Nyrkkeilyn 32.GeeBee turnaus 12-14.4.2013

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

isku
Club Fighter
Viestit: 172
Liittynyt: 21.12.2004 17:32
Paikkakunta: Helsinki

19.03.2013 20:42

Nyrkkeilyn 32. GeeBee turnaus
Helsingin Urheilutalossa 12-14.4.2013
Tilaisuudet
pe 12.4 klo 13.00 ja 18.00
la 13.4 klo 13.00 ja 18.00 semifinaalit
su 14.4 klo 13.00 Finaalit

Turnaus tietoa
Boxing fi sivuilta, GeeBee merkin takana
ja geebee.fi sivulta

Ilmoittautuneet
sivulla, kohta osanottajat
terveisin Isku
0 x
isku
Club Fighter
Viestit: 172
Liittynyt: 21.12.2004 17:32
Paikkakunta: Helsinki

02.04.2013 12:14

32.GeeBee turnaus12-14.4.2013
Helsingin urheilutalossa.
Ilmoittautuneet 4.4 mennessä
49 kg
Marcus Gevia FRA
Hugh Myers IRL
Manuel Cappai ITA
David Airapetian RUS
Ibrahim Mohamed FIN
52 kg
Charlie Edwards ENG
Kirill Serikov EST
Chris Phelan IRL
Ovik Ogannisian RUS
56 kg
Gamal Yafai ENG
Elias Friha FRA
Bektas Kassenay KAZ
Ralfs Ausmanis LAT
Enrico La Cruz NED
Ali Srour NOR
Mikko Lehtinen FIN
Tony Nyholm FIN
60 kg
Juri Jaanissoo EST
Sofiane Oumiha FRA
David Oliver Joyce IRL
Donato Cosenza ITA
Bekman Soilybayev KAZ
Artjoms Ramlavs LAT
Adlan Abdurashidov RUS
Rashid Shahi FIN
64 kg
Andrei Hartsenko EST
Dario Vangeli ITA
Arturs Ahmetovs LAT
Salavat Khatujev NOR
Abdel Malik Ladjali FRA
Maxim Dadashev RUS
Henrik Enroth FIN
69 kg
Daniel Lewis AUS
Maxim Vilde EST
Brian Brosnan IRL
Vincenzo Mangiacapre ITA
Raitis Sinkevics LAT
Max van Pas NED
Antti Hietala FIN
75 kg
Mark Lucas AUS
Anthony Fowler ENG
Denis Kormilin EST
Artjom Fjodorov EST
Adriani Vastine FRA
Roy Sheahan IRL
Luca Capuano ITA
Chingiz Berdybekov KAZ
Glodi Eneste NOR
Petr Khamukov RUS
Henri Kekäläinen FIN
Kim Hirvonen FIN
81 kg
Dylan Hardy AUS
Lawrence Osueke ENG
Bakary Diabira FRA
Darren O`Neill IRL
Simone Fiori ITA
Nikolajs Grishunins LAT
Vladimir Milevskij LTU
Peter Mullenberg NED
Ahmed Abdelfatta NOR
Egor Mekontshev RUS
Ville Hukkanen FIN
91 kg
Jai Opetaia AUS
Rain Karlson EST
Abdoulaye Diane FRA
Eugenijus Tutkus LTU
Tomi Honka FIN
+91 kg
Frazer Clarke ENG
Dean Gardnier IRL
Nikita Maculevics LAT
Maxim Babanin RUS
N-54 kg
Kristy Harris AUS
Mariella Hansen NOR
Jenna Puurunen FIN
Julia Ussik FIN
N-60 kg
Jessica Retallack AUS
Sandy Ryan ENG
Fam Elgan NOR
Alexis Pritchard NZL
Mira Potkonen FIN
Cecilia Nilsson FIN
Viimeksi muokannut isku, 08.04.2013 12:09. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
roy
Club Fighter
Viestit: 88
Liittynyt: 12.11.2004 21:46

02.04.2013 20:59

Vaikuttava osallistujaluettelo!

Ei muuta kun kehiin, ja katsojat orrelle :lol: .
0 x
Avatar
Anselmi84
Prospect
Prospect
Viestit: 1127
Liittynyt: 07.01.2012 16:07

10.04.2013 18:00

Tietääkö joku miksi Niklas Räsänen ei ottele?
0 x
Porttikiellon syy: Rasistiset termit nyrkkeilyfoorumilla
jalmari_
New Kid on the Block
Viestit: 21
Liittynyt: 31.07.2006 13:08

11.04.2013 14:13

Missä Räsänen?? :(
0 x
Avatar
JaniJ,Tre
Prospect
Prospect
Viestit: 1984
Liittynyt: 05.10.2004 08:37
Paikkakunta: Tampere,Pyynikki

11.04.2013 21:35

Aikooko joku kuvata suomalaisten otteluita/laittaa niitä nettiin? Itsellä jää töiden takia väliin vaikka kutsukortti olis taskussa.
0 x
You can call me that ever you like, but don´t call me late for dinner -George Foreman
Osmo Laine
Journeyman
Viestit: 223
Liittynyt: 30.09.2004 17:38
Paikkakunta: Tampere

12.04.2013 11:54

Nyrkkeilyn 32.GeeBee turnaus 12-14.4.2013

TULOKSET/RESULTS

12.4.2013 klo 13.00

1. 56 kg Enrico La Gruz NED - Ali Srour NOR 15-7
2. 56 kg Gamal Yafai ENG - Bektas Kasenaj KAZ 18-9
3. 56 kg Elias Friha FRA - Tony Nyholm FIN 23-7
4. 60 kg Adlan Abdurashidov RUS - Artjoms Ramlavs LAT 17-6
5. 60 kg David Oliver Joyce IRL - Sofiane Oumiha FRA 17-11
6. 64 kg Abdel Malik Ladjali FRA - Henrik Enroth FIN 15-8
7. 64 kg Maxim Dadashev RUS - Andrei Hartsenko EST 13-8
8. 64 kg Arturs Ahmetovs LAT - Salavat Khatujev NOR 18-15
9. 91 kg Tomi Honka FIN - Aboulaye Diane FRA 17-14

12.4.2013 klo 18.00

TULOKSET/RESULTS

10. W60 kg Cecilia Nilsson FIN - Jessica Retallack AUS 15-10
11. 69 kg Eimantas Stationis LTU - Brian Brosnan IRL15-9
12. 69 kg Antti Hietala FIN - Vincenzo Mangiacapre ITA +12-12
13. 69 kg Max van der Pas NED - Genadijs Merkolovs LAT 10-2
14. 75 kg/A Mark Lucas AUS - Denis Kormilin EST 22-10
15. 75 kg/A Adriani Vastini ITA - Henri Keläläinen FIN 14-9
16. 75 kg/A Petr Khamukov RUS - Roy Sheahan IRL 15-8
17. 75 kg/B Clodi Eneste NOR - Kim Hirvonen FIN 14-12
18. 75 kg/B Artjom Fjodorov EST - Vladis Jaskuls LAT RSCI 2.
19. 81 kg/A Egor Mekhontsev RUS - Simone Fiori ITA 15-6
20. 81 kg/A Peter Müllenberg NED - Lawrence Osueke ENG 15-8
21. 81 kg/B Darren O’Neill IRL - Bakary Diabira FRA 19-12
-
Antti Hietalan voittama italialainen oli Olympia-, MM-ja EM-kisojen pronssimitalisti.

13.4.2013 klo 13.00

TULOSET/RESULTS

22. 49 kg Manuel Cappai ITA - Ibrahim Mohammed FIN 17-4
23. 49 kg Marcus Gevia FRA - Hugh Myers IRL 12-10
24. 56 kg Enrico La Cruz NED - Mikko Lehtinen FIN 18-6
25. 56 kg Gamal Yafai ENG - Elias Friha FRA 14-10
26. 64 kg Dario Vangeli ITA - Abdel Malik Ladjali FRA 14-10
27. 64 kg Maxim Dadashev RUS - Arturs Ahmetovs LAT 17-7
28. 75 kg/A Anthony Fowler ENG - Mark Lucas AUS 26-9
29. 75 kg/A Petr Khamukov RUS - Adriani Vastine FRA 14- 10
30. 75 kg/B Luca Capuano ITA - Chingiz Berdybekov KAZ 18-10
31. 75 kg/B Clodi Eneste NOR - Artjom Fjodorov EST 15-14
32. 91 kg Rain Karlson EST - Eugenius Tutkus LTU 16-10
33. 91 kg Tomi Honka FIN - Jai Opetaia AUS 14-12
34. W54 kg Marielle Hansen NOR - Julia Ussik FIN 19-12
35. W54 kg Kristy Harris AUS - Jenna Puurunen FIN 14-12

13.4.2013 klo 18.00

TULOKSET/RESULTS

36. W60 kg Mira Potkonen FIN - Alexis Pritchard NZL 20-9
37. W60 kg Fam Elgan NOR - Cecilia Nilsson FIN 14-5
38. 52 kg Charlie Edwards ENG - Kirill Serikov EST RSC 3.
39. 52 kg Ovik Ogannisian RUS - Dmitrijs Zaharovs LAT 21-5
40. 60 kg Fabio Introvaia ITA - Gytis Vaitkus LTU WO
41. 60 kg David Oliver Joyce IRL - Adlan Abdurashidov RUS 16-15
42. 69 kg Eimantas Stanionis LTU - Daniel Lewis AUS 21-18
43. 69 kg Max van der Pas NED - Antti Hietala FIN 10-7
44. 81 kg/A Nikolajs Grishunins LAT - Ahmed Abdelfatta NOR 10-5
45. 81 kg/A Egor Mekhontsev RUS - Peter Müllenberg NED 14-8
46. 81 kg/B Dylan Hardy AUS - Vladimir Milevskij LTU 15-8
47. 81 kg/B Ville Hukkanen FIN - Darren O´Neill IRL 14-8
48. 91+ kg Dean Gardnier IRL - Mantas Valavicius LTU 13-6
49. 91+ kg Maxim Babanin RUS - Frazer Clarke ENG 19-11

TULOKSET/RESULTS
14.4.2013 klo 13.00

50. W54 kg Marielle Hansen NOR - Kristy Harris AUS 18-8
51. W60 kg Mira Potkonen FIN - Fam Elgan NOR RSC 4.
52. 49 kg Manuel Cappai ITA - Marcus Gevia FRA 11-9
53. 52 kg Ovik Osgannisian RUS - Charlie Edwards ENG 18-12
54. 56 kg Enrico La Cruz NED - Gamal Yafai ENG 16-12
55. 81 kg/A Egor Mekhontsev RUS - Nikolajs Grishunins LAT 19-6
56. 60 kg David Oliver Joyce IRL - Fabio Introvaia ITA +16-16
57. 64 kg Dario Vangeli ITA - Maxim Dadashev RUS +15-15
58. 69 kg Eimantas Stanionis LTU - Max van der Pas NED 17-8
59. 75 kg/A Petr Khamukov RUS - Anthony Fowler ENG 18-10
60. 75 kg/B Luca Capuano ITA - Clodi Eneste NOR 18-13
61. 81 kg/B Dylan Hardy AUS - Ville Hukkanen FIN WO.
62. 91 kg Rain Karlson EST - Tomi Honka FIN 15-8
63. + 91 kg Maxim Babanin RUS - Dean Gardnier IRL RSCI 2.

Best boxer: Egor Megontchev RUS

Most technical boxer: Eimantas Stanionis LTU

Fighter: David Oliver Joyce IRL

Best woman: Mira Potkonen FIN

Price of the champion veterans: Antti Hietala FIN
Viimeksi muokannut Osmo Laine, 14.04.2013 16:41. Yhteensä muokattu 43 kertaa.
0 x
tommy
Club Fighter
Viestit: 137
Liittynyt: 19.02.2004 11:53
Paikkakunta: kirkkonummi

13.04.2013 12:35

jalmari_ kirjoitti:Missä Räsänen?? :(
Missä Ruotsalaiset???
0 x
antti_lk
Journeyman
Viestit: 396
Liittynyt: 16.09.2004 01:44
Paikkakunta: Vantaa

19.04.2013 09:40

Ville Hukkasen matsi GeeBee-turnauksesta. Vastassa oli Irlantilainen, joka voitti yhden ottelun Lontoon olympialaisissa. Hukkasen takakäden rystynen turposi toisessa erässä, mutta etukädelläkin pärjäsi ottelun loppupuoliskon - turnaus jäi valitettavasti kesken. Muutama muu matsi GeeBee-turnauksesta
0 x
Vastaa Viestiin