29. GEEBEE TURNAUS 9-11.4.2010

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

isku
Club Fighter
Viestit: 172
Liittynyt: 21.12.2004 17:32
Paikkakunta: Helsinki

23.03.2010 21:40

29. GEEBEE TURNAUS 9-11.4.2010 HELSINGIN URHEILUTALOSSA
TILAISUUDET PERJANTAINA 9.4 KLO 13.00 JA 18.00
LAUANTAINA 10.4 KLO 13.00 JA 18.00
SUNNUNTAINA 11.4 FINAALIT KLO 13.00
Mukana seuraavat maat: Bulgaria,Irlanti,Italia,Kypros,Norja, Portugal, Ruotsi
Skotlanti, Uzbekistan, Viro, Venäjä, ja Suomen parhaimmisto.

Osanottajat 30.3 mennessä
48 kg ( 2 )
Nikolai Tashkin EST
Ibrahim Mohamed FIN
51 kg ( 4 )
Stefan Ivanov BUL, B-j EM 1 ja Aj EM 2
Declan Gerraghty IRL, EU 2
Vicenzo Picardi ITA. MM 3 , 07
Ian Butcher SCO . Aj EM 3
54 kg ( 9 )
Detelin Dalakliev BUL MM 1
Vittorio Parrinello ITA
Pedro Matos POR
Zafer Parpier RUS
Joseph Hamm SCO
Daniel Gustafsson SWE
Orzubek Shayimov UZB
Matti Koota FIN, AJ, MM-3
Wael al Khaghani FIN
57 kg ( 8 )
Nikolai Zaitsev EST
Antoniu Christos CYP
Ryan Lindberg IRL
Alessio Di Savino ITA
Sergei Vodopjanov RUS, MM 1 07 ja MM 2, 09
Insallakh Alyshov RUS
Michael Roberts SCO
Petteri Fröjdholm FIN
60 kg ( 8 )
Juri Jaanisoo EST
Andrejs Podusovs CYP
David Oliver Joyce IRL, EU 1 08 ja 09
Semen Grivashev RUS
Josh Taylor SCO
Lars Niklasson SWE
Hurshid Tojibajev UZB
Joonas Tuoma FIN
64 kg ( 12 )
Aleksei Orlov EST
Danatsidis Georgios CYP
Philip Sutcliffe IRL
Vincenzo Mangiacapre ITA
Alexander Jacobsen NOR
Sergei Shigashev RUS
Darran McGinn SCO
Suro Ismailov SWE
Sanjarbek Rahmonov UZB
Alex Vassiljev FIN
Jarkko Putkonen FIN
Sauli Putkonen FIN
69 kg ( 9 )
Yiankou Kiriakos CYP
Spanos Kiriakos CYP
Dmitri Kormilin EST
Willie McLoughlin IRL, EU 2
Diego Di Luisa ITA
Andrei Zamkovoy RUS, MM 2
Aston Brown SCO
Uktamjon Rahmonov UZB
Mikhail Kiiski FIN
75 kg ( 9 )
Artjom Fjodorov EST
Kaupo Arro EST
Jason Quigley IRL, Aj EM 1
Glodi Eneste NOR
Artem Cherbotarev RUS , Mailman Cup 1 ja Aj EM 2
Sean Finney SCO
Abbos Atojev UZB, MM 07 ja MM 09
Maxim Kiiski FIN
Tatu Nielsen FIN
81 kg ( 8 )
Ainar Karlson EST
Rain Karlson EST
Tommy McCarthy IRL
Simone Fiori ITA
Callum Johnson SCO
Yossef Omar SWE
Eemeli Katajisto FIN
Niklas Räsänen FIN
+ 81 kg
Francesco Rossano ITA
Ross Henderson SCO


Lippu ja turnaustiedustelut
Timo Rannikko
040-7782 464
0 x
isku
Club Fighter
Viestit: 172
Liittynyt: 21.12.2004 17:32
Paikkakunta: Helsinki

01.04.2010 07:58

29. GEEBEE TURNAUS 9-11.4.2010 HELSINGIN URHEILUTALOSSA
Helsinginkatu 25
Osanottajalista päivitetty30.3
0 x
Ripelein
Club Fighter
Viestit: 58
Liittynyt: 08.03.2010 19:58

08.04.2010 22:32

Aika tiukkaa settiä tulossa jos kaikki ilmoittautuneet tulee paikalle. 71 nimeä näyttää olevan listassa joten keskimäärin n. 13 ottelua per sessio perjantaina ja lauantaina.
0 x
Avatar
JaniJ,Tre
Prospect
Prospect
Viestit: 1984
Liittynyt: 05.10.2004 08:37
Paikkakunta: Tampere,Pyynikki

09.04.2010 11:48

Varsinkin Fröjdholmilla ja Ma.Kiiskellä loistava arpaonni.
0 x
You can call me that ever you like, but don´t call me late for dinner -George Foreman
ukkonen
New Kid on the Block
Viestit: 37
Liittynyt: 20.09.2009 18:29

09.04.2010 12:10

JaniJ,Tre kirjoitti:Varsinkin Fröjdholmilla ja Ma.Kiiskellä loistava arpaonni.
voiko tuossa olla loistavaa arpaonnea jos vastassa on tuon luokan kavereita tulkoon vastaan sitten EM 1, EM 2 tai kaksinkertainen MM..
0 x
Avatar
JaniJ,Tre
Prospect
Prospect
Viestit: 1984
Liittynyt: 05.10.2004 08:37
Paikkakunta: Tampere,Pyynikki

09.04.2010 13:03

0 x
You can call me that ever you like, but don´t call me late for dinner -George Foreman
Osmo Laine
Journeyman
Viestit: 223
Liittynyt: 30.09.2004 17:38
Paikkakunta: Tampere

09.04.2010 13:10

OTTELULISTA/BOUT LIST 1
9.4.2010 klo 13.00


1. 57 kg Sergei Vodopianov RUS - Petteri Fröjdholm FIN
2. 57 kg Nikolai Zaitsev EST - Michael Roberts SCO
3. 57 kg Ryan Lindberg IRL - Insallah Alyshov RUS
4. 60 kg Andrejs Podusous CYP - David Oliver Joyce IRL
5. 60 kg Josh Taylor SCO - Semen Grivashev RUS
6. 75 kg Kaupo Arro EST - Glodi Eneste NOR
7. 75 kg Eamonn O’Kane IRL - Sean Finney SCO
8. 75 kg Maxim Kiiski FIN - Abbos Atoev UZB
9. 75 kg Artem Cherbotarev RUS - Artjom Fjodorov EST

9.4.2010 klo 18.00

10. 54 kg Wael Al Khaghani FIN - Orzubek Shayimov UZB
11. 54 kg Vittorio Parrinello ITA - Detelin Dalakliev BUL
12. 54 kg Zafar Parpiev RUS - Joseph Ham SCO
13. 54 kg Pedro Matos POR - Matti Koota FIN
14. 64 kg A Suro Ismailov SWE - Sanjarbek Rahmanov UZB
15. 64 kg A Alexander Jacobsen NOR - Darren McGinn SCO
16. 64 kg A Vincenzo Mangiacapre ITA - Alex Vassiljev FIN
17. 69 kg Andrei Zamkovoy RUS - William McLanghlin IRL
18. 69 kg Diego Di Luisa ITA - Mikhail Kiiski FIN
19. 69 kg Dmitri Kormilin EST - Spanos Kyriakos CYP
20. 69 kg Uktamjon Rahmonov UZB - Aston Brown SCO
21. 81 kg Yusuf Omar SWE - Niklas Räsänen FIN
22. 81 kg Eemeli Katajisto FIN - Ainar Karlson EST
23. 81 kg Callum Johnson SCO - Thomas McCarthy IRL
Ottelut jatkuvat
10.4. klo 13.00 ja klo 18.00
11.4. klo 13.00
0 x
ukkonen
New Kid on the Block
Viestit: 37
Liittynyt: 20.09.2009 18:29

09.04.2010 15:31

JaniJ,Tre kirjoitti:Sarkasmi = http://fi.wikipedia.org/wiki/Sarkasmi
juu kävinkin just paikanpäällä katsomassa ja tajusin heti mitä tarkoitit kun MM kaveri tuli näköjään vastaan..=)
0 x
Ripelein
Club Fighter
Viestit: 58
Liittynyt: 08.03.2010 19:58

09.04.2010 15:33

#1 57kg Sergei Vodopianov, RUS - Petteri Fröjdholm, FIN keskeytys-voitto
#2 57kg Nikolai Zaitsev, EST - Michael Roberts, SCO 8-4
#3 57kg Ryan Lindberg, IRL - Insallah Alyshov, RUS 8-5
#4 60kg Andrejs Podusous, CYP - David Oliver Joyce, IRL 3-15
#5 60kg Josh Taylor, SCO - Semen Grivashev, RUS 3-6
#6 75kg Kaupo Arro, EST - Glodi Eneste, NOR 3-11
#7 75kg Eamonn O'Kane, IRL - Sean Finney, SCO 7-0
#8 75kg Maxim Kiiski, FIN - Abbos Atoev, UZB keskeytys 3rd-voitto
#9 75kg Artem Cherbotarev, RUS - Artjom Fjodorov EST voitto- keskeytys 1rd
0 x
antti_lk
Journeyman
Viestit: 396
Liittynyt: 16.09.2004 01:44
Paikkakunta: Vantaa

09.04.2010 16:04

Ripelein kirjoitti:#8 75kg Maxim Kiiski, FIN - Abbos Atoev, UZB keskeytys 3rd-voitto
Oho! Miten matsi meni?
0 x
MikkoM
Prospect
Prospect
Viestit: 1661
Liittynyt: 04.10.2004 11:49
Paikkakunta: Leiden

09.04.2010 16:25

antti_lk kirjoitti:
Ripelein kirjoitti:#8 75kg Maxim Kiiski, FIN - Abbos Atoev, UZB keskeytys 3rd-voitto
Oho! Miten matsi meni?
Kiiski oli selvästi häviöllä, kun kehätuomari alkoi kolmannessa laskea hänelle vaarattomissa tilanteissa lukua ja sitten keskeytti ottelun omituisesti.

Oikea voittaja siis Atoev. Voittajan nimi on tapana ilmoittaa nyrkkeilytuloksissa aina ensin.
0 x
Twitter.com/MikkoMarttinen
Ripelein
Club Fighter
Viestit: 58
Liittynyt: 08.03.2010 19:58

09.04.2010 16:30

Oikea voittaja siis Atoev. Voittajan nimi on tapana ilmoittaa nyrkkeilytuloksissa aina ensin.
Mites noi keskeytykset merkattiin oikein?
0 x
mtm
Journeyman
Viestit: 379
Liittynyt: 05.02.2004 23:15
Paikkakunta: Mikkeli

09.04.2010 18:43

Hienoa, että Ripelein tiedottaa kisoista täälläkin.

Voittaja tosiaan mainitaan aina tulosluettelossa ensin. Häviäjän nimen jälkeen laitetaan lopputulos:
RSC kehätuomarin keskeytys
RSCH kehätuomarin keskeytys päähän kohdistuneesta kovasta iskusta (kilpailukielto seurauksena)
RSC-I kehätuomarin keskeytys vamman johdosta
DQ diskvalifiointi
KO tyrmäys

Em. lyhenteiden jälkeen tulee erä, jossa keskeytettiin (esim. RSC 3.)

Näiden lisäksi on sitten vielä WO (walk over)... vastustaja ei ilmaannu otteluun ja NC (no contest), kun jostain ulkopuolisesta syystä ottelu jää toteutumatta.
0 x
Yhteistyöllä eteenpäin
Matti Ruokoski
Mikkelin Nyrkkeilijät
Osmo Laine
Journeyman
Viestit: 223
Liittynyt: 30.09.2004 17:38
Paikkakunta: Tampere

09.04.2010 21:54

9.4.2010 klo 13.00

1. 57 kg Sergei Vodopianov RUS - Petteri Fröjdholm FIN RSCI/3. r
2. 57 kg Nikolai Zaitsev EST - Michael Roberts SCO 8 – 4
3. 57 kg Ryan Lindberg IRL - Insallah Alyshov RUS 8 – 5
4. 60 kg David Oliver Joyce IRL - Andrejs Podusous CYP 15 – 3
5. 60 kg Semen Grivashev RUS - Josh Taylor SCO 6 – 3
6. 75 kg Glodi Eneste NOR - Kaupo Arro EST 11 – 3
7. 75 kg Eamonn O’Kane IRL - Sean Finney SCO 7 – 0
8. 75 kg Abbos Atoev UZB - Maxim Kiiski FIN RSC/3. r
9. 75 kg Artem Cherbotarev RUS - Artjom Fjodorov EST RSCI/1. r

9.4.2010 klo 18.00

10. 54 kg Orzubek Shayimov UZB - Wael Al Khaghani FIN RSCI/2. r
11. 54 kg Detelin Dalakliev BUL - Vittorio Parrinello ITA 7 - 2
12. 54 kg Zafar Parpier RUS - Joseph Ham SCO 12 - 4
13. 54 kg Matti Koota FIN - Pedro Matos POR 5 - 1
14. 64 kg A Sanjarbek Rahmanov UZB - Suro Ismailov SWE 8 - 3
15. 64 kg A Darren McGinn SCO - Alexander Jacobsen NOR 11 - 8
16. 64 kg A Vincenzo Mangiacapre ITA - Alex Vassiljev FIN 8 - 4
17. 69 kg Andrei Zamkovoy RUS - William McLanghlin IRL 5 - 2
18. 69 kg Diego Di Luisa ITA - Mikhail Kiiski FIN 13 - 1
19. 69 kg DImitri Kormilin EST - Spanos Kyriakos CYP 9 - 4
20. 69 kg Uktamjon Rahmonov UZB - Aston Brown SCO +4 - 4
21. 81 kg Niklas Räsänen FIN - Yusuf Omar SWE 8 - 7
22. 81 kg Ainar Karlson EST - Eemeli Katajisto FIN RSCI/2. r
23. 81 kg Thomas McCarthy IRL - Callum Johnson SCO 7 - 6
Viimeksi muokannut Osmo Laine, 10.04.2010 20:50. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
Osmo Laine
Journeyman
Viestit: 223
Liittynyt: 30.09.2004 17:38
Paikkakunta: Tampere

10.04.2010 16:09

10.4.2010 klo 13.00

24. 64 kg B Jarkko Putkonen FIN - Yiankov Kyriakos CYP 17- 3
25. 75 kg B Dennis Kormilin EST - Tatu Nielsen FIN 8 - 7
26. 51 kg Vincenzo Picardi ITA - Stefan Ivanov BUL 7 - 6
27. 51 kg Declan Geraghty IRL - Iain Butcher SCO 8 - 3
28. 57 kg Sergei Vodopianov RUS - Alessio Di Savino ITA 10 - 0
29. 57 kg Ryan Lindberg IRL - Nikolai Zaitsev EST 13 - 9
30. 64 kg A Sergei Shigashev RUS - Sanjarbek Rahmanov UZB +6 - 6
31. 64 kg A Vincenzo Magniacapre ITA - Darren McGinn SCO 7 - 2
32. 75 kg A Eamonn O’Kane IRL - Glodi Eneste NOR 12 - 2
33. 75 kg A Abbos Atoev UZB - Artem Cherbotarev RUS 11 - 2

10.4.2010 klo 18.00

34. 54 kg Orzubek Shayimov UZB - Detalin Dalakliev BUL 1 - 0
35. 54 kg Zafar Parpiev RUS - Matti Koota FIN 10 - 9
36. 60 kg Hurshid Tojibaev UZB - Lars Niklasson SWE 9 - 3
37. 60 kg David Oliver Joyce IRL - Semen Grivachev RUS 9 - 3
38. 69 kg Andrei Zamkovoy RUS - Diego Di Luisa ITA 11 - 2
39. 69 kg Uktamjon Rahmonov UZB - Dmitri Kormilin EST 11 - 2
40. 81 kg Niklas Räsänen FIN - Simone Fiori ITA +2 - 2
41. 81 kg Ainar Karlson EST - Thomas McCarthy IRL 4 - 1
42. +91 kg Francesco Rossano ITA - Roman Raevski EST RSCH/1. r

FINAALIT
11.4.2010 klo 13.00

43. 48 kg Nikolai Chaskin EST - Ibrahim Mohamed FIN
44. 51 kg Vincenzo Picardi ITA - Declan Geraghty IRL
45. 54 kg Orzubek Shayimov UZB - Zafar Parpiev RUS
46. 57 kg Sergei Vodopianov RUS - Ryan Lindberg IRL
47. 60 kg Hurshid Tojibaev UZB - David Oliver Joyce IRL
48. 64 kg Sergei Shigashev RUS - Vincenzo Mangiacapre ITA
49. 69 kg Andrei Zamkovoy RUS - Uktamjon Rahmonov UZB
50. 75 kg Eamonn O’Kane IRL - Abbos Atoev UZB
51. 81 kg Niklas Räsänen FIN - Ainar Karlson EST
52. + 91 kg Ross Henderson SCO - Francesco Rossano ITA
0 x
Vastaa Viestiin