Nyrkkeilyn A,B,C,D, poikien TUL-Turnaus 8-9.2 Lahdessa

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

isku
Club Fighter
Viestit: 170
Liittynyt: 21.12.2004 17:32
Paikkakunta: Helsinki

17.01.2014 16:06

Nyrkkeilyn A,B,C,D-poikien TUL turnaus
8-9.2.2014 Lahdessa
Ahtialan koulu, Purorinteenkatu 4, 15320 Lahti
Aikataulu
Lauantai 8.2
9-10 Lääkärintarkastus, punnitus ja tuomareiden ilmoittautuminen
11.00 Arvonta
12.30 Tuomarikokous
13.00 Ottelut
17.00 Ottelut

Sunnuntaina 9.2
8-00-8-30 Lääkärintarkastus ja punnitus A ja B-juniorit
10.30 Tuomarikokous
11.00 Finaalit

Ilmoittautuminen ja tiedustelut
31.1.2014 mennessä
Lahden Kaleva ry Nyrkkeilyjaosto
Urheilukeskus rappu 2, 15110 Lahti
Ilmoita myös tarve lattiamajoitukseen ja aamiaiseen.
Tiedustelut
Kari Korhonen 040-8485221, Jouni Nurminen 050-3471016, Jarmo Heino 0400-485185

HUOM: Kilpailijalla pitää olla: Lisenssi. kilpailukirja ja peruslääkärintarkastus joka on suoritettu vuodenaikana.
Ilmoittautumismaksu
Ilmoittautumisen yhteydessä 31.01.2014 mennessä 13 e kilpailija
Lahden Kalevan tilille FI10 4212 1620 0063 65 Helmi Säästöpankki

Majoitus:
Hotellimajoitus varaamalla, http:// http://www.lahti.lahtiregion.fi
Kilpailupaikalla mahdollisuus lattiamajoitukseen sekä edulliseen aamupalaa 10 e henkilö

Nyrkkeilyterveisin
Lahden Kaleva


Ilmoittautuneet 31.1.2014 mennessä

A-juniorit
A-52 kg
Khamzat Yakhiev TVS
Kalle Virtanen SoVo
Andrei Oshurkov RUS
A-56 kg
Aarne Hakomäki KNK
Justus Paajanen HäKi
Riku Palmroth NoBC
A-60 kg
Donat Viktorov TVS
Aaro Hietala TTN
Petri Välimaa TTN
Santeri Tuomela KNK
Artem Skvortsov RUS
A-64 kg
Manu Moisanen KemPy
Aku Virtanen FoNy
Jesse Fagerlund KBC
Muhammad Abdilrasoon TVS
Kamal Muhamadnajad TuTe
Sergei Kulikov RUS
A-69 kg
Mikael Merikoski TTN
Lauri Sihvola KoNy
Ivan Perälä ViNy
A-75 kg
Kalle Kallioinen Laka
RUS
A-81 kg
Antti Virtanen KBC
A-91 kg
Egzon Ajvazi TuSN
Kai Tikkanen KeI
Sergei Dursenev RUS
B-JUNIORIT
B-46 kg
Masi Jurvanen KemPy
Mohammedhossein M. Wersaneh TVS
B-48 kg
Nikita Morgunov RUS
B-50 kg
Eetu Viitanen TVS
Ivan Ivanin RUS
B-52 kg
Asseme Nouali PoNS
B-54 kg
Miika Hartman LaKa
Marko Alasaukko-oja YTK
Arslan Khatajev PoNS
Andrei Polevoj KoVo
B-57 kg
Heikki Lahtinen TVS
Rasmus Bergman KaSi
Janne Eskelinen KajKu
B-60 kg
Jan Klint TVS
Aleksi Virtanen LaKa
Arshak Gasparian RUS
B-66 kg
Niko Aaltonen TuJy
Robert Berg JäKK
Santeri Laine KKU
B-70 kg
Mico Hakkarainen FoNy
Joonas Galab KeI
B-75 kg
Abdul-Rachman Gataev TVS
Aleksander Fornikov RUS
Krenar Aliu KNK
C-JUNIORIT
C-36 kg
Joonas Ukura KemPy
Jermu Parkkinen MiNy
Kasper Rantala TTN
Lauri Myllyperkiö LaKa
C-39 kg
Aapo Savela KemPy
Görgin Gökman TVS
Kalle Rantalainen YVS
Santeri Laitinen TTN
Valeri Isakov LaKa
Hugo Huusko KNK
C-42 kg
Elias Okkonen OuTa
C-45 kg
Aleksi Laukka KemPy
Valtteri Viitanen MiNy
Jesse Pihkola LaLa
C-51 kg
Kalle Kujala TuJy
C-54 kg
Jerry Laine MiNy
Esa Lehtinen TVS
Arifi Arlind KNK
C-57 kg
Hasan Al-Zeiadi TVS
Aku Kanninen OuTa
Veeti Valppu OuTa
D-36 kg
Zaurbek Didigov KoVo
Teemu Tuupanen JäKK
Pyry Koivula TTN
Onni Palomäki TTN
Kitt Wall AFC
D-39 kg
Mohammed Saeed KNK
D-42 kg
Viljami Niemelä TVS
D-45 kg
Nikita Nystedt KoVo
Viimeksi muokannut isku, 04.02.2014 16:01. Yhteensä muokattu 5 kertaa.
0 x
avari
New Kid on the Block
Viestit: 36
Liittynyt: 12.07.2012 11:46

27.01.2014 14:10

Nokian Boxing clubista.

Riku Palmroth A-56kg

Terveisin.

Jani S. NBC.
0 x
sirkal-5
New Kid on the Block
Viestit: 28
Liittynyt: 15.03.2007 06:12

31.01.2014 06:20

Turun Teräksestä osallistuu
Kamal Muhammadnajad sarja A-64kg
Terveisin
Kalevi Sirkiä
0 x
maenola
Club Fighter
Viestit: 60
Liittynyt: 30.01.2013 21:09

31.01.2014 23:17

Egzon Ajvazi A-91kg, TuSN
0 x
temsec
Brawler
Viestit: 588
Liittynyt: 16.02.2006 19:49

03.02.2014 08:34

Terve

Koneeni ilmoittaa jatkuvasti että tilinumero on virheellinen.
Voiko maksaa ilmoittautumismaksun paikan päällä?

J. Temonen
ATK-tukihenkilö
0 x
ajounia
Club Fighter
Viestit: 66
Liittynyt: 13.11.2008 22:46

03.02.2014 09:47

Kouvolan Nyrkkeilijät

A69 Lauri Sihvola
0 x
ajounia
Club Fighter
Viestit: 66
Liittynyt: 13.11.2008 22:46

03.02.2014 09:55

"Koneeni ilmoittaa jatkuvasti että tilinumero on virheellinen.
Voiko maksaa ilmoittautumismaksun paikan päällä?"

Tilin alku pitää olla FI eikä F1 niin kuin ilmoituksessa on.

FI10 4212 1620 0063 65
0 x
tonywall
New Kid on the Block
Viestit: 21
Liittynyt: 03.04.2012 08:44

04.02.2014 15:25

AFC Ry. D-36kg Kitt Wall
0 x
janpabox
New Kid on the Block
Viestit: 17
Liittynyt: 19.02.2004 13:29

08.02.2014 12:12

Junioreiden TUL-turnaus Lahti

Otteluohjelma 8.2.2014
Päivätilaisuus


1. A-60kg Artem Rozychenkov EST - Santeri Tuomela KNK
2. A-64kg Kamalmuhammad Najad TUTE - Muhammad Abdilrasoon TVS
3. B-48kg Denis Salmijanov EST - Nikita Morgunov RUS
4. B-54kg Miika Hartman LAKA - Adam Lammi HETA
5. B-70kg Joonas Galab KEI - Mico Hakkarainen FONY
6. B-75kg Aleksander Fominov RUS - Krenar Aliu KNK
7. C-36kg Kalle Rantalainen TVS - Jermu Parkkinen MINY
8. C-39kg Görgin Gökman TVS - Santeri Laitinen TTN
9. C-42kg Elias Okkonen OUTA - Muhammad Saeed KNK
10. C-42kg Jani Laine TVS - Valeri Isakov LAKA
11. C-45kg Hugo Huusko KNK - Valtteri Viitanen MINY
12. C-45kg Aleksi Laukka KEMPY - Jesse Pihkola LALA
13. C-57kg Arifi Arlind KNK - Jerry Laine MINY
14. C-60kg Veeti Valppu OUTA - Hasan Al-Zeiadi TVS
15. C-33kg Joonas Ukura KEMPY - Lauri Myllyperkiö LAKA
16. D-36kg Pyry Koivula TTN - Zaurbek Didigov KOVO
17. D-39kg Teemu Tuupanen JÄKK - Viljami Niemelä TVS
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 364
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

08.02.2014 14:08

Junioreiden TUL-turnaus Lahti 8.-9.2.2014

Tulokset 8 .2.2014 klo 13.00


1.A60 kg Santeri Tuomela KNK - Artem Rozychenkov EST 3-0

2. A60 kg Muhammad Abdilrasoon TVS - Kamalmuhammad Najad TuTe 3-0

3. B48 kg Nikita Morgunov EST - Denis Salminajov EST 3-0

4. B54 kg Finaali Adam Lammi HeTa - Miika Hartman LaKa 3-0

5. B70 kg Finaali Mico Hakkarainen FoNy - Joonas Galab KeI TKO 2.r.

6. B75 kg Aliu Krenau KNK - Aleksander Fominov RUS 3-0

7. C36 kg Jermu Parkkinen MiNy -Kalle Rantalainen TVS 3-0

8. C39 kg Finaali Santeri Laitinen TTN - Gökmen Görgin TVS 3-0

9.C42 kg Elias Okkonen OuTa - Muhammed Saeed KNK 3-0

10.C42 kg Jani Laine TVS - Valeri Isakov LaKa 3-0

11.C45 kg Valtteri Viitanen MiNy - Hugo Huusko KNK 3-0

12. C45 kg Jesse Pihkola LaLa - Aleksi Laukka KemPy 2-1

13. C57 kg Jerry Laine MiNy -Arlind Arifi KNK 3-0

14. C60 kg Finaali Hasan Al-Zeiadi TVS - Veeti Valppu OuTa 3-0

15. C33 kg Finaali Lauri Myllyperkiö LaKa - Joonas Ukura KemPy 3-0

16. D36 kg Finaali Pyry Koivula TTN - Zaurberk Didigov KoVo 3-0

17. D39 kg Viljami Niemelä TVS - Teemu Tuupanen JäKK 3-0
Viimeksi muokannut mkk, 08.02.2014 20:01. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 364
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

08.02.2014 17:14

Junioreiden TUL-turnaus Lahti 8.-9.2.2014

Tulokset 8 .2.2014 klo 17.00




1.A75 kg Kalle Kallioinen LaKa - Grigori Kavtaradze RUS 3-0
2. A52 kg Finaali Kalle Virtanen SoVo- Khamzat Yakhiev TVS 3-0
3. A56 kg Justus Paajanen HäKi - Aarne Hakomäki KNK 3-0
4. A69 kg Aku Virtanen FoNy - Lauri Sihvola KoNy 3-0
5. B57kg /a Arslan Khataev PoNS - Marko Alasaukko-oja YTK 3-0
6. B57 kg/a Rasmus Bergman KaSi - Joonatan Jouhki EKU 3-0
7. B57 kg/b Max Syrjälä EKU -Janne Eskelinen KajKu 3-0
8. B57 kg/b Asseme Nouali PoNS -Andrei Polevoj KoVo TKO 2.r
9. B60 kg Benjamin Eriksson EKU -Jan Klint TVS 3-0
10. B60 kg Heikki Lahtinen TVS - Kasper Ritvanen EKU 3-0
11. B66 kg Aleksi Virtanen LaKa - Santeri Laine KKU 2-1
12. B66 kg Niko Aaltonen TuJy - Robert Berg JäKK 2-1
13. A60 kg Donat Viktorov TVS - Petri Välimaa TTN TKO 1.r.
14. A60 kg Santeri Tuomela KNK - Aaro Hietala TTN 3-0
15. A64 kg Danil Molsanov EST -Sabukhi Geydarov RUS 3-0
16. A 64kg Muhammad Abdilrasoon TVS- Jesse Fagerlund BCK 3-0

KILPAILUJEN PARHAAT:

A-juniori: Santeri Tuomela KNK
B-juniori: Asseme Nouali PoNS
C-juniori: Jerry Laine MiNy
D-juniori: Viljami Niemelä TVS
Seura: TVS
Taistelija: Donat Viktorov TVS
Tuomari: Harri Juutilainen MiNy
Viimeksi muokannut mkk, 09.02.2014 14:04. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 364
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

09.02.2014 11:12

Junioreiden TUL-turnaus Lahti 8.-9.2.2014

Finaalit 9.2.2014 klo 11.00

1.D39 kg Viljami Niemelä TVS - Kitt Wall AFC 3-0
2. C36 kg Jermu Parkkinen MiNy - Aapo Savela KemPy 3-0
3. C42 kg Jani Laine TVS - Elias Okkonen OuTa 3-0
4. C45 kg Valtteri Viitanen MiNy- Jesse Pihkola LaLa 3-0
5. C57 kg Jerry Laine MiNy - Aku Kanninen OuTa 3-0
6. C 63 kg Hasan Al-Zeiadi TVS- Joonas Helin VuVo 2-1
7. B48 kg Mohammedhossein M. Wersaneh TVS - Nikita Morgunov RUS 3-0
8. B57 kg/ A Arslan Khataev PoNS - Rasmus Bergman KaSi 3-0
9. A64 kg Muhammad Abdilrasoon TVS - Danil Molsanov RUS 2-1
10. B57 kg /B Asseme Nouali PoNS- Max Syrjälä EKU 3-0
11. A75 kg Kalle Kallioinen LaKa - Mikhail Balajen RUS 3-0
12 B60 kg Heikki Lahtinen TVS - Benjamin Eriksson EKU TKO 2.r.
13. B66 kg Aleksi Virtanen LaKa - Niko Aaltonen TuJy 3-0
14. B75 kg Krenar Aliu KNK - Abdul-Rachman Gataev TVS TKO 1.r.
15. A56 kg Justus Paajanen HäKi - Riku Palmroth NOBC 3-0
16. A60 kg Santeri Tuomela KNK - Donat Viktorov TVS 3-0
17. A 69kg Aku Virtanen FoNy - Manu Moisanen KemPy 3-0
18.A91 kg Sergei Dursenev RUS - Egzon Ajvazi TuSN 3-0
0 x
Vastaa Viestiin