SALIKILPAILUT LA.22.9.VANTAA

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

PeteK
Club Fighter
Viestit: 80
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

13.07.2018 21:49

Ylä-Tikkurilan Kipinä sekä Helsingin Tarmo järjestävät yhdessä salikilpailut Vantaalla 22.9.2018

Ottelupaikkana on Länsimäen koulu osoite Pallastunturintie 27, 01280 Vantaa

Otteluparit noin 16 otteluun sovitaan etukäteen ja ylituomarin valvoman punnituksen jälkeen.

Kilpailumaksu 15e/ottelija maksetaan käteisellä paikan päällä ennen punnitusta.

Punnitus ja lääkärintarkastus klo.9.00
ja ottelut klo.12.00 alkaen.

Peruslääkärintarkastuksia voidaan tehdä, jos ne ovat ennakkoon sovittu.

Ylituomari Risto Lemmetti.

Seurat voivat ilmoittaa ottelijoita joille haluaisivat matsin (ja tiedustella kisoista) osoitteeseen ytkboxing@gmail.com
tai soittamalla
Tarmoon Markolle tai YTK Petrille.
Viimeksi muokannut PeteK, 18.07.2018 20:21. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 80
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

18.07.2018 20:19

Ilmoitetut ottelijat:
Heta
C54 Kevin Levänen
B70 Sam Morovati
Y60 Jesse Vanhanen
A64 Kerim Kadyrov
A75 Valtteri Nordensved
N48-51 Noora Kosonen
N57 Anna Jutila
N69 Anu Lammi
N69 Lilli Ahlstedt

YTK
TC51 Pia Järvinen (0-ottelua)
TB60 Milla Heinonen (0-ottelua)
C54 Jimi Noioso (3-ottelua)
Y64 Marko Alasaukko-Oja (junnumatseja 4v tauko)
Y81 Farid Mekhane (1-ottelu)

HSC
D48-51kg Eemeli Tähkä 4-ottelua
Y81 Kirmo Lukkarinen (0 ottelua)

LaLa
Y69-75kg Arteme Santalainen 1ott. nyt 72kg
TA57 Jonna Hakkarainen 6-ottelua
B63kg Mikael Huusko 4ottelua,nyt 62kg

PoNs:
D36 Mathias Loorits
C49 Ivan Zuravel

Väkevä
C39 Rene Vainiomäki
TC51 Viivi Jokinen
TC51 Jessica Björkroth
N75 Emma Kirjokivi 1-ottelu

TTN
N57-60 Marjut Lausti

JoutBc
B63-66 Venti Luostarinen 1-ottelu

RiKk
N60 Erika Tarvainen
Y64 Deniss Nazarov
TB 57-60 Mona Häsä (1 ott.)
TC 57-60 Sissel Halmesmäki (1 ott.)

EKH
B46-48 Rasmus Hatanpää

KNK
Y64 Karrar Hleill
C42 Jesper Weckström
B64 Julian Jalava
D30 Roni Berg

TuUl
Y75 Zanko Eliassi

VVS
Y75 Kalle Mikkonen


Sovitut otteluparit ja OTTELUJÄRJESTYS:
Y75 Zanko Eliassi TuUl-Kalle Mikkonen VVS
D48kg Eemeli Tähkä HSC-Ivan Zuravel PoNs
N60 Marjut Lausti TTN- Erika Tarvainen RiKk
TC51 Pia Järvinen YTK -Jessica Bjökroth VBT
Y60 Santeri Kemppainen Kalv-Taha Al Mahdi KNK

TAUKO 10MIN

Y64 Marko Alasaukko-Oja YTK- Deniss Nazarov
C42 Mathias Loorits PoNs-Oskar Piippo VBT
B64 Julian Jalava KNK - Mikael Huusko LaLa
TC57 Viivi Jokinen VBT-Sissel Halmesmäki RiKk
TB60 Milla Heinonen YTK-Mona Häsä RiKk
AT60 Hanna Luukkonen BTH - Jonna Hakkarainen LaLa

TAUKO 10MIN

C42 Rene Vainiomäki VBT-Jesper Weckström KNK
C54 Jimi Noioso YTK - Kevin Levänen HeTa
Y75 Ari Nevalainen BTH-Arteme Santalainen LaLa
Y81 Farid Mekhane YTK-Kirmo Lukkarinen HSC
Y69 Karrar Hleill KNK - Jamil Mahdi RSG
Viimeksi muokannut PeteK, 21.09.2018 08:09. Yhteensä muokattu 50 kertaa.
0 x
herba
Brawler
Viestit: 539
Liittynyt: 18.11.2008 21:31

23.07.2018 15:22

VN:

TC-66 Ida Flinkin osallistuminen perutaan
Viimeksi muokannut herba, 13.09.2018 17:15. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
PAMALA
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 15.03.2018 07:32

21.08.2018 14:05

Moro

Riihimäeltä Erikan lisäksi olisivat tulossa:

Y64 Deniss Nazarov (alustavasti sovittu Y64 Marko Alasaukko-Oja)
TB 57-60 Mona Häsä (1 ott.)
TC 57-60 Sissel Halmesmäki (1 ott.)

Terveisin
Pasi Laukkanen RiKK
0400787212
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 80
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

13.09.2018 13:43

Kisat lähestyy, vielä reilu viikko kisoihin.

Mukaan mahtuu vielä muutama ottelupari, joten ei muuta kuin ilmoittautumaan!

Yllä näkyy otteluhalukkaita joilla ei vielä ole matsia tiedossa.
0 x
pietu77
New Kid on the Block
Viestit: 23
Liittynyt: 09.08.2016 14:50

14.09.2018 17:12

Moi

Varkauden Voimailuseurasta
Y75 Kalle Mikkonen (12-ottelua)

Terveisin
Petri Hämäläinen VVS
p. 0405144360
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 80
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

19.09.2018 21:17

OTTELUJÄRJESTYS:
1.Y75 Zanko Eliassi TuUl-Kalle Mikkonen VVS
2.D48kg Eemeli Tähkä HSC-Ivan Zuravel PoNs
3.N60 Marjut Lausti TTN- Erika Tarvainen RiKk
4.TC51 Pia Järvinen YTK -Jessica Bjökroth VBT
5.Y60 Santeri Kemppainen Kalv-Taha Al Mahdi KNK

TAUKO 10MIN

6.Y64 Marko Alasaukko-Oja YTK- Deniss Nazarov
7.C42 Mathias Loorits PoNs-Oskar Piippo VBT
8.B64 Julian Jalava KNK - Mikael Huusko LaLa
9.TC57 Viivi Jokinen VBT-Sissel Halmesmäki RiKk
10.TB60 Milla Heinonen YTK-Mona Häsä RiKk
11.AT60 Hanna Luukkonen BTH - Jonna Hakkarainen LaLa

TAUKO 10MIN

12.C42 Rene Vainiomäki VBT-Jesper Weckström KNK
13.C54 Jimi Noioso YTK - Kevin Levänen HeTa
14.Y75 Ari Nevalainen BTH-Arteme Santalainen LaLa
15.Y81 Farid Mekhane YTK-Kirmo Lukkarinen HSC
16.Y69 Karrar Hleill KNK - Jamil Mahdi RSG
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 80
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

21.09.2018 19:27

Toiminta kilpailupaikalle saavuttaessa:

1.Ilmoittautumispisteelle ilmoittautuminen.
(kilpailumaksut käteisellä)
2.Lääkärille, jonka jälkeen on punnitus. Tytöt ja naiset punnitaan naisten pukuhuoneessa. Pojat ja miehet punnitaan miesten pukuhuoneessa. Käytössämme on 2kpl. tarkkuusvaakoja.

*Lääkärille jonotetaan saapumisjärjestyksessä, kuitenkin siten,että ensin pääsevät ottelijat joilla on peruslääkärintarkastus voimassa.
Sen jälkeen menevät ne 2 ottelijaa joille tehdään peruslääkärintarkastus.
Heidän jälkeensä menevät ne ottelijat joille oli sovittu peruslääkärintarkastus mutta eivät ottele 22.9.
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 80
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

23.09.2018 11:22

TULOKSET:
1.Y75 Zanko Eliassi -Kalle Mikkonen 2-1
2.N60 Marjut Lausti - Erika Tarvainen 3-0
3.TC51 Pia Järvinen -Jessica Bjökroth 2-1
4.Y60 Santeri Kemppainen -Taha Al Mahdi 2-1
5.Y64 Marko Alasaukko-Oja-Deniss Nazarov 3-0
6.C42 Mathias Loorits-Oskar Piippo 3-0
7.B64 Julian Jalava - Mikael Huusko 2-1
8.TC57 Viivi Jokinen-Sissel Halmesmäki 3-0
9.TB60 Mona häsä-Milla Heinonen RSCI
10.AT60Jonna Hakkarainen-Hanna Luukkonen 3-0
11.C42 Rene Vainiomäki-Jesper Weckström 2-1
12.Y75 Ari Nevalainen-Arteme Santalainen 3-0
13.Y81 Farid Mekhane-Kirmo Lukkarinen 3-0
14.Y69 Karrar Hleill - Jamil Mahdi 3-0
0 x
Vastaa Viestiin