Sivu 1/1

Hopeanyrkki-turnaus II

Lähetetty: 27.10.2013 18:44
Kirjoittaja TuomoOksala
Kemin Innon järjestämä avoin Hopeanyrkkiturnaus II. Kutsumme kilpailijat M-N-J-T, tuomarit ja valmentajat Kemiin.
Aika:La 30.11-Su 1.12.2013
Paikka: Kemi, Tervahalli, Tervaharjuntie 16 94600 Kemi

Ohjelma: la 30.11
- klo 10.00-11.00 lääkärintarkastus ja punnitus
- klo 12.00 arvonta
- klo 13.30 tuomaripalaveri
- klo 14.00 ottelut
- klo 18.00 iltaottelut
HOXl: Vieläkin ehtii mukaan. Rohkeasti kohti Kemiä. :P

Ennakkotiedoista poiketen Hopeanyrkin tarjoama illallisbanketti järjestetään tuomareille, valmentajille ja joukkueenjohtajille Jänkälän kartanossa, keskellä Kemiä. Illallisesta vastaa yhteistyökumppanimme Kemin Puistopaviljonki. Tarkemmat tiedot kisapaikalla.

su 1.12
- klo 8.00-8.30 lääkärintarkastus ja punnitus
- klo 12.00 Ottelut/Finaalit

- osallistumismaksu 5 euroa / ottelija, Kemin Innon nyrkkeilyjaoston tilille: op 513158-424517 tai punnituksen yhteydessä. Kuitti maksusta näytettävä. Ilmoittautuminen/tiedustelut Kai Brännkärr puh:0405914756 s.posti kai.brannkarr@luukku.com tai Tuomo Oksala puh:0440323029/ tuomo.oksala@pohjanranta.com.

Ilmoittautuminen viimeistään 17.11. Mennessä.
Majoitustarjous: Hotelli Cumulus Kemi. 1h/huone 68e. 2h/huone 79e. Lisävuode 20e. Varaukset: Hopeanyrkki turnaus nimellä hotelliin puh:+3581622831 Varaa ajoissa.

Re: Hopeanyrkki-turnaus II

Lähetetty: 29.10.2013 08:11
Kirjoittaja tonywall
Akaan Fight Club
(D-33kg) tai (D-36kg) Alvari Grönfors (6-7 ottelua).
(D-36kg) Kitt Wall (8 Ottelua).

Valmentajat: Kari Kolehmainen(0408747065) Tony Wall(0442230476) :roll: :roll: :roll:

Re: Hopeanyrkki-turnaus II

Lähetetty: 19.11.2013 18:35
Kirjoittaja Keppi
Moro!

Oulun Nyrkkeilyseurasta:

TA60 Taru Luosujärvi
75 Seppo Riekki

-Kalle

Re: Hopeanyrkki-turnaus II

Lähetetty: 24.11.2013 12:08
Kirjoittaja TuomoOksala
23.11.2013 mennessä ilmoittautuneet

TB 44 kg
Viivi Koskela KeI
TB 46kg
Jasmiina Tuomilaakso Kany


TA 51 kg
Nora Noren SWE
TA 57 kg
Adriana Ylijurva LaLu


Taru Luosujärvi ONS
N 51 kg
Mira Hietala KeI
Fatma Hajizadeheh RoRe
Sanna Siniluoto Rany
N 54 kg
Virpi Kekäläinen KeI
Sanna Juutinen RoRe
Saana Salmu OKK
Raija Ally HäKi
N 60kg
Renata Latupova OKK
Erika Tarvainen HäKi

D 33/36kg
Alvari Grönfors Akaan Fight Club
Kitt Wall Akaan Fight Club
C 54 kg
Veeti Valppu OuTa
C 57 kg
Ludvig Stenlund SWE
Aki Kanninen OuTa
C 64 kg
Joonas Kalab KeI
B 50 kg
Artur Asatryan SWE
B 57 kg
Vikke Kanninen OuTa
B 75kg Olli -Pekka Näsänen ObT
A 56 kg
Jimmy Söderlund SWE
A 64 kg
Asef Mozaffari SWE
A 69 kg
Janne Koivuranta LaLu
Y 60 kg

Ahmed Muhammadi RoRe
Y 64 kg
Boris Mishkorodniy KeI

Y 69kg
Roope Ruonala Kei
Y 75 kg

Seppo Riekki ONS
Kimmo Kuukasjärvi KeI

Y 81 kg
Jussi Pirttikangas KeI
Aleksei Mishkorodniy KeI
Mikko Leskinen Kahu

Ylituomari Jouko Lindberg
Tuomarit:
Pirjo Vihelä
Ulla Lenkkeri
Matteus Pirinen
Alpo Risteli
Raimo Sinkkonen
Petri Mällinen

Re: Hopeanyrkki-turnaus II

Lähetetty: 24.11.2013 21:03
Kirjoittaja TarmoBoxing
Terve!

Oulun Tarmosta mukaan vielä tulee Elias Okkonen D39-42 kg.

T. Matteus P.

Re: Hopeanyrkki-turnaus II

Lähetetty: 26.11.2013 07:53
Kirjoittaja TuomoOksala
OBT
C 36kg Paulus Kukkola



Kempy
D juniorit
36kg Joonas Ukura
36kg Aapo Savela
42kg Elias Okkonen
42kg Aleksi Laukka
45kg Jaani Malkamäki

C Juniorit
42kg Masi Jurvanen
45kg Miska Malkamäki

A Juniorit
69kg Manu Moisanen

Re: Hopeanyrkki-turnaus II

Lähetetty: 26.11.2013 14:54
Kirjoittaja jallu62
Kajaanin Kuohusta.
Y-81 kg Mikko Leskinen (0 ottelua)
B-57 kg Janne Eskelinen

Re: Hopeanyrkki-turnaus II

Lähetetty: 26.11.2013 19:35
Kirjoittaja oulu50boxingteam
Hyvää iltaa Kemi.
Oulu Boxing team : Olli -Pekka Näsänen B 75 Kg( taukoa edellisestä ottelusta 1,5 v ja nyt aloitellut treeniä muutama kuukausi sitten)

Re: Hopeanyrkki-turnaus II

Lähetetty: 26.11.2013 19:44
Kirjoittaja oulu50boxingteam
Huom!
Janne Kalliolla on koulupäivä lauantaina ,joten Kemin kisat jää Välistä
Tv Matti Lantto

Re: Hopeanyrkki-turnaus II

Lähetetty: 30.11.2013 15:49
Kirjoittaja TuomoOksala
Tulokset

Lauantai 30.11 klo 14.00

1. D 36 kg Kitt Wall Akaan Fight Club - Joonas Ukura KemPy 3-0
2. N 51 kg Fatma Hajizadeheh RoRe - Sanna Siniluoto Rany 3-0
3. N 54 kg Virpi Kekäläinen KeI - Saana Salmu OKK 3-0
4. C 44 kg Artur Asatryan SWE - Masi Jurvanen KemPy 3-0
5. C 57 kg Joonas Galab KeI- Veeti Valppu OuTa 3-0
6. N 54 kg Raija Ally HäKi - Sanna Juutinen RoRe AB
7. N 60 kg Erika Tarvainen RIKK - Renata Latypova OKK 3-0

Seuraavat ottelut
Lauantai 30.11 klo 18.00

8. TA 57 kg Adriana Ylijurva LaLu - Taru Luosujärvi ONS
9. Y 60 kg Boris Mishkorodniy KeI - Ahmad Muhammadi RoRe
10. N 51 kg Mira Hietala KeI - Sanna Siniluoto Rany
11. N 54kg Saana Salmu OKK - Raija Ally HäKi
12. A 69 kg Janne Koivuranta LaLu - Manu Moisanen KemPy
13. C 57 kg Aku Kanninen OuTa - 5.ottelun voittaja
14. N 54 kg Virpi Kekäläinen KeI - Sanna Juutinen RoRe
15. Y 81 kg Jussi Pirttikangas KeI - Mikko Leskinen KajKu

Re: Hopeanyrkki-turnaus II

Lähetetty: 30.11.2013 20:06
Kirjoittaja TuomoOksala
Tulokset
Lauantai 30.11 klo 18.00

8. TA 57 kg Adriana Ylijurva LaLu - Taru Luosujärvi ONS 3-0
9. Y 60 kg Boris Mishkorodniy KeI - Ahmad Muhammadi RoRe TKO 2nd
10. N 51 kg Mira Hietala KeI - Sanna Siniluoto Rany 3-0
11. N 54kg Raija Ally HäKi - Saana Salmu OKK 3-0
12. A 69 kg Manu Moisanen KemPy - Janne Koivuranta LaLu 3-0
13. C 57 kg Joonas Galab KeI - Aku Kanninen OuTa 3-0
14. N 54 kg Virpi Kekäläinen KeI - Sanna Juutinen RoRe 3-0
15. Y 81 kg Jussi Pirttikangas KeI - Mikko Leskinen KajKu 3-0

Re: Hopeanyrkki-turnaus II

Lähetetty: 01.12.2013 14:12
Kirjoittaja TuomoOksala
Tulokset

Sunnuntai 1.12. klo klo 12.00
16. TB 44 kg Jasmiina Tuomilaakso KaNy - Viivi Koskela KeI 3-0
17. D 36 kg Aleksi Laukka KemPy - Kitt Wall Akaan Fight Club 3-0
18. N 54 kg Raija Ally HäKi - Virpi Kekäläinen KeI 2-1
19. N 54 kg Saana Salmu OKK - Sanna Juutinen RoRe 2-1
20. B 57 kg Jimmy Söderlund SWE - Janne Eskelinen KajKu 3-0
21. N 51 kg Mira Hietala KeI - Fatma Hajizadeh RoRe 2-1
22. A 69 kg Manu Moisanen KemPy - Asef Mozaffari SWE 3-0

Turnauksen paras nyrkkeilijä ja paras naisnyrkkeilijä: Raija Ally HäKi

Turnauksen paras miesnyrkkeilijä: Boris Mishkorodniy KeI

Turnauksen paras poikanyrkkeilijä: Manu Moisanen KemPy

Turnauksen paras tyttönyrkkeilijä: Jasmiina Tuomilaakso KaNy

Turnauksen taistelija: Virpi Kekäläinen KeI