Raahen kisat 2.3.2019

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

RaNy
Journeyman
Viestit: 285
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

11.01.2019 13:55

KILPAILUKUTSU

Raahen Nyrkkeilijät järjestävät kansallisetkilpailut lauantaina 2.3.2019, ottelut alkaa klo 13.00
Kilpailut Pattasten koululla, Rännärintie 3, 92140 Pattijoki

Punnitus klo 10.00-10.30, kilpailut klo 13.00
Ottelut suoritetaan kaikissa sarjoissa: S, J, N ja T

NYRKKEILIJÖIDEN IKÄLUOKAT 2019
D-juniorit 2007 – 2008 11 – 12 vuotiaat
C-juniorit 2005 – 2006 13 – 14 vuotiaat
B-juniorit 2003 – 2004 15 – 16 vuotiaat
A-juniorit 2001 – 2002 17 – 18 vuotiaat

Aikuiset 2000 tai aikaisemmin syntyneet. Yläikäraja otellakseen kilpailuissa on 40 vuotta.(Syntymävuosi on ratkaiseva).


Tuomarit mukaan, kiitos!
Huom! Tuomareiden ruokailut ja kahvit on ilmaiset! =)

Tiedustelut ja ilmoittautumiset: Jouni Sipola 0400-580 921, jouni.sipola@raahenkuntoklubi.fi tai tänne foorumille. Viimeistään ke 27.2 niin pyritään järjestämään otteluparit ns etukäteen selviksi ettei kenellekkään tulisi turhaa matkaa Raaheen.

Ruokailu järjestetty Hotelli Raahen Hoviin klo1030 jossa palvelee monipuolinen puffetti hintaan 12€, osoite on Kirkkokatu 28, 92100 Raahe

Pitkänmatkalaiset voivat halutessaan kysellä majoitusta hotelli Raahen Hovista numerosta 010 2774550 tai info@raahenhovi.fi
huone hinnat on 1hh 80€ ja 2hh 110€, salainen koodi on nyrkkeilykisat 2019.

t. Jouni

Osallistujalista:

TB 54kg Olivia Kiviniemi KoVe
TB-57kg Anna Kivilompolo RaNy 1 ott

N-48kg Riikka Väärälä RaNy
N-51kg Laura Myllymäki ONS
N-54kg Minna Väisänen RoRe
N 57-60 kg Eeva Lätti OKK
N 64-69 Adriana Ylijurva LaLu

D-28-30kg Miro Ala-Korpi (syntynyt 2009) YRe
D-32kg Farshad Ahmadi 1 diplom, Född 2009. SWE
D-32kg Tatu Mäkelä KemPy 0 ott
D-34kg Johannes Kananen KemPy 0 ott
D-36kg Sebastian "Seba" Autio KINK

C-36 kg Eemeli Kinnunen KajKu
C-39kg Durara "Dura" Awdishou KINK
C-39kg Antti Keskitalo KemPy
C-43KG Behar Dullov RaNy 2 ott
C-45kg Wiljam Lankila YRe 2 ott
C-54kg Jimi Tynkkinen ReiVo 1 ott myös harjoitusottelu käy
C-54-57kg Lorik Haliti RaNy
C-57kg Aleksi Guzman KINK ottais harkka ottelun
C-57-60 kg Pate Tolonen KajKu

B-54kg Walter Björkroth KoVe (0 ottelua)
B-63kg Elias Nasi 10 matcher, Född 2003. SWE

A-69kg Taito Långström KemPy
A-75kg Shadar Mamer YRe ( 0 ottelua)
A-75-81kg Mostafa Ghsemi OKK
A-+91kg Tuomas Arffman KemPy

M-64kg Markus Pasanen SeKj (paino 62kg)
M-64kg Erik Segersteth Bk Rabb Luleå SWE 17 ott
M-64kg Mikael Fränti YJ 1 ott
M-69kg Roope Wekström KINK 2 ott
M-69kg Aydin Behruz, OKK
M-69kg Harri Pesonen ReiVo
M-75kg Mikael Mäenpää YJ 2 ott
M-75kg Ari Pesonen ReiVo
M-75kg Andreas Harlin 20 matcher, Född 1994. SWE
M-81kg Joonas Honkaperä ReiVo
M-81kg Arvi Hyvönen LaLu
M-81kg Markus Mäki-Ventelä YJ 0 ott
M-81kg Kim Sundqvist YRe
M-81kg Lasse Kourula KeI
M-91kg John Salomonsson BK Winter Kiruna SWE
M-+91kg Mikhail Golikov RaNy
M-+91kg Andre Nilsson Sandberg, 6 matcher, Född 1992. SWE

Ylituomari Matteus Pirinen KajKu

Tuomarit:

Katja Kauremaa RSG
Matti Lantto KINK
Pirjo Vihelä OKK
Gigi Lenkkeri OKK
Alpo Risteli OKK
Åke Nyman J SWE
Ritva Liimatainen YRe
Juha Liimatainen YRe
Kaj Kandelin SeKj
Tiina Kyröläinen KemPy
Petri Hirvasniemi KemPy


Tulokset Raahe 2.3.2019

1. harjoitusottelu Aleksi Guzman KINK – Pate Tolonen KajKu

2. harjoitusottelu Sediq Mohammadi Kel – Elias Nasi SWE

3. D30kg Tatu Mäkelä KemPy - Miro - Ala-Korpi Yre 2-1

4. C39kg Eemeli Kinnunen KajKu – Durana Awdishou KINK 3-0

5. C45kg Behar Dullov RaNy – Wiljam Lankila Yre 3-0

6. N54kg Laura Myllymäki ONS – Minna Väisänen RoRe 3-0

7. D33kg Farhad Ahmadi SWE – Johannes Kananen KemPy 3-0

8. C54kg Lorik Haliti RaNy – Walter Björkroth KoVe 2-1

9. N64kg Eeva Lätti OKK – Adriana Ylijurva LaLu 3-0

10. TB54kg Olivia Kiviniemi KoVe – Anna Kivilompolo RaNy 3-0

11. A75kg Shadar Mamer Yre – Mostafa Ghsemi Okk 2-1

12. 64kg Markus Pasanen SJK – Erik Segerstedt SWE 3-0

13. 69kg Roope Wekström KINK - Mikael Fränti YJ 2-1

14. 75kg Aydin Behruz OKK – Andreas Harlin SWE RSC 3 r

15. 75kg Mikael Mäenpää YJ – Ari Pesonen ReiVo 3-0

16. 81kg Markus Mäki-Ventelä YJ - Arvi Hyvönen LaLu 3-0

17. 81kg Joonas Honkaperä ReiVo – Kim Sundqvist Yre 3-0

18. 91kg John Salomonsson SWE - Lasse Kourula Kel 3-0

19. +91kg Andre Nilsson Sandberg SWE- Mikhail Golikov RaNy 2-1
Viimeksi muokannut RaNy, 03.03.2019 10:30. Yhteensä muokattu 43 kertaa.
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 285
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

30.01.2019 12:48

-
Viimeksi muokannut RaNy, 08.02.2019 17:48. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 285
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

01.02.2019 11:04

-
Viimeksi muokannut RaNy, 08.02.2019 17:49. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 285
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

04.02.2019 10:01

No niin 8 on tulossaa kurssille ja kun Mustonen saapi luvan nyrkkeilyliitosta niin Raahessa pidetään tuomarikurssi!

t. Jouni
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 285
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

08.02.2019 10:55

Raahen omia nyrkkeilijöitä aletaan jo listaamaan, toki muitaki että ilmoituksia vaan kehiin!

B-57kg Anna Kivilompolo 0 ott

C-54-57kg Lorik Haliti

N-48kg Riikka Väärälä

M-+91kg Mikhail Golikov 2 ott
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 285
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

10.02.2019 09:46

Hei,

Tuomarikurssi järjestetään näillä näkymin KinK:n kilpailujen yhteydessä Kiimingissä 27.4!!

t. Jouni
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 285
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

11.02.2019 10:51

John Salomonsson 91 kg senior BK Winter Kiruna
0 x
Umakivi1
New Kid on the Block
Viestit: 4
Liittynyt: 15.01.2019 16:57

17.02.2019 14:24

Kokkolan Veikot ilmoittaa kisaan mukaan:
TB 54 Olivia Kiviniemi (5 ottelua)

Valmentaja Bo-Erik Sandkulla ja kulma-avustaja Elina Huttunen
Viimeksi muokannut Umakivi1, 18.02.2019 21:45. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 285
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

18.02.2019 10:37

Kiimingistä ainakin:

D-36kg Sebastian "Seba" Autio KINK

C-39kg Durara "Dura" Awdishou KINK
0 x
Umakivi1
New Kid on the Block
Viestit: 4
Liittynyt: 15.01.2019 16:57

18.02.2019 20:40

Kokkolan Veikoista vielä lisää:

B53 Walter Björkroth (0 ottelua)

Valmentaja Bo-Erik Sandkulla
0 x
Athos
New Kid on the Block
Viestit: 2
Liittynyt: 04.01.2019 10:48

19.02.2019 12:48

Oulun Kehäkerhosta:

N 57-60 kg Eeva Lätti
A 75-81 kg Mostafa Ghsemi

Tuomarit:

Pirjo Vihelä
Gigi Lenkkeri
Alpo Risteli
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 285
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

20.02.2019 15:39

M-69kg Roope Wekström KINK 2 ott
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 285
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

20.02.2019 22:04

N-54kg Minna Väisänen RoRe
N-54kg Fatma Hajizadeh, RoRe
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 285
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

21.02.2019 18:08

C-57kg Aleksi Guzman KINK ottais harkka ottelun
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 285
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

22.02.2019 12:21

Från I19IF Boden kommer:
Boxare
Farshad Ahmadi 32 kg, 1 diplom, Född 2009.
Elias Nasi 63 kg, 10 matcher, Född 2003.
Andreas Harlin 75 kg, 20 matcher, Född 1994.
Andre Nilsson Sandberg, +91 kg, 6 matcher, Född 1992.

Domare
Björn Nilsson R/J
Åke Nyman J

Hälsningar Åke Nyman
0 x
Vastaa Viestiin