YKSPIHLAJAN REIMAN KANSALLISET 23.9.2017

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

Vonkale
Club Fighter
Viestit: 105
Liittynyt: 26.09.2014 13:12

18.09.2017 15:46

Reima Boxing kirjoitti:Vaasan boxing Clubista ottelijat

D48 Noah Spencer WBC
C54 Santtu Majapuro WBC
A60 Jirawat Matchim WBC
Y+91 Antti Lehmusvirpi WBC
N51 Sara Sinikallio WBC
C-60 kg Stepan Averkiev
0 x
Vonkale
Club Fighter
Viestit: 105
Liittynyt: 26.09.2014 13:12

19.09.2017 16:07

Reima Boxing kirjoitti:Vaasan boxing Clubista ottelijat

D48 Noah Spencer WBC
C54 Santtu Majapuro WBC
A60 Jirawat Matchim WBC
Y+91 Antti Lehmusvirpi WBC
N51 Sara Sinikallio WBC

Korjataan Santtu Majapuron sarjaksi kuitenkin C-60 kg. Pojalle on ilmeisesti syötetty kesän aikana pelkästään
rautaa, veriplättyjä sekä pinaattia. Siksi sarja on nyt 6 kg isompi.
0 x
Connor
New Kid on the Block
Viestit: 4
Liittynyt: 20.03.2017 18:58

20.09.2017 11:28

Korjaus - Noah Spencer D51kg
0 x
Connor
New Kid on the Block
Viestit: 4
Liittynyt: 20.03.2017 18:58

20.09.2017 19:06

Hei, Stepan Averkiew (WBC) on sarjassa C63.
0 x
haapis
Club Fighter
Viestit: 174
Liittynyt: 02.04.2007 17:59
Paikkakunta: Kajaani

21.09.2017 13:33

Kajaanin kuohusta Pyry Holappa jää pois
0 x
veijo
Club Fighter
Viestit: 59
Liittynyt: 16.11.2016 15:13

22.09.2017 01:37

Kuopion Riento joutuu jättämään kilpailut välistä.

KuRi
0 x
Reima Boxing
Journeyman
Viestit: 294
Liittynyt: 23.12.2007 20:17
Paikkakunta: Kokkola
Viesti:

23.09.2017 06:28

Oulun Kehäkerron Emilia Orava sairastunut .
0 x
Tapa ni
Reima Boxing
Journeyman
Viestit: 294
Liittynyt: 23.12.2007 20:17
Paikkakunta: Kokkola
Viesti:

23.09.2017 17:07

Tulokset

1. N57 Eeva Lätti NyKy- Sara Sinikallio WBC 3-0
2.N48 Jessica Eklund OUKK - Riikka Väärällä RaNy 2-1
3.N51 Fatma Hajizadeh RoRe-Laura Myllymäki ONS 3-0
4. N64 Anu Lammi TuusNy-Taru Luosujärvi ONS 3-0
5, D51 Noah Spencer WBC-Niko Päiväröinen OUKK 3-0
6. A60 Santtu Majapuro WBC-Stepan Averkiev WBC 3-0
7. A69 Albert Thiangdee YRe-Atte Niskakoski ReiVo 2-1
8.A64 Abulfazl Jafari YRe -Jirawat Machim WBC 3-0
9. B+80 Samuel Ruppa Nyky-Joni Saarimaa KuKu 2-1
10. Y81 Dmytro Yeromenko YRe-Tarmo Kallio RaNy 3-0
11. Y+91 Antti Lehmusvirpi WBC-Jere Häkkilä KuKu 3-0

Ilman ottelua jäi
Y69 Michael Rauhala Nyky


Kilpailujen parhaana naisnyrkkeilijänä palkittiin Fatma Hajizadeh
Parhaana miesnyrkkeilijänä palkittiin Antti Lehmusvirpi
Parhaana juniorinyrkkeilijänä palkittiin Santtu Majapuro
Taistelijana palkittiin Atte Niskakoski
0 x
Tapa ni
Vonkale
Club Fighter
Viestit: 105
Liittynyt: 26.09.2014 13:12

29.09.2017 18:21

Korjaus aiempaan. Santtu Majapuron, WBC ja Stepan Averkievin, WBC ottelu käytiin sarjassa C-60 kg
0 x
Vastaa Viestiin