TUL.turnaus 23-24.1.2010

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

isku
Club Fighter
Viestit: 172
Liittynyt: 21.12.2004 17:32
Paikkakunta: Helsinki

29.12.2009 16:03

KILPAILUKUTSU
Avoimet TUL:n nyrkkeilymestaruuskilpailut
TUL-turnaus
23.- 24.1.2010
Helsingin Urheilutalossa, Helsinginkatu 25
Aikataulu
La 23.1 Klo 7.30-09.00 Lääkärintarkastus ja punnitus ( miehet ) Hotelli Olympia 8.krs
8.00-09.00 Lääkärintarkastus ja punnitus ( naiset )
8.30-09.00 Tuomarien ilmoittautuminen, Hotelli Olympia
10.00 Arvonta, Hotelli Olympia
12.30 Tuomarikokous, Helsingin Urheilutalo
13.00 Ottelut, Urheilutalo
18.00 Ottelut, Urheilutalo

Su 24.1 7.30-08.00 Lääkärintarkastus ja punnitus, Hotelli Olympia 8 krs
10.15 Tuomaripalaveri, Hotelli Olympia
10.00 Finaalit, Urheilutalo

Kilpailusarjat: Miehet 51 kg - + 91 kg
Naiset 48 kg - + 69 kg

Kilpailijalla pitää olla kilpailukirja, lisenssi. Peruslääkärintarkastus joka on
suoritettu vuoden aikana ja AIBA.n hyväksymä päänsuoja.

Ilmoittautuminen 12.1.2010 mennessä
Timo Rannikko, Myllypadontie 8 B 15, 00920 Helsinki
puh 040 - 7782464, email: rann@saunalahti.fi
Ilmoittautuminen koskee myös tuomareita ja valmentajia

Ilmoittautumismaksu on 10 e/ kilpailija joka on maksettava ilmoittautumisen
yhteydessä tilille: Merita 152130 - 7124615 GeeBee Tuki ry
12.1.2010 jälkeen ilmoittautuneiden maksu on 20 e/ kilpailija

Majoitus Hotelli Cumulus Olympia, Läntinen Brahenkatu 2. Helsinki
Huonehinnat 1h 60 e /vrk. 2 h 75 e/ vrk, 4 h 114 e/ vrk
Huonehintaan sisältyy aamiainen ja sauna.
Majoitusvaraus suoraan hotelliin puh 09- 69151
Mainitse TUL-turnaus kiintiö 12.1.2010 mennessä.

Ruokailu Ravintola Huviretki, Hotelli Olympia
La 23.1 klo 11-13 ja 16 - 18 aterian hinta 12 e hlö

Nyrkkeilyterveisin
GEEBEE TUKI RY
Viimeksi muokannut isku, 21.01.2010 20:25. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
isku
Club Fighter
Viestit: 172
Liittynyt: 21.12.2004 17:32
Paikkakunta: Helsinki

13.01.2010 10:32

TUL.N NYRKKEILYTURNAUS 23-24.1.2010
HELSINGIN URHEILUTALOSSA
Lauantaina 23.1 klo 13.00 ja 18.00
Sunnuntaina 24.1 klo 10.00
OSANOTTAJAT 21.1 MENNESSÄ
51 kg ( 4 )
Nikolai Tsaskin EST
Ibrahim Mohamed LaKa
Joonas Pursiainen RoRe
Rami Kasim KaNy
54 kg ( 2 )
Toni Hämäläinen OKK
Pekka Korhola KajKu
57 kg ( 4 )
Petteri Fröjdholm ONS
Wael al Khaghani TVS
Mikko Lehtinen KKU
Frank Hagström YkspR
60 kg ( 5 )
Joonas Tuoma HeTa
Rashid Shahi LaKa
Olli-Pekka Rötkönen LaLu
Miikka Koskela KeI
Pasi Silvennoinen RiKK
64 kg ( 11 )
Amin Nuri HeKo
Jarkko Putkonen SoVo
Sauli Putkonen SoVo
Santtu Jonninen LaKa
Alex Vassiljev TaNy
Lauri Keinänen HUS
Riku Hokkanen MiNy
Niklas Wallin VaBo
Roni Lindberg VN
Janne Engvist VN
Jesse Karjalainen KajKu
69 kg ( 15 )
Georgi Ilkevits EST
Sakari Lähderinne IUV
Juha Joel Juvonen KBC
Saku Roos TuTe
Mikko Niemi LaKa
Jani Tuulaniemi LaLu
Mihael Kiiski TTN
Henri Kekäläinen KeI
Ville Numminen RiKK
Jarkko Jussila VaBo
Joni Hirviniemi ReiVo
Tomi Honka VN
Jouni Holopainen KuRi
Matias Laitinen KuRi
Miro Kantoniemi LaKa
75 kg ( 11 )
Artjom Fjodorov EST
Matias Suni LaLu
Maxim Kiiski TTN
Tatu Nielsen HUS
Joni Politshuk MiNy
Kimmo Kuukasjärvi Kei
Ari Savolainen RiKK
Jaakko Anttila RiKK
Tom Niinimäki TuSN
Fitim Latifi PoNS
Toni Johansson SeKJ
81 kg ( 9 )
Ainar Karlson EST
Eemeli Katajisto TuUL
Sami Enbom LaKa
Jussi Jurvanen TTN
Niklas Räsänen HUS
Anders Klettenberg HUS
Toni Tissari MiNy
Panu Immonen MiNy
Atte Grönroos RiKK
91 kg ( 4)
Petri Surakka JäKK
Markus Sutinen TTN
Markku Hiltunen JuUr
Joonas Fraktman VN
+ 91 kg ( 3 )
Riku-Matti Laine PoNMKY
Jukka Saarinen JäKK
Kaspar Vaha HUS
NAISET
48 kg ( 3 )
Inkamari Välitalo OuTa
Sanna-Kaisa Luja HeTa
Maaria Sahimaa KuRi
51 kg ( 4 )
Iita Häikiö OuTa
Melina Leinikka TuUL
Salla-Mari Hannonen KajKu
Katri Pajalahti KuRi
54 kg ( 5 )
Hanne Mäkinen JäKK
Emma Jalonen TTN
Marjo-Rita Juntunen KajKu
Essi Ikonen KuRi
Nadja Svart TTN
57 kg ( 8 )
Maiju Hyvönen PoNMKY
Laura Tuominen STB
Emma Seppänen RoRe
Maaru Moilanen RoRe
Marjut Lausti TTN
Hanna Sainio MiNy
Virve Ehrnroot MiNy
Johanna Sipola TuSN
60 kg ( 4 )
Katri Varonen KBC
Merja Jaskara HSC
Tiina Hahl HeiVo
Mira Potkonen TVS
64 kg ( 2 )
Minna Latvanen JäKK
Annukka Volotinen HSC
69 kg ( 4 )
Heidi Katajamäki PoNMKY
Sonja Roos TuUL
Inka Mella TTN
Henna-Maaria Mettovaara OKK
+ 69 kg ( 3 )
Janica Laine HSC
Pauliina Virta HBT
Minna Andersson JuUr
Viimeksi muokannut isku, 21.01.2010 20:30. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
0 x
ed
New Kid on the Block
Viestit: 48
Liittynyt: 09.10.2006 16:38

14.01.2010 10:17

Kuopion Riennon miesnyrkkeilijät Holopainen ja Laitinen näyttävät olevan listalla ihan oikealla paikalla, mutta jostain syystä naiset puuttuvat vaikka piti olla ilmoitettu myös... eli tulossa on

N48 Maaria Sahimaa
N51 Katri Pajalahti
N54 Essi Ikonen

t. Essi, KuRi
0 x
Red Rapid
New Kid on the Block
Viestit: 22
Liittynyt: 12.09.2009 17:08

16.01.2010 21:02

Eipä näkynyt juniorien Euroopan mestari Mirella Hännistä ilmoittautuneiden joukossa.Onko hän loukkaantunut.Entä naisten SM-kisat Rovaniemellä onko ne otteluohjelmassa??
Viimeksi muokannut Red Rapid, 17.01.2010 21:51. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
Red Rapid
New Kid on the Block
Viestit: 22
Liittynyt: 12.09.2009 17:08

17.01.2010 19:42

TUL-turnauksen voittajaehdokkaat:
Miehet
51kg Joonas Pursiainen RoRe
54kg Pekka Korhola KajKu
57kg Petteri Fröjdholm ONS
60kg Pasi Silvennoinen RiKK
64kg Alex Vassiljev TaNy
69kg Joni Hirviniemi ReiVo (Kiiski)
75kg Joni Politshuk MiNy
81kg Eemeli Katajisto TuUl
91kg Petri Surakka JäKK ?
+91kg Kasper Vaha HUS

Naiset
48kg Sanna-Kaisa Luja HeTa
51kg Katri Pajalahti KuRI
54kg Hanne Mäkinen JäKK
57kg Emma Seppänen RoRe (no vaikeetahan se on pohjoisen tytön etelässä voittaa) Tuomaritoiminta!!!!!!
60kg Mira Potkonen TVS
64kg Annukka Volotinen HSC
69kg Inka Mella TTN
+69kg Pauliina Virta
Viimeksi muokannut Red Rapid, 18.01.2010 06:02. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
0 x
lamino
New Kid on the Block
Viestit: 3
Liittynyt: 17.01.2010 20:19

17.01.2010 20:33

Red Rapid kirjoitti:Eipä näkynyt juniorien Euroopan mestari Mirella Hännistä ilmoittautuneiden joukossa.Onko hän loukkaantunut vai pieni pelonpoikanen siirtymisessä aikuisten saappaisiin.Entä naisten SM-kisat Rovaniemellä onko ne otteluohjelmassa??
Jos jättäsit naisten lisäksi myös Mirella Hännisen arvioimatta, ja vaikkakaan asia ei sinulle kuulu niin Mirella on valitettavasti loukkaantuneena tällä hetkellä.
0 x
Red Rapid
New Kid on the Block
Viestit: 22
Liittynyt: 12.09.2009 17:08

17.01.2010 21:39

lamino kirjoitti:
Red Rapid kirjoitti:Eipä näkynyt juniorien Euroopan mestari Mirella Hännistä ilmoittautuneiden joukossa.Onko hän loukkaantunut .Entä naisten SM-kisat Rovaniemellä onko ne otteluohjelmassa??
Jos jättäsit naisten lisäksi myös Mirella Hännisen arvioimatta, ja vaikkakaan asia ei sinulle kuulu niin Mirella on valitettavasti loukkaantuneena tällä hetkellä.
Noin noita asioita väännellään juurihan kysyin .että onko Mirella loukkaantunut.Asia kuuluu ja näkyy minulle yhtä paljon kuin sinulle siis kysyä Mirellan terveydentilasta.Minä tiedän asian tiimoilta paljonkin asioita jotka ei tosiaankaan kuulu sinulle pätkääkään.Älä jauha paskaa!!!! Mirella on loukkaantunut ja sillä selvä.KIlpailut jäävät käymättä.Toivottavasti tervehtyy SM-kisoihin,ja pääsis ottamaan mittaa muista Suomalaisista naissarjalaisista.
0 x
Red Rapid
New Kid on the Block
Viestit: 22
Liittynyt: 12.09.2009 17:08

17.01.2010 22:09

[quote="Red Rapid"]TUL-turnauksen voittajaehdokkaat:
tuli kahesti sorry
0 x
lamino
New Kid on the Block
Viestit: 3
Liittynyt: 17.01.2010 20:19

21.01.2010 17:20

Red Rapid kirjoitti:
lamino kirjoitti:
Red Rapid kirjoitti:Eipä näkynyt juniorien Euroopan mestari Mirella Hännistä ilmoittautuneiden joukossa.Onko hän loukkaantunut .Entä naisten SM-kisat Rovaniemellä onko ne otteluohjelmassa??
Jos jättäsit naisten lisäksi myös Mirella Hännisen arvioimatta, ja vaikkakaan asia ei sinulle kuulu niin Mirella on valitettavasti loukkaantuneena tällä hetkellä.
Noin noita asioita väännellään juurihan kysyin .että onko Mirella loukkaantunut.Asia kuuluu ja näkyy minulle yhtä paljon kuin sinulle siis kysyä Mirellan terveydentilasta.Minä tiedän asian tiimoilta paljonkin asioita jotka ei tosiaankaan kuulu sinulle pätkääkään.Älä jauha paskaa!!!! Mirella on loukkaantunut ja sillä selvä.KIlpailut jäävät käymättä.Toivottavasti tervehtyy SM-kisoihin,ja pääsis ottamaan mittaa muista Suomalaisista naissarjalaisista.
Ahaa, mielenkiintoista... Tiedät asian tiimoilta paljonkin asioita, jotka eivät kuulu minulle, mutta et tiennyt sitä, että Mirella on tällä hetkellä loukkaantuneena. Asia selvä. Luultavasti Mirella joutuu olemaan koko kevään poissa kuvioista, joten on valitettavaa, että hän ei todennäköisesti osallistu naisten SM-kisoihinkaan.
0 x
Red Rapid
New Kid on the Block
Viestit: 22
Liittynyt: 12.09.2009 17:08

22.01.2010 08:47

lamino kirjoitti:
Red Rapid kirjoitti:Eipä näkynyt juniorien Euroopan mestari Mirella Hännistä ilmoittautuneiden joukossa.Onko hän loukkaantunut vai pieni pelonpoikanen siirtymisessä aikuisten saappaisiin.Entä naisten SM-kisat Rovaniemellä onko ne otteluohjelmassa??
Jos jättäsit naisten lisäksi myös Mirella Hännisen arvioimatta, ja vaikkakaan asia ei sinulle kuulu niin Mirella on valitettavasti loukkaantuneena tällä hetkellä.
Mirella näyttää keskittyvän tällä hetkellä vanhojen tanssiharjoituksiin,mutta sen verran on vaivaa, että nyrkkeilykilpailut on tällä hetkellä katkolla.
0 x
lamino
New Kid on the Block
Viestit: 3
Liittynyt: 17.01.2010 20:19

22.01.2010 16:37

Red Rapid kirjoitti:
lamino kirjoitti:
Red Rapid kirjoitti:Eipä näkynyt juniorien Euroopan mestari Mirella Hännistä ilmoittautuneiden joukossa.Onko hän loukkaantunut vai pieni pelonpoikanen siirtymisessä aikuisten saappaisiin.Entä naisten SM-kisat Rovaniemellä onko ne otteluohjelmassa??
Jos jättäsit naisten lisäksi myös Mirella Hännisen arvioimatta, ja vaikkakaan asia ei sinulle kuulu niin Mirella on valitettavasti loukkaantuneena tällä hetkellä.
Mirella näyttää keskittyvän tällä hetkellä vanhojen tanssiharjoituksiin,mutta sen verran on vaivaa, että nyrkkeilykilpailut on tällä hetkellä katkolla.[/quoteA]

Ahaa, vaikka sitten niin. Nyrkkeily ja tanssiminenhan ovat aivan sama asia. Jos pystyy tanssimaan, pystyy myös nyrkkeilemään eikö vain? Ja taidat olla vain kateellinen, että et itse pääse pyöräyttelemään Mirellaa tanssilattialla. Mutta uskon, että me, minä ja sinä arvoisa ystävä Red Rapid, emme tiedä läheskään kaikkea, emme edes puoliakaan Mirellan asioista, joten annetaan hänen olla. Hän palaa nyrkkeilykehiin sitten, kun on hänen sekä hänen valmennustiiminsä mielestä oikea aika.
0 x
Osmo Laine
Journeyman
Viestit: 223
Liittynyt: 30.09.2004 17:38
Paikkakunta: Tampere

23.01.2010 12:08

OTTELULISTA/BOUT LIST 1
23.1.2010 klo 13.00

1. 64 lg Niklas Wallin VaBo - Lauri Keinänen HUS
2. 64 kg Alex Vassiljev TaNy - Riku Hokkanen MiNy
3. 64 kg Sauli Putkonen SoVo - Santtu Jonninen LaKa
4. 64 kg Jesse Karjalainen KajKu - Amin Nuri HeKo
5. 69 kg Grigori Ilkevits EST - Henri Kekäläinen KeI
6. 75 kg Kimmo Kuukasjärvi KeI - Maxim Kiiski TTN
7. 75 kg Tom Niinimäki TuSN - Artjom Fjodorov EST
8. 81 kg Ainar Karlson EST - Ari Savolainen RiKK
9. 81 kg Toni Tissari MiNy - Sami Enbom LaKa
10. 91 kg Markku Hiltunen JuUr - Eemeli Katajisto TuUL
11. N57 kg Johanna Sipola TuSN - Marjut Lausti TTN
12. N57 kg Virve Ehrnrooth MiNyt - Maiju Hyvänen PoNMKY
13. N60 kg Maaru Moilanen RoRe - Hanna Sainio MiNy
14. N51 kg Salla-Mari Hannonen KajKu - Melina Leinikka TuUL
15. N51 kg Katri Pajalahti KuRi - Iita Häikiö OuTa
16. N54 kg Hanne Mäkinen JäKK - Essi Ikonen KuRi
17. N54 kg Marjo-Rita Juntunen KajKu - Emma Jalonen TTN
18. N69 kg Inka Mella TTN - Sonja Roos TuUL
19. N+69 kg Hanna-Maaria Mettovaara OKK - Pauliina Virta HBT
20. N+69 kg Janica Laine HSC - Minna Andersson JuUr

Ottelut jatkuvat
23.1. klo 18.00
24.1. klo 10.00
0 x
MikkoM
Prospect
Prospect
Viestit: 1661
Liittynyt: 04.10.2004 11:49
Paikkakunta: Leiden

23.01.2010 13:14

OTTELULISTA/BOUT LIST 1
23.1.2010 klo 13.00

1. 64 lg Lauri Keinänen HUS - Niklas Wallin VaBo 9-2
2. 64 kg Alex Vassiljev TaNy - Riku Hokkanen MiNy 6-3
3. 64 kg Sauli Putkonen SoVo - Santtu Jonninen LaKa 7-4
4. 64 kg Jesse Karjalainen KajKu - Amin Nuri HeKo 15-0
5. 69 kg Henri Kekäläinen KeI - Grigori Ilkevits EST 9-4
6. 75 kg Maxim Kiiski TTN - Kimmo Kuukasjärvi KeI 4-3
7. 75 kg Artjom Fjodorov EST - Tom Niinimäki TuSN 8-3
8. 81 kg Ainar Karlson EST - Ari Savolainen RiKK AB 2. r.
9. 81 kg Sami Enbom LaKa - Toni Tissari MiNy 9-7
10. 91 kg Eemeli Katajisto TuUL - Markku Hiltunen JuUr RSCI 3. r.
11. N57 kg Johanna Sipola TuSN - Marjut Lausti TTN
12. N57 kg Virve Ehrnrooth MiNyt - Maiju Hyvänen PoNMKY
13. N60 kg Maaru Moilanen RoRe - Hanna Sainio MiNy
14. N51 kg Salla-Mari Hannonen KajKu - Melina Leinikka TuUL
15. N51 kg Katri Pajalahti KuRi - Iita Häikiö OuTa
16. N54 kg Hanne Mäkinen JäKK - Essi Ikonen KuRi
17. N54 kg Marjo-Rita Juntunen KajKu - Emma Jalonen TTN
18. N69 kg Inka Mella TTN - Sonja Roos TuUL
19. N+69 kg Hanna-Maaria Mettovaara OKK - Pauliina Virta HBT
20. N+69 kg Janica Laine HSC - Minna Andersson JuUr

Ottelut jatkuvat
23.1. klo 18.00
24.1. klo 10.00
Viimeksi muokannut MikkoM, 23.01.2010 15:07. Yhteensä muokattu 8 kertaa.
0 x
Twitter.com/MikkoMarttinen
max power
Club Fighter
Viestit: 125
Liittynyt: 23.07.2009 16:40

23.01.2010 13:41

Jahas, Eemeli ei saanut painoja vedettyä vai..?
0 x
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1572
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

23.01.2010 15:20

OTTELULISTA/BOUT LIST 1
23.1.2010 klo 13.00


1. 64 lg Lauri Keinänen HUS - Niklas Wallin VaBo 9-2
2. 64 kg Alex Vassiljev TaNy - Riku Hokkanen MiNy 6-3
3. 64 kg Sauli Putkonen SoVo - Santtu Jonninen LaKa 7-4
4. 64 kg Jesse Karjalainen KajKu - Amin Nuri HeKo 15-0
5. 69 kg Henri Kekäläinen KeI - Grigori Ilkevits EST 9-4
6. 75 kg Maxim Kiiski TTN - Kimmo Kuukasjärvi KeI 4-3
7. 75 kg Artjom Fjodorov EST - Tom Niinimäki TuSN 8-3
8. 81 kg Ainar Karlson EST - Ari Savolainen RiKK AB 2. r.
9. 81 kg Sami Enbom LaKa - Toni Tissari MiNy 9-7
10. 91 kg Eemeli Katajisto TuUL - Markku Hiltunen JuUr RSCI 3. r.
11. N57 kg Marjut Lausti TTN - Johanna Sipola TuSN 12-8

12. N57 kg Maiju Hyvänen PoNMKY - Virve Ehrnrooth MiNy 4-2
13. N60 kg Hanna Sainio MiNy - Maaru Moilanen RoRe 14-2
14. N51 kg Salla-Mari Hannonen KajKu - Melina Leinikka TuUL 6-5
15. N51 kg Iita Häikiö OuTa - Katri Pajalahti KuRi 6-2
16. N54 kg Hanne Mäkinen JäKK - Essi Ikonen KuRi 9-2

17. N54 kg Emma Jalonen TTN - Marjo-Rita Juntunen KajKu 10-4
18. N69 kg Inka Mella TTN - Sonja Roos TuUL 11-3
19. N+69 kg - Pauliina Virta HBT - Hanna-Maaria Mettovaara OKK 12-4
20. N+69 kg Janica Laine HSC - Minna Andersson JuUr 10-0

Ottelut jatkuvat
23.1. klo 18.00
24.1. klo 10.00
Viimeksi muokannut MiikaF, 23.01.2010 16:56. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
Vastaa Viestiin