Eteläisen ja itäisen alueen Mestaruuskilpailut 12.10.2013

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

Avatar
Pekka
Prospect
Prospect
Viestit: 1244
Liittynyt: 05.01.2004 09:22

18.09.2013 14:46

Tervetuloa Eteläisen ja itäisen alueen Mestaruuskilpailuihin Ringside Gymille Lauantaina 12.10.2013.

Sarjat Y,J,N,T

Punnitus alkaen klo. 09:00-10:00

Kilpailut alkavat klo. 12:00

Osoite: Sulkapolku 3, 00370 Helsinki.
Salimme sijaitsee Ravintola Wossikan alapuolella. Jos haluatte autollenne paikan, niin ajakaa Viinenkujan päähän. Jos käytätte esim. navigaattoria, niin kannattaa kirjoittaa siihen Viinenkuja, Helsinki. Näin pääset suoraan salimme eteen.
Viinenkujalla saa parkkeerata kadun varteen.
Karttalinkki: http://maps.google.fi/maps?q=sulkapolku ... i&t=m&z=11

Kilpailujen osallistumismaksu 10,00 euroa/osallistuja.

Ilmoittautumiset tällä foorumilla( boxing.fi) tai osoitteeseen veli-pekka.maki@elisanet.fi
Lisätietoja: 040 5689939 (Pekka)

Tervetuloa!
0 x
-pekka-
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1570
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

18.09.2013 15:06

Borgå Boxingista:

N-64 kg Mathilda Soukka
0 x
Avatar
Akhilleus
Brawler
Viestit: 777
Liittynyt: 21.03.2005 12:32

30.09.2013 14:57

Perun KNK:n jätkien osallistumisen. Kundit lähtevätkin Tanskaan.
0 x
Sic vis pacem para bellum.
Avatar
Pekka
Prospect
Prospect
Viestit: 1244
Liittynyt: 05.01.2004 09:22

30.09.2013 15:17

EKU ry:n nyrkkeilijät-->

Naiset
Karoliina Åberg N60 kg
Jaana Johansson N60 kg
Aida Bourdache N69 kg

Junnut
Kristian Asula D42
Samu Mäkinen D48
Joonatan Jouhki C54 kg
Max Syrjälä C54 kg
Kasper Ritvala C57 kg
Aapeli Timonen B54-57
Antti Ohvo A69 kg

Seniorit
Otso Kataja Y75 kg
Fatos Elshani Y75 kg
Jani Reijonen Y81 kg
Rasmus Madiberg Y91
Gennadi Mentsinkäinen Y91 kg
0 x
-pekka-
maenola
Club Fighter
Viestit: 60
Liittynyt: 30.01.2013 21:09

01.10.2013 00:36

Turun Seudun Nyrkkeilijöistä osallistuvat:

B54kg Olli Sarpila ja Joel Järvensivu
B57kg Ivan Zubitskyy

Harmi, kun samaan aikaan on Tanskan kisat, jonne lähtee neljä kärkiottelijaamme.

Olavi Mäenpää
0 x
H.U.S
New Kid on the Block
Viestit: 12
Liittynyt: 10.04.2012 23:36

06.10.2013 17:57

Helsinginurheiluseura:

Y75 Jere Jokinen
Y69 Aleksi Vlasoff
A69 Mergim Latifi
A60 Joonas Virkki
0 x
Osmo Laine
Journeyman
Viestit: 223
Liittynyt: 30.09.2004 17:38
Paikkakunta: Tampere

06.10.2013 20:03

Tampereen Työväen Nyrkkeilijöistä osallistuvat:

D-36 kg Pyry Koivula
C-36 kg Kasper Rantala
B-60 kg Aaro Hietala
B-60 kg Petri Välimaa
B-75 kg Mikael Merikoski
Y-69 kg Jesse Pajunen
Y-69 kg Antti Hietala
N-54 kg Marjut Lausti

Osmo Laine
0 x
korpikim
New Kid on the Block
Viestit: 49
Liittynyt: 15.03.2009 11:49

07.10.2013 10:37

Someron Voimasta kilpailuihin osallistuu:

Y-81 kg Peetu Karro
B-50 kg Kalle Virtanen
0 x
Avatar
Pekka
Prospect
Prospect
Viestit: 1244
Liittynyt: 05.01.2004 09:22

07.10.2013 15:44

KoVosta ilmoittautuu kaksi nyrkkeilijää Eteläisen ja itäisen alueen mestaruuskilpailuihin.

C-63kg Veikko Heikkinen
S-64kg Franky Ba
0 x
-pekka-
Avatar
Pekka
Prospect
Prospect
Viestit: 1244
Liittynyt: 05.01.2004 09:22

07.10.2013 15:45

Järvenpään Kehäkarhut ry ilmoittaa Eteläisen alueen mestaruus kilpailuihin 12. – 13.10.2013 seuraavat nyrkkeilijät ja valmentajat:

D-36kg Teemu Tuupanen

B-46kg Urho Jolma

-91kg Samuli Kärkkäinen

C-48kg Emmi Tuupanen

A-69kg Ella Nevala

N-57kg Jenna Puurunen

Valmentajat: Petri Nevala ja Pekka Kärkkäinen
0 x
-pekka-
ajounia
Club Fighter
Viestit: 69
Liittynyt: 13.11.2008 22:46

07.10.2013 16:35

Kouvolan Nyrkkeilijät Ry
A-69 kg Lauri Sihvola
N-69 kg Anni Viantie

Jouni Anttonen
0 x
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1570
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

07.10.2013 19:20

MiikaF kirjoitti:Borgå Boxingista:

N-64 kg Mathilda Soukka
Meiltä tulee Mathildan lisäksi:

A-75 kg Kuisma Kuoppamäki
0 x
Avatar
Pekka
Prospect
Prospect
Viestit: 1244
Liittynyt: 05.01.2004 09:22

07.10.2013 19:53

Päivitetty lista 9.10. klo 12:07 Ilmoittautumisajan mentyä umpeen.

Pojat

D33 Alvari Grönfors, A.F.C. ry
D36 Pyry Koivula, TTN
D36 Teemu Tuupanen, JäKk
D36 Kitt Wall, A.F.C. ry
D42 Kristian Asula, EKU
D48 Samu Mäkinen, EKU

C36 Kasper Rantala, TTN
C46 Robert Lindgren, LaKa
C51 Asseme Nouali, PoNs
C54 Joonatan Jouhki, EKU
C54 Max syrjälä, EKU
C57 Kasper Ritvala, EKU
C60 Aleksi Virtanen, LaKa
C63 Veikko Heikkinen, KoVo
C66 Niko Aaltonen, Turun Jyry
C66 Emil Nieminen, Turum Jyry

B46 Urho Jolma, JäKk
B50 Kalle Virtanen, SoVo
B54 Olli Sarpila, TuSN
B54 Joel Järvensivu, TuSN
B57 Ivan Zubitskyy, TuSN
B57 Tommi Nopanen, PoNs
B-57 Riku Palmroth
B54-57 Aapeli Timonen, EKU
B57 Aleksi Lehikoinen, LaKa
B60 Aaro Hietala, TTN
B60 Petri Välimaa, TTN
B63 Kamal Muhammednajad, TuTe
B66 Tamirlan Ahilgov, Boxing Club Waasa
B70 Mico Hakkarainen, Forssan nyrkkeilijät
B75 Mikael Merikoski, TTN

A60 Joonas Virkki, HUS
A60 Shoaib Shir-Ahmadi, Helsingin Kotkat
A64 Aku Virtanen, Forssan Nyrkkeilijät ry
A64 Oskar Lunden
A69 Valtteri Vertanen, GB Gym
A69 Mergim Latifi, HUS
A69 Lauri Sihvola, Kouvolan Nyrkkeilijät
A69 Ramin Muhammadian, Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
A75 Antti Ohvo, EKU
A75 Kuisma Kuoppamäki, Borgå Boxing
A75 Kalle Kallioinen, LaKa


Miehet
Y60 Rahimi Mohammad Hassan, Jyväskylä
Y60 Mikko Lehtinen, KKU
Y64 Franky Ba, KoVo
Y69 Aleksi Vlasoff, HUS
Y69 Jesse Pajunen, TTN
Y69 Antti Hietala, TTN
Y69 Ossi Soverila, HeTa
Y69 Roni Reimi, LaKa
Y75 Jere Jokinen, HUS
Y75 Otso Kataja, EKU
Y75 Fatos Elshani, EKU
Y75 Simon Renfors, TuTe
Y75 Jarkko Alanen, Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
Y81 Jani Reijonen, EKU
Y81 Peetu Karro, SoVo
Y81 Teemu Halminen, VN
Y81 Mikko Tirronen, K.O. Club Lappeenranta
Y91 Samuli Kärkkäinen, JäKk
Y91 Rasmus Madiberg, EKU
Y91 Gennadi Mentsinkäinen, EKU
Y91 Miika Kinnunen, Jyväskylä
Y91 Ville Kotiranta, Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät

Tytöt
C48 Emmi Tuupanen, JäKk

A60 Sabreem Basim, RoRe
A69 Ella Nevala, JäKk

Naiset
N51 Satu Lehtonen
N54 Raija Ally, RiKK
N57 Jenna Puurunen, JäKk
N60 Karoliina Åberg, EKU
N60 Jaana Johansson, EKU
N60 Nina Anttonen, HeTa
N64 Mathilda Soukka, Borgå Boxing
N64 Erika Tarvainen, RiKK
N64 Mariella Teerisalo, Turun Jyry
N69 Aida Bourdache, EKU
N69 Anni Viantie, Kouvolan Nyrkkeilijät ry
N69 Anu Lammi, TuusNy

Tuomareita kaivattaisiin ilmoittautumaan kisoihin, kiitos!
Viimeksi muokannut Pekka, 11.10.2013 00:28. Yhteensä muokattu 16 kertaa.
0 x
-pekka-
Avatar
retku
Club Fighter
Viestit: 186
Liittynyt: 21.08.2004 16:59
Paikkakunta: Turku, Heideken

07.10.2013 21:10

mikä linja-auto kulkee paikalle
0 x
"Missä sitä ollaan oltu"
antti_lk
Journeyman
Viestit: 396
Liittynyt: 16.09.2004 01:44
Paikkakunta: Vantaa

07.10.2013 22:11

A69 kg: Valtteri Vertanen, GB Gym
0 x
Vastaa Viestiin