavs LAT
60 kg: Sean McComb IRL - Vjatseslav Shipunov RUS
60 B: Dimtrijs Gutmans LAT - Juri Jaanissoo EST
60 B: Hadi Srour EUBC - Jesse Jouhki FIN
64 kg: Aidar Amirzakov KAZ - Zack Davies WAL
64 kg: Michael Nevin IRL - Abdelmalik Ladjali FRA
64 kg: Leroy Hindley NZL - Airin Ismetov BUL
64 kg: Salavat Khatujev EUBC - Dario Vangeli ITA
+91 kg: Tommaso Rossano ITA - Dmitri Mukhin RUS
0 x
Sportty
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 27.11.2013 20:13

11.04.2014 16:33

Tulokset ja päivän toinen kattaus klo 18 alkaen osoitteessa http://sporttv.fi/events/231/geebee-tournament/37

52 kg: Vjatseslav Tashkarakov RUS - Tinko Banabakov BUL 3-0.
60 kg: Chad Milnes NZL - Timo Liljeroos FIN 3-0
60 kg: Joseph Cordina WAL - Artjoms Ramlays LAT 3-0
60 kg: Vjatseslav Shipunov RUS - Sean McCom IRL 3-0
60 B: Juri Jaanissoo EST - Dimtrijs Gutmans LAT 2-1
60 B: Hadi Srour EUBC - Jesse Jouhki FIN 3-0
64 kg: Aidar Amirzakov KAZ - Zack Davies WAL 2-1
64 kg: Abdelmalik Ladjali FRA - Michael Nevin IRL 2-1
64 kg: Dario Vangeli ITA - Leroy Hindley NZL 3-0
+91 kg: Dmitri Mukhin RUS - Tommaso Rossano ITA 3-0


Ottelulista perjantai klo 18

56 kg: Artem Khotenov RUS - Alessio di Savino ITA
56 kg: Elias Friha FRA - Matti Koota FIN
56 kg: Kairat Eralijev KAZ - Sean McGoldrick WAL
56 kg: Ali Srour EUBC - Kurt Walker IRL
69 kg: Maksim Vilde EST - Bowyn Morgan NZL
69 kg: Antti Hietala FIN - Dario Morello ITA
69 kg b: Mihails Pavlovs LAT - Jamshid Nazari EUBC
75 kg: Jere Jokinen FIN - Evgeny Shvedenko RUS
75 kg: Raffaele Munno ITA - Christian M´Billiassemo FRA
75 kg: Kaupo Arro EST - Dmitri Tretjak FIN
75 kg: Janne Ojapalo FIN - Zhanibek Alimfhanulu KAZ
91 kg: Askar Abdullayev KAZ - Kody Davies WAL

Liput: http://sporttv.fi/events/231/geebee-tournament/37
0 x
Sportty
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 27.11.2013 20:13

11.04.2014 23:25

Ottelulista lauantai 12.4. klo 13

Semifinaalit suorana osoitteessa http://sporttv.fi/events/231/geebee-tournament/37

Miehet

- 49 kg: Hugh Myers IRL - Ibrahim Mohammed FIN
- 56 kg: Artem Khotenov RUS - Matti Koota
- 56 kg: Kairat Eralijev KAZ - Kurt Walker IRL
- 64 kg: Aidar Amirzakov KAZ - Abdelmalik Ladjali FRA
- 64 kg: Leroy Hindley NZL - Dario Vangeli ITA
- 75 kg: Evgeny Shvedenko RUS - Christian M´Billiassemo FRA
- 75 kg: Kaupo Arro EST - Zhanibek Alimkhanuly KAZ
- 91 kg: Tomi Honka FIN - Askar Abdullayev KAZ
- 91 kg: Ainar Karlsson EST - David Light NZL

Naiset

- 51 kg: Sallamaari Hannonen FIN - Lisa Whiteside ENG
- 51 kg: Olesia Gladkova RUS - Ashley Brace WAL


Ottelulista lauantai 12.4. klo 18


Naiset

- 60 kg: Charlene Jones WAL - Cecilia Nilsson FIN
- 60 kg: Mira Potkonen FIN - Natasha Jonas ENG

Miehet

- 52 kg: Adilet Kurmetov KAZ - Vjatseleslav Tashkarakov RUS
- 52 kg: Kiril Serikov EST - Wael Al-Khaghani FIN
- 60 kg: Elian Dimitrov BUL - Chad Milnes NZL
- 60 kg: Joseph Cordina WAL - Vjatseslav Shipunov RUS
- 69 kg: Simeon Chamov BUL - Bowyn Morgan NZL
- 69 kg: Dario Morello ITA - Souleymane Cissokho FRA
- 81 kg: Tönis Grinkin EST - Nathan Thorleys WAL
- 81 kg: Simone Fiori ITA - Eric Finaus NZL
- +91 kg: Patrick Mailata NZL - Dmitri Mukhin RUS
- +91 kg: Rain Karlsson EST - Petar Beberov BUL

Livestriimiliput osoitteesta http://sporttv.fi/events/231/geebee-tournament/37
0 x
Sportty
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 27.11.2013 20:13

13.04.2014 12:42

Finaalit isketään tänään klo 13 alkaen. Ilmainen preview: http://sporttv.fi/geebee

51 kg: Lisa Whiteside ENG - Ashley Brace WAL
60 kg: Charlene Jones WAL - Natasha Jonas ENG

49 kg: Ashley Williams WAL - Hugh Myers IRL
52 kg: Vjatseslav Tashkarakov RUS - Wael AL- Khaghani FIN
56 kg: Artem Khotenov RUS - Kairat Eralijev KAZ
60 kg: Chad Milnes NZL - Joseph Cordina WAL
60 kg B: Juri Jaanissoo EST - Hadi Srour EUBC
64 kg: Aidar Amirzakov KAZ - Dario Vangeli ITA
69 kg: Simeon Chamov BUL - Souleymane Cissokho FRA
69 kg B: Ilari Kujala FIN - Jamshid Nazari EUBC
75 kg: Christian M´Billiassemo FRA - Zhanibek Alimkhanuly KAZ
81 kg: Nathan Thorley WAL - Simone Fiori ITA
91 kg: Askar Abdullayev KAZ - Ainar Karlson EST
+91 kg: Dmitri Mukhin RUS - Rain Karlson EST
0 x
Vastaa Viestiin