Eteläisen ja itäisen alueen Mestaruuskilpailut 12.10.2013

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

sirkal-5
New Kid on the Block
Viestit: 28
Liittynyt: 15.03.2007 06:12

08.10.2013 05:59

Turun Teräksestä osallistuu
sarja B63kg Kamal muhammednajad
sarja Y 75kg Simon Renfors
tuomari Anssi Helin
0 x
Avatar
Pekka
Prospect
Prospect
Viestit: 1244
Liittynyt: 05.01.2004 09:22

08.10.2013 12:10

Pekka kirjoitti:8.10. Mennessä ilmoittautuneet seurat ja ottelijat

Pojat

D36 Pyry Koivula, TTN
D36 Teemu Tuupanen, JäKk
D42 Kristian Asula, EKU
D48 Samu Mäkinen, EKU

C36 Kasper Rantala, TTN
C54 Joonatan Jouhki, EKU
C54 Max syrjälä, EKU
C57 Kasper Ritvala, EKU
C63 Veikko Heikkinen, KoVo

B46 Urho Jolma, JäKk
B50 Kalle Virtanen, SoVo
B54 Olli Sarpila, TuSN
B54 Joel Järvensivu, TuSN
B57 Ivan Zubitskyy, TuSN
B54-57 Aapeli Timonen, EKU
B60 Aaro Hietala, TTN
B60 Petri Välimaa, TTN
B64 Kamal Muhammednajad, TuTe
B75 Mikael Merikoski, TTN

A60 Joonas Virkki, HUS
A69 Valtteri Vertanen, GB Gym
A69 Mergim Latifi, HUS
A75 Antti Ohvo, EKU
A75 Kuisma Kuoppamäki, Borgå Boxing


Miehet
Y64 Franky Ba, KoVo
Y69 Aleksi Vlasoff, HUS
Y69 Jesse Pajunen, TTN
Y69 Antti Hietala, TTN
Y75 Jere Jokinen, HUS
Y75 Otso Kataja, EKU
Y75 Fatos Elshani, EKU
Y75 Simon Renfors, TuTe
Y81 Jani Reijonen, EKU
Y81 Mikko Tirronen, KO Club Lappeenranta
Y81 Peetu Karro, SoVo
Y91 Samuli Kärkkäinen, JäKk
Y91 Rasmus Madiberg, EKU
Y91 Gennadi Mentsinkäinen, EKU

Tytöt
C48 Emmi Tuupanen, JäKk

B
A69 Ella Nevala, JäKk

Naiset
N51 Satu Lehtonen, AKI
N54 Marjut Lausti, TTN
N54 Raija Ally, RiKK
N57 Jenna Puurunen, JäKk
N60 Karoliina Åberg, EKU
N60 Jaana Johansson, EKU
N64 Mathilda Soukka, Borgå Boxing
N64 Nina Anttonen, HeTa
N64 Erika Tarvainen, RiKK
N69 Aida Bourdache, EKU
Viimeksi muokannut Pekka, 08.10.2013 14:10. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
-pekka-
Mikko
New Kid on the Block
Viestit: 8
Liittynyt: 09.09.2013 19:04

08.10.2013 13:19

K.O. Club Lappeenranta
Y81kg Mikko Tirronen.
0 x
Avatar
Pekka
Prospect
Prospect
Viestit: 1244
Liittynyt: 05.01.2004 09:22

08.10.2013 15:13

Pekka kirjoitti:8.10. Mennessä ilmoittautuneet seurat ja ottelijat

Pojat

D36 Pyry Koivula, TTN
D36 Teemu Tuupanen, JäKk
D42 Kristian Asula, EKU
D48 Samu Mäkinen, EKU

C36 Kasper Rantala, TTN
C54 Joonatan Jouhki, EKU
C54 Max syrjälä, EKU
C57 Kasper Ritvala, EKU
C63 Veikko Heikkinen, KoVo

B46 Urho Jolma, JäKk
B50 Kalle Virtanen, SoVo
B54 Olli Sarpila, TuSN
B54 Joel Järvensivu, TuSN
B57 Ivan Zubitskyy, TuSN
B54-57 Aapeli Timonen, EKU
B60 Aaro Hietala, TTN
B60 Petri Välimaa, TTN
B64 Kamal Muhammednajad, TuTe
B75 Mikael Merikoski, TTN

A60 Joonas Virkki, HUS
A69 Valtteri Vertanen, GB Gym
A69 Mergim Latifi, HUS
A75 Antti Ohvo, EKU
A75 Kuisma Kuoppamäki, Borgå Boxing


Miehet
Y64 Franky Ba, KoVo
Y64 Antti Tuomela, EKU
Y69 Aleksi Vlasoff, HUS
Y69 Jesse Pajunen, TTN
Y69 Antti Hietala, TTN
Y75 Jere Jokinen, HUS
Y75 Otso Kataja, EKU
Y75 Fatos Elshani, EKU
Y75 Simon Renfors, TuTe
Y81 Jani Reijonen, EKU
Y81 Peetu Karro, SoVo
Y81 Mikko Tirronen, KO Club Lappeenranta
Y91 Samuli Kärkkäinen, JäKk
Y91 Rasmus Madiberg, EKU
Y91 Gennadi Mentsinkäinen, EKU

Tytöt
C48 Emmi Tuupanen, JäKk

B
A69 Ella Nevala, JäKk
A60 Sabreem Basim, RoRe

Naiset
N51 Satu Lehtonen, AKI
N54 Marjut Lausti, TTN
N54 Raija Ally, RiKK
N57 Jenna Puurunen, JäKk
N60 Karoliina Åberg, EKU
N60 Jaana Johansson, EKU
N64 Mathilda Soukka, Borgå Boxing
N64 Nina Anttonen, HeTa
N64 Erika Tarvainen, RiKK
N69 Aida Bourdache, EKU
0 x
-pekka-
Avatar
retku
Club Fighter
Viestit: 186
Liittynyt: 21.08.2004 16:59
Paikkakunta: Turku, Heideken

08.10.2013 16:02

mikä linja-auto kulkee paikalle
Kuva
0 x
"Missä sitä ollaan oltu"
tonywall
New Kid on the Block
Viestit: 21
Liittynyt: 03.04.2012 08:44

08.10.2013 18:50

A.F.C ry. D-33kg Alvari Grönfors
D-36kg Kitt Wall.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 364
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

09.10.2013 06:53

Turun Jyrystä ilmoittautuu:

C 66kg Niko Aaltonen
C 66kg Emil Nieminen
N64kg Mariella Teerisalo
Viimeksi muokannut mkk, 09.10.2013 20:21. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
avari
New Kid on the Block
Viestit: 36
Liittynyt: 12.07.2012 11:46

09.10.2013 20:02

Nokian Boxing Clubista.

B-57 Riku Palmroth
A-64 Oskar Lunden

T.Jani S. NBC
0 x
Marsa
Brawler
Viestit: 506
Liittynyt: 03.04.2005 12:25
Paikkakunta: Nokia

09.10.2013 20:56

Marjut Lausti TTN:stä ei valitettavasti osallistu näihin kilpailuihin toisin kuin aiemmin on ilmoitettu.
0 x
Karre
Club Fighter
Viestit: 97
Liittynyt: 05.02.2010 12:18

10.10.2013 23:16

Porvoon nyrkkeilyseurasta:
B57 Tommi Nopanen
C54 Asseme Nouali

Boxing Club Waasasta:
B66 Tamirlan Ahilgov

valmentajana Hakim Nouali

- Karre
0 x
Karre Anttonen
Porvoon nyrkkeilyseura
Mikko
New Kid on the Block
Viestit: 8
Liittynyt: 09.09.2013 19:04

11.10.2013 21:39

Perun osallistumiseni käsivamman vuoksi.
Y81 Mikko Tirronen.
0 x
korpikim
New Kid on the Block
Viestit: 45
Liittynyt: 15.03.2009 11:49

12.10.2013 09:16

Someron Voiman nyrkkeilijät peruvat osallistumisen!
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 364
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

12.10.2013 12:43

Eteläisen ja itäisen alueen mestaruuskilpailut
TULOKSET 12.10.2013 klo 12.00

1.81kg Kalle Kallioinen LaKa -Teemu Halminen VN 3-0
2. B54kg Joel Järvensivu TuSN - Aapeli Timonen EKU 2-1
3.B60kg Ivan Zubitsky TuSN - Petri Välimaa TTN 2-1
4.N60kg Erika Tarvainen RiKK - Jaana Johansson EKU 3-0
5.N64kg Matilda Soukka BoBox - Mariella Teerisalo TuJy TKOI 2.r
6.75kg Otso Kataja EKU - Jarkko Alanen JTN TKOI 1.r
7.D33kg Alvari Grönfors AFC - Pyry Koivula TTN R
8.D36kg Teemu Tuupanen JäKK - Kitt Wall AFC 3-0
9. C45kg Samu Mäkinen EKU - Urho Jolma JäKK 2-1
10. C54kg Asseme Nouali PoNS - Max Syrjälä EKU 2-1
11. C60kg Aleksi Virtanen LaKa - Kasper Ritvanen EKU 3-0
12.B57kg Riku Palmroth NoBC - Tommi Nopanen PoNS 2-1
13.B57kg Olli Sarpila TuSN - Aleksi Lehikoinen LaKa 3-0
14. B63kg Kamal Najad TuTe - Niko Aaltonen TuJy 3-0
15.A60kg Shoab Shir-Ahmadi HeKo -Joonas Virkki HUS 3-0
16 A64kg Aku Virtanen FoNy - Oskar Lunden NoBC TKO 1.r
17.A69kg Mergim Latifi HUS - Valtteri Vertanen GBGym 3-0
18.A69kg Rasim Muhammadien JTN - Tamirlan Ahilgov WBC 2-1
19.A75kg Antti Ohvo EKU - Kuisma Kuoppamäki BoBox 2-1
20. N57kg Jenna Puurunen JäKK -Karoliina Åberg EKU 3-0
21.N69kg Anni Viantie KoNy - Aida Bourdache EKU 3-0
22.N69kg Anu Lammi TuuNy - Ella Nevala JäKK 2-1
23.60kg Mikko Lehtinen KKU - Antti Tuomela VN 2-1
24.64kg Franky Ba KoVo - Rahimi Hassan JyNy TKO 2.r
25.75kg Antti Hietala TTN - Jere Jokinen HUS 3-0
26.91kg Samuli Kärkkäinen JäKK -Rasmus Madiberg Eku 3-0
27.91kg Ville Kotiranta JTN - Gennadi Mentsikainen EKU 2-1
28.81kg Jani Reijonen EKU - Kalle Kallioinen LaKa WO
29.B54kg Joonatan Jouhki EKU - Joel Järvensivu TuSN 2-1
30.B60kg Aaro Hietala TTN - Ivan Zubitsky TuSN TKO 3.r
31.N60kg Erika Tarvainen RiKK - Nina Anttonen HeTa 2-1
32.N64kg Sabreen Basim RoRe - Mathilda Soukka BoBox 2-1
33.75kg Otso Kataja EKU - Fatos Elshani EKU WO
Viimeksi muokannut mkk, 13.10.2013 14:43. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
mak
Club Fighter
Viestit: 61
Liittynyt: 26.08.2011 18:38

12.10.2013 21:07

Karl Helenius kirjoitti:Kovasti taas näitä 2-1 tuomioita
Jep, tää on niin tätä. :mrgreen:
0 x
Avatar
retku
Club Fighter
Viestit: 186
Liittynyt: 21.08.2004 16:59
Paikkakunta: Turku, Heideken

12.10.2013 21:16

Lärväisiä Porvooseen. Olisit tullut kisoihin olisi mycke kiva vaihtaa kuulumisia. Samalla olisit näyttänyt mikä on Etelä-Suomen paras seura, sillä Porvoolaiset iskevät aina Porvoon mitalla. Toivottavasti tuot nuoriso ja juniori nyrkkeilijät ensi kuussa Tampereelle.
Henkilö joka uskoo Suomalaiseen nyrkkeilyyn.
0 x
"Missä sitä ollaan oltu"
Vastaa Viestiin