Peran kisat 26.10.2013

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

jkh13frs
New Kid on the Block
Viestit: 36
Liittynyt: 18.09.2011 10:59

26.09.2013 15:07

FORSSAN NYRKKEILIJÄT RY KILPAILUKUTSU



PERAN KISAT



Kutsumme seuranne nyrkkeilijät, valmentajat ja tuomarit kilpailuihimme.


Aika: Lauantaina 26.10.2013
Paikka: Urheilutalo Feeniks, Forssa (Opintie 4, p. 03-4141 675)



AIKATAULUT
Klo 10.00-11.00 Lääkärintarkastus, punnitus ja tuomarien ilmoittautuminen
Klo 11.00 Otteluparien arvonta
Klo 13.00 Ottelut


Ilmoittautuminen
Ilmoittautuminen 19.10.2013 mennessä aku.sinisalo1@luukku.com tai 045-2576 326. Urheilijalla pitää olla tehtynä oleva peruslääkärintarkastus

Painosarjat
Otellaan kaikissa D-, C-, B- ja A- junioreiden (tytöt ja pojat) sekä yleisen sarjan miesten ja naisten painosarjoissa.

Osanottomaksu
Osanottomaksu on 5 e/nyrkkeilijä. Maksetaan punnituksen yhteydessä.

Lisätietoja
Lisätietoja Aku Sinisalo p. 045-2576 326

Järjestäjä
Kilpailut järjestää Forssan Nyrkkeilijät ry





TERVETULOA
0 x
makelap01+
New Kid on the Block
Viestit: 4
Liittynyt: 11.09.2013 16:31

12.10.2013 21:10

Forssan Nyrkkeilijöistä osallistuu Riku Sinisalo Y 91kg (1 ottelu), Aku Virtanen A 64kg ja Mico Hakkarainen B 70kg.
0 x
jkh13frs
New Kid on the Block
Viestit: 36
Liittynyt: 18.09.2011 10:59

14.10.2013 10:44

ILMOITTAUTUNEET 13.10.2013 mennessä

Miehet:

B70 Mico Hakkarainen, FoNy
A64 Aku Virtanen, FoNy

Y91 Riku Sinisalo, FoNy
Y91 Hannu Halonen, TuSn


Naiset:





Tuomarit:
Aku Sinisalo, Forssa
0 x
maenola
Club Fighter
Viestit: 60
Liittynyt: 30.01.2013 21:09

16.10.2013 00:10

N48 Milla Martikainen TuSN (jos löytyy sopiva vastustaja)

Milla Martikaisen osanotto perutaan.
Viimeksi muokannut maenola, 17.10.2013 00:48. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
jkh13frs
New Kid on the Block
Viestit: 36
Liittynyt: 18.09.2011 10:59

16.10.2013 12:03

ILMOITTAUTUNEET 17.10.2013 mennessä

Miehet:

B63 Kamal Mohammednajad, TuTe
B70 Mico Hakkarainen, FoNy
B+81 kg Antti Lehmusvirpi, WBC
A64 Aku Virtanen, FoNy
A69 Bashi Warsamesarja, TuTe
A69 Blerton Kaba, TuTe


Y75 Simon Renfors, TuTe
Y75 kg Joni Mansikkamäki, WBC
Y81 kg Mathias Eklund, WBC
Y91 Riku Sinisalo, Fony
Y91 Hannu Halonen, TuSn
Y91 kg Juha Jaaksi, WBC


Naiset:

TB-57 kg Doris Marins, WBC




Tuomarit:
Henrik Tavio, Turku
Anssi Helin, Turku
Aku Sinisalo, Forssa
Viimeksi muokannut jkh13frs, 17.10.2013 14:19. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
0 x
sirkal-5
New Kid on the Block
Viestit: 28
Liittynyt: 15.03.2007 06:12

16.10.2013 12:52

Turun Teräksestä osallistuu:
sarja B63 Kamal Mohammednajad
sarja A69 Bashi Warsame
sarja A69 Blerton Kaba
sarja seniorit 75 Simon Renfors

Tuomarit: Henrik Tavio
Anssi Helin
0 x
petro k.
Club Fighter
Viestit: 154
Liittynyt: 29.03.2007 14:01

16.10.2013 17:42

Vaasasta WBC ilmoittaa mukaan kisoihin :

Y-91 kg Juha Jaaksi
Y-81 kg Mathias Eklund
Y-75 kg Joni Mansikkamäki
B+81 kg Antti Lehmusvirpi
TB-57 kg Doris Marins
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 374
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

18.10.2013 06:43

Turun Jyrystä ilmoittautuu:

C48kg Kalle Kujala
C 66kg Niko Aaltonen
C 66kg Emil Nieminen
N64kg Mariella Teerisalo

Tuomari Markku Kiili
0 x
jkh13frs
New Kid on the Block
Viestit: 36
Liittynyt: 18.09.2011 10:59

18.10.2013 17:18

ILMOITTAUTUNEET 23.10.2013 mennessä

Miehet:

D36 Teemu Tuupanen, JäKK
D36 Pyry Koivula, TTN
C48 Kalle Kujala, TuJy
C66 Niko Aaltonen, TuJy
C66 Emil Nieminen, TuJy
B40 Urho Jolma, JäKK
B50 Kalle Virtanen, SoVo
B60 kg Petri Välimaa, TTN
B63 Kamal Mohammednajad, TuTe
B70 Mico Hakkarainen, FoNy
B75 kg Mikael Merikoski, TTN
B+81 Antti Lehmusvirpi, WBC
A64 Aku Virtanen, FoNy
A64 Valtteri Väänänen, RiKK
A69 Bashi Warsamesarja, TuTe


Y60 Timo Liljeroos, HeTa
Y60 Jose Turunen, HeTa
Y75 Simon Renfors, TuTe
Y75 Joni Mansikkamäki, WBC
Y75 Henri Suomalainen, JoBC
Y81 Mathias Eklund, WBC
Y81 Peetu Karro,SoVo
Y91 Riku Sinisalo, FoNy
Y91 Hannu Halonen, TuSn
Y91 Juha Jaaksi, WBC
Y91 Samuli Kärkkäinen, JäKK
Y+91 Markku Simonen, JäKK


Naiset:

TC-48 Emmi Tuupanen, JäKK
TB-57 Doris Marins, WBC
TA-69 Ella Nevala, JäKK

N54 Raija Ally, HäKi
N57 Jenna Puurunen, JäKK
N57 Marjut Lausti, TTN
N60 Nina Anttonen, HeTa
N60 Erika Tarvainen, RiKK
N64 Mariella Teerisalo, TuJy
N64 Noora Heiskari, JoBC
N64 Elina Gustafsson, PoPY
N64 Tiia Wecman, SoVo
N64 Erika Koponen, HeTa




Tuomarit:
Henrik Tavio, Turku
Anssi Helin, Turku
Aku Sinisalo, Forssa
Markku Kiili, Turku
Juha Ylönen, Riihimäki
Pauli Jyrkkänen, Somero
Viimeksi muokannut jkh13frs, 23.10.2013 18:55. Yhteensä muokattu 9 kertaa.
0 x
jbc II
Club Fighter
Viestit: 52
Liittynyt: 12.01.2012 17:32

19.10.2013 19:24

Joutseno Boxing Clubista.

Y 75 Henri Suomalainen
N 64 Noora Heiskari

T. Ville Mustonen
P. 0400525574
0 x
Osmo Laine
Journeyman
Viestit: 223
Liittynyt: 30.09.2004 17:38
Paikkakunta: Tampere

21.10.2013 20:20

Tampereen Työväen Nyrkkeilijöista

N-57 kg Marjut Lausti

D-36 kg Pyry Koivula

B-60 kg Petri Välimaa
B-75 kg Mikael Merikoski

T. Osmo Laine
0 x
sirkal-5
New Kid on the Block
Viestit: 28
Liittynyt: 15.03.2007 06:12

22.10.2013 05:08

Turun Teräksen Blerton Kaba peruu osanottonsa sarja A69
0 x
korpikim
New Kid on the Block
Viestit: 48
Liittynyt: 15.03.2009 11:49

22.10.2013 12:18

Someron Voimasta kisoihin tulevat:
Tiia Wecman N-64 kg
Peetu Karro Y-81 kg
Kalle Virtanen B-50 kg

Pauli Jyrkkänen tuomariksi
0 x
jkh13frs
New Kid on the Block
Viestit: 36
Liittynyt: 18.09.2011 10:59

26.10.2013 17:13

TULOKSET

OTTELU SARJA

1. D39 Valeri Isakov, LaKa Teemu Tuupanen, JäKK 3-0

2. B66 Kamal Najad, TuTe Niko Aaltonen, TuJy 3-0

3. B70 Mico Hakkarainen, FoNy Bashi Warsame, TuTe 3-0

4. B75 Ivan Perälä, ViNy Mikael Merikoski, TTN 3-0
5. C63 Aleksi Virtanen, LaKa Emil Nieminen, TuJy 3-0

6. B60 Jan Klint, TVS Petri Välimaa, TTN 3-0

7. N57 Jenna Puurunen, JäKK Raija Ally, HäKi 3-0

8. N64 Nina Anttonen, HeTa Elina Gustafsson, PoPy 2-1

9. Y91 Samuli Kärkkäinen, JäKK Mathias Eklund, WBC 3-0

10. N64 Noora Heiskari, JoutBC Erika Koponen, HeTa 3-0

11. N64 Mariella Teerisalo, TuJy Tiia Weckman, SoVo 3-0

12. Y91 Riku Sinisalo, FoNy Hannu Halonen, TuSN 3-0

13. Y+91 Juha Jaaksi, WBC Markku Simonen, JäKK 3-0

14. A75 Janne Ojapalo, LaKA Jani Sydänlammi, TVS 3-0

15. A64 Aku Virtanen, FoNy Valtteri Väänänen, RKK TKO 2.erä

16. Y75 Peetu Karro, SoVo Henri Suomalainen, JoutBC 3-0

Kisojen Parhaana nyrkkeilijänä palkittiin: Janne Ojapalo, LaKa


Ei Ottelua:
Y69 Joonas Koskikangas, LaKa
Y69 Roni Reimi, LaKa
Y80 Joni Ojapalo, LaKa
B48 Kalle Kujala, TuSN
B52 Miika Harfman, LaKa
D36 Lauri Myllyperkiö, LaKa
N60 Erika Tarvainen, RKK
TA-69 Ella Nevala, JäKK
TC-48 Emmi Tuupanen, JäKK
0 x
Avatar
retku
Club Fighter
Viestit: 186
Liittynyt: 21.08.2004 16:59
Paikkakunta: Turku, Heideken

26.10.2013 19:12

Mak, anselmi ja karl mitä pidätte tuloksista.
0 x
"Missä sitä ollaan oltu"
Vastaa Viestiin