Nyrkkeilyn SM-kilpailut 13.4. ja 11.-12.5.2019

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1562
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

01.03.2019 17:03

Kilpailukutsu löytyy osoitteesta: https://www.nyrkkeilyliitto.com/@Bin/12 ... _KUTSU.pdf

Ilmoittautumistilanne: www.nyrkkeilynsmkilpailut.fi/urheilijat


AIKATAULU JA PAIKKATIEDOT:

Ilmoittautuminen 15.2.-15.3.2019 sähköpostilla Nyrkkeilyliittoon info@finbox.fi
Arvontatilaisuus 20.3. klo 18.00 Sporttitalossa Soul 88-kokoustilassa (Valimotie 10, Helsinki)

Alkuturnaus – Ruskeasuon Liikuntahalli (Ratsastie 10, Helsinki)

Lauantai 13.4.2019
13.00 Alku- ja puolivälieräottelut sarjoissa: Naiset 48 kg, 51 kg, 54 kg, 57 kg, Miehet 52 kg, 56 kg, 60 kg, 64 kg, 69 kg
17:30 Alku- ja puolivälieräottelut sarjoissa: Naiset 60 kg, 64 kg, 69 kg, 75 kg, Miehet 75 kg, 81 kg, 91 kg, +91 kg

Sunnuntai 14.4.2019 - Pidetään vain jos johonkin sarjaan tulee yli 8 kilpailijaa
12.00 Puolivälieräottelut sarjoissa, joissa on 9-16 kilpailijaa


Lopputurnaus – Töölön Kisahalli (Paavo Nurmen kuja 1, Helsinki

Lauantai 11.5.2019
13.00 Välieräottelut sarjoissa: Naiset 48 kg, 51 kg, 54 kg, 57 kg, Miehet 52 kg, 56 kg, 60 kg, 64 kg, 69 kg
17:30 Välieräottelut sarjoissa: Naiset 60 kg, 64 kg, 69 kg, 75 kg, Miehet 75 kg, 81 kg, 91 kg, +91 kg

Sunnuntai 12.5.2019
13.00 Loppuottelut sarjoissa: Naiset 48 kg, 51 kg, 54 kg, 57 kg, Miehet 52 kg, 56 kg, 60 kg, 64 kg, 69 kg
17:30 Loppuottelut sarjoissa: Naiset 60 kg, 64 kg, 69 kg, 75 kg, Miehet 75 kg, 81 kg, 91 kg, +91 kg

Lisätiedot SM-kilpailujen verkkosivut – www.nyrkkeilynsmkilpailut.fi

SM-kilpailujen Facebook-sivut - https://www.facebook.com/nyrkkeilynsmkilpailut
SM-kilpailujen Instagram-sivut - https://www.instagram.com/nyrkkeilynsmkilpailut


Tiedustelut SM-kilpailujen järjestelytoimikunta, nyrkkeilynsmkilpailut@gmail.com
Kirkkonummen Nyrkkeilykerho, Helsingin Tarmo, Borgå Boxing
0 x
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1562
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

14.03.2019 10:45

Ilmoittautumisaika päättyy perjantaina 15.3. klo 23.59!

Ja viikonlopun aikana julkaistaan lopullinen osallistujalista osoitteessa www.nyrkkeilynsmkilpailut.fi/urheilijat.

Arvontatilaisuus on keskiviikkona 20.3. klo 18.00 Sporttitalolla Helsingissä.
0 x
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1562
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

19.03.2019 19:29

Virallisen arvontatilaisuuden voi katsoa keskiviikkona 20.3. klo 18.00 alkaen suorana lähetyksenä Nyrkkeilyn SM-kilpailujen Youtube-kanavalla:

Lähetyksen kesto on noin 90 minuuttia.
0 x
Avatar
Akhilleus
Brawler
Viestit: 772
Liittynyt: 21.03.2005 12:32

21.03.2019 00:03

0 x
Sic vis pacem para bellum.
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1562
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

04.04.2019 23:12

SM-alkuturnauksen 13.-14.4. ottelulistat

Nyrkkeilyn Suomen mestaruuskilpailujen 2019 alkuturnaus isketään 13.-14.4. Ruskeasuon Liikuntahallissa Helsingissä. Puolivälieräottelunsa voittavat nyrkkeilijät varmistavat SM-mitalit ja etenevät 11. toukokuuta Töölön Kisahallissa iskettäviin välieräotteluihin.

Alkuturnaus isketään Ruskeasuon Liikuntahallissa (Ratsastie 10, Helsinki)

1. ottelutilaisuus LA 13.4. klo 13.00

Alkuottelut

M60 kg Kerim Kadyrov HeTa – Mergim Kryeziu YTK
M60 kg Mikael Syrjä RSG – Jesse Pihkola LaKa
M69 kg Abdifatah Bulhan LoNK – Ahmed Ali SoVo
M69 kg Tarmo Virolainen AkI – Karri Lohi KalvI

Puolivälieräottelut

N54 kg Leena Kolari HSC – Jonna Hakkarainen LaLa
N57 kg Riikka Niemi TVS – Marjut Lausti TTN
N57 kg Elina Turunen KuRi – Jenni Karjalainen HeTa
M64 kg Sauli Putkonen SoVo – Timo Liljeroos HeTa
M64 kg Niazz Ahmadi TVS – Nuteh Toe Usansuu RSG
M64 kg Rami El Jahiri BoBox – Karrar Hleil KNK
M64 kg Samuel Oporta TuUl – Psdkmohanad Hussein HäKi

2. ottelutilaisuus LA 13.4. klo 17.30

Alkuottelut

M81 kg Joonas Honkaperä ReiVo – Eldrin Barrea TuWe
M81 kg Tom Tuomi KaNy – Lasse Kourula Ke

Puolivälieräottelut:

N64 kg Anetta Valtanen HeTa – Noora Heiskari JoutBC
N64 kg Emilia Orava RiKK – Kristel Väin TVS
M75 kg Safeen Akreyi LaKa – Mico Hakkarainen FoNy
M75 Joona Roth KajKu – Ari Nevalainen BTH
N 75 kg Elina Huttunen KoVe – Jenni Kiili TuJy
M81 kg Patrik Broman TuJy – Topias Vaittinen PoNMKY
M81 kg Topias Lepo BoBox – Ivan Perälä TVS

3. ottelutilaisuus SU 14.4. klo 12.00

Puolivälieräottelut:

M60 kg Arslan Khataev PoNS – Kadyrov/Kryeziu
M60 kg Taha al Mahdi KNK – Lassi Rissanen KuRi
M60 kg Azizullah Shirzad TVS – Jesse Vanhanen HeTa
M60 kg Syrjä/Pihkola – Santeri Kemppainen KalvI
M69 kg Aydin Behruz OKK – Bulhan/ Ali
M69 kg Rasmus Bergman STB – Atte Niskakoski ReiVo
M69 kg Tommi Kalliomäki PoNMKY – Jamil Mahdi RSG
M69 kg Virolainen/Lohi – Mikko Niemi LaKa
M81 kg Krysztof Wolciechowski KuKu – Honkaperä/Barrera
M81 kg Tuomi/Kourula – Ilari Kujala KNK

Pääsylippuinfo

Ennakkopyynti: www.nyrkkeilysmkilpailut.fi

Pääsyliput ennakkoon 16,50€, ovelta 20€ / per ottelutilaisuus
Päivälippu 13.4. ennakkoon 27,50€, ovelta 30€
Koko alkuturnaus (kaikki 3 ottelutilaisuutta) 40€

Koko SM-kilpailut (kaikki 7 ottelutilaisuutta) 72,50€

Jos seurasi/yrityksesi/kaveriporukkasi haluaa hankkia vähintään 10 lippua johonkin ottelutilaisuuteen, niin pyydä tarjous sähköpostilla: nyrkkeilynsmkilpailut@gmail.com.

Järjestäjät:
Helsingin Tarmo
Borgå Boxing
Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
0 x
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1562
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

05.04.2019 20:52

Veikkaa SM-kilpailujen 1. ottelutilaisuuden tuloksia ja voita pääsylippu SM-loppuotteluihin!

Kuva

Saat 1 pisteen veikkaamalla ottelun voittajan oikein ja 1 pisteen veikkaamalla voittotavan oikein.

Voittotapoja on kolme:
1. UD (tuomarien yksimielinen päätös 5-0)
2. SD (tuomarien hajaäänipäätös, esim. 4-1, 3-2 tai 4-0)
3. KO (tyrmäys- keskeytys tai diskausvoitto)

WO-tuomioihin päättyneitä otteluita ei lasketa mukaan kilpailuihin)

Merkitse veikkaukseni kirjoittamalla ottelun voittaja ja voittotapa.

Esim.
Kryeziu UD
Karjalainen SD
El Jahiri KO

Voit osallistu kilpailuun laittamalla kommenttisi Nyrkkeilyn SM-kilpailujn facebook-sivun https://www.facebook.com/nyrkkeilynsmkilpailut/ kommenttikenttään tai Boxing.Fi kilpailufoorumilla.

Eniten pisteitä saanut voittaa pääsylipun 12.5. iskettävien SM-finaalien molempiin ottelutilaisuuksiin! Jos kärkipisteillä tasoissa on useampi henkilö, niin voittaja arvotaan.

1. ottelutilaisuus LA 13.4. klo 13.00

Alkuottelut
1. M60 kg Kerim Kadyrov HeTa – Mergim Kryeziu YTK
2. M60 kg Mikael Syrjä RSG – Jesse Pihkola LaKa
3. M69 kg Abdifatah Bulhan LoNK – Ahmed Ali SoVo
4. M69 kg Tarmo Virolainen AkI – Karri Lohi KalvI

Puolivälieräottelut
5. N54 kg Leena Kolari HSC – Jonna Hakkarainen LaLa
6. N57 kg Riikka Niemi TVS – Marjut Lausti TTN
7. N57 kg Elina Turunen KuRi – Jenni Karjalainen HeTa
8. M64 kg Sauli Putkonen SoVo – Timo Liljeroos HeTa
9. M64 kg Niazz Ahmadi TVS – Nuteh Toe Usansuu RSG
10. M64 kg Rami El Jahiri BoBox – Karrar Hleil KNK
11. M64 kg Samuel Oporta TuUl – Psdkmohanad Hussein HäKi

Pääsyliput ja lisäinfo:
www.nyrkkeilynsmkilpailut.fi
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 347
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

13.04.2019 13:21

SM-KILPAILUT 2019
HELSINKI 13.4.2019 KLO 13.00
TULOKSET
1. 60 kg Kerim Kadyrov HeTa - Mergim Kryeziu YTK 5-0
2. 60 kg Jesse Pihkola LaKa - Mikael Syrjä RSG 3-2
3. 69 kg Ahmed Ali SoVo - Abdifatah Bulhan LoNK 4-1
4. 69kg Karri Lohi KalvI - Tarmo Virolainen AkI 5-0
5. N54 kg Jonna Hakkarainen LaLa- Leena Kolari HSC 5-0
6. N57 kg Marjut Lausti TTN - Riikka Niemi TVS 5-0
7. N57 kg Elina Turunen KuRi- Jenni Karjalainen HeTa 5-0
8. 64 kg Timo Liljeroos HeTa - Sauli Putkonen SoVo WO
9. 64 kg Niazz Ahmadi TVS - Nuteh Toe- Usansuu RSG 5-0
10. 64 kg Rami El Jahri BoBox - Karrar Hleill KNK WO
11. 64 kg Samuel Oporta TuUL - Hussein Psdkmohanad HäKi WO
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 347
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

13.04.2019 17:59

SM-KILPAILUT 2019
HELSINKI 13.4.2019 KLO 17.30
TULOKSET:
1. 81 kg Eldrin Barrera TuWe - Joonas Honkaperä ReiVo WO
2. 81kg Lasse Kourula KeI - Tom Tuomi KaNy WO
3. N64 kg Anette Valtanen HeTa - Noora Heiskari JouBC 5-0
4. N64kg Kristel Väin TVS - Emilia Orava RiKK 5-0
5. 75 kg Safeen Akreyi LaKa- Mico Hakkarainen FoNy 4-0
6. 75 kg Joona Roth KajKu - Ari Nevalainen BTH 5-0
7. N75 kg Elina Huttunen KoVe - Jenni Kiili TuJy 5-0
8. 81 kg Topias Vaittinen PoNMKY - Patrik Broman TuJy ABD 3.r
9. 81 kg Topias Lepo BoBox - Ivan Perälä TVS 5-0
0 x
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1562
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

14.04.2019 09:21

SM-KILPAILUT 2019
HELSINKI 14.4.2019 KLO 12.00

1. M60 kg Arslan Khataev PoNS - Kerim Kadyrov HeTa
2. M60 kg Taha al Mahdi KNK - Lassi Rissanen KuRi
3. M60 kgAzizullah Shirzad TVS - Jesse Vanhanen HeTa
4. M60 kgJesse Pihkola LaKa - Santeri Kemppainen KalvI

TAUKO 15 min

5. M69 kg Rasmus Bergman STB - Atte Niskakoski ReiVo
6. M69 kg Karri Lohi KalvI - Mikko Niemi LaKa
7. M81 kg Krysztof Wolciechowski KuKu - Eldrin Barrera TuWe

Jo varmistuneet tulokset:

M69 kg Aydin Behruz OKK - Ahmed Ali SoVo WO
M69 kg Tommi Kalliomäki PoNMKY - Jamil Mahdi WO
M81 kg Lasse Kourula KeI - Ilari Kujala KNK WO
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 347
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

14.04.2019 12:15

SM-KILPAILUT 2019
HELSINKI 14.4.2019 KLO 12.00
TULOKSET
1. 60 kg Arslan Khataev PoNS - Kerim Kadyrov HeTa 5-0
2. 60 kg Lauri Rissanen KuRi - Taha Al Mandi KNK 5-0
3. 60 kg Azizullah Shirzad TVS - Jesse Vanhanen HeTa 5-0
4. 60kg Santeri Kemppainen KalvI - Jesse Pihkola LaKa 5-0
5. 69 kg Aydin Behruz OKK - Ali Ahmed SoVo WO
6. 69 kg Rasmus Bergman STB - Atte Niskakoski ReiVo 5-0
7. 69 kg Tommi Kalliomäki PoNMKY - Jamil Mahdi RSG WO
8. 69 kg Mikko Niemi LaKa - Karri Lohi KalvI RSC-I 3.r
9. 69 kg Krysztof Wolciechowski KuKu- Eldrin Barrera TuWe 4-1
10. 81 kg Lasse Kourula KeI - Ilari Kujala KNK WO
0 x
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1562
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

26.04.2019 14:02

SM-välierät nyrkkeillään Töölön Kisahallissa lauantaina 11.5. kello 13.00 ja 17.30 alkaen.

LA 11.5. kello 13.00 Töölön Kisahallissa

1. N 48 kg Riikka Väärälä RaNy - Noora Kirppu HeTa
2. M 60 kg Arslan Khataev PoNS - Lassi Rissanen KuRi
3. M 60 kg Azizullah Shirzad TVS - Santeri Kemppainen KalvI
4. N 51 kg Mia Salokannel TuTe - Laura Myllymäki ONS
5. M 64 kg Timo Liljeroos HeTa - Niazz Ahmadi TVS
6. M 64 kg Rami El Jahiri BoBox - Samuel Oporta TuUl
7. N 54 kg Tia Nyholm VN - Jonna Hakkarainen LaLa
8. N 54 kg Anna Jutila HeTa - Maria Mehtälä TVS
9. M 69 kg Aydin Behruz OKK - Rasmus Bergman STB
10. M 69 kg Tommi Kalliomäki PoNMKY - Mikko Niemi LaKa
11. N 57 kg Eeva Lätti OKK - Marjut Lausti TTN
12. N 57 kg Elina Turunen KuRi - Serwa Abdulmohammedifar TVS

LA 11.5. kello 17.30 Töölön Kisahallissa

1. N 60 kg Anni Viantie LaKa - Naiimo Bulhan LoNK
2. M 75 kg Muhammad Abdilrasoon TVS - Safeen Akrey LaKa
3. M 75 kg Joona Roth IUV - Santeri Laine KKU
4. N 64 kg Erika Tarvainen RiKK - Anette Valltanen HeTa
5. N 64 kg Kristel Väin TVS - Tiina Hahl HeiVo
6. M 81 kg Krzysftof Wolchiechowski KuKu - Topias Vaittinen PoNMKY
7. M 81 kg Topias Lepo BoBox - Lasse Kourula KeI
8. N 69 kg Elina Gustafsson HeTa - Tiina Peltonen TuusNy
9. N 69 kg Emma Kirjokivi VäBT - Anu Lammi HeTa
10. M 91 kg Sebastian Kenvin RSG - Samuli Oja-Kaukola WBC
11. N 75 kg Laura Tervo BoBox - Elina Huttunen KoVe
12. N 75 kg Julia Kavander VäBT - Lilli Ahlstedt HeTa
13. M +91 kg Jose Markki JäKi - Saku Heikola VaHa
14. M +91 kg Antti Lehmusvirpi WBC - Aki Juntunen IUV

Suoraan loppuotteluihin 12.5. arvotut nyrkkeilijät:

SU 12.5. kello 13.00 Töölön Kisahallissa

M 52 kg Shirahmad Rahami HSC (mestari ilman ottelua)
N 48 kg Satu Lehtonen AkI (kohtaa 11.5. Väärälä vs. Kirppu ottelun voittajan)
N 51 kg Fatma Hajizadeh RoRe (kohtaa 11.5. Salokannel vs. Myllyläki ottelun voittajan)

SU 12.5. kello 17.30 Töölön Kisahallissa

N 60 kg Mira Potkonen TVS (kohtaa 11.5. Viantie vs. Bulhan ottelun voittajan)
M 91kg Krenar Aliu KNK (kohtaa 11.5. Kenvin vs. Oja-Kaukola ottelun voittajan)

Kuva

HAASTE NYRKKEILYVÄELLE

Haastamme nyrkkeilyseurat ja muut yhteisöt, jossa on nyrkkeilyn ystäviä tuomaan 10 tai enemmän katsojia Töölön Kisahalliin 11.-12. toukokuuta!

SM-välierät ja loppuottelut tulevat saamaan ainutlaatuisen näkyvyyden Yle TV2:ssa ja Yle Areenassa. Kisajärjestäjät lupaavat rakentaa suomalaisen olympiatyylin historian hulppeimmat puitteet Kisahalliin, jotta laji näyttää hyvältä lähetyksissä.

Ilman katsojia ei Kisahalliin kuitenkaan saada käsinkosketeltavaa tunnelmaa ja haastammekin kaikki nyrkkeilyn ystävät tarttumaan tähän haasteeseen ja tekemään SM-lopputurnauksesta unohtumattoman kokemuksen ottelijoiden lisäksi myös uusille katsojille!

Kaikki seurat/yhteisöt/yritykset, jotka tarttuvat haasteeseen tullaan mainitsemaan Nyrkkeilyn SM-kilpailujen some-kanavilla ja verkkosivullla www.nyrkkeilysmkilpailut.fi/haaste. Haasteeseen tarttuvat yhteisöt voivat myös haastaa muita seuroja/yrityksiä mukaan!

Tarjoamme kaikille vähintään 10 katsojaa tuoville tahoille huipputarjouksen lipuista, joten rahasta homma ei jää kiinni!

Tartu haasteeseen pyytämällä lipputarjous sähköpostilla nyrkkeilynsmkilpailut@gmail.com tai olemalla yhteydessä Borgå Boxingiin, Helsingin Tarmoon tai Kirkkonummen Nyrkkeilykerhoon!
0 x
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1562
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

10.05.2019 10:57

SM-välierät nyrkkeillään Töölön Kisahallissa lauantaina 11.5. kello 13.00 ja 17.30 alkaen.

SM-välierät lauantaina 11.5.

LA 11.5. kello 13.00 Töölön Kisahallissa

1. N 48 kg Riikka Väärälä RaNy - Noora Kirppu HeTa
2. M 60 kg Arslan Khataev PoNS - Lassi Rissanen KuRi
3. M 60 kg Azizullah Shirzad TVS - Santeri Kemppainen KalvI
4. N 51 kg Mia Salokannel TuTe - Laura Myllymäki ONS
5. M 64 kg Timo Liljeroos HeTa - Niazz Ahmadi TVS
6. M 64 kg Rami El Jahiri BoBox - Samuel Oporta TuUl

Tauko 15 min

7. N 54 kg Tiia Nyholm VN - Jonna Hakkarainen LaLa
8. N 54 kg Anna Jutila HeTa - Maria Mehtälä TVS
9. M 69 kg Aydin Behruz OKK - Rasmus Bergman STB
10. M 69 kg Tommi Kalliomäki PoNMKY - Mikko Niemi LaKa
11. N 57 kg Eeva Lätti OKK - Marjut Lausti TTN
12. N 57 kg Elina Turunen KuRi - Serwa Abdulmohammadifar TVS

LA 11.5. kello 17.30 Töölön Kisahallissa

1. N 60 kg Anni Viantie LaKa - Naiimo Bulhan LoNK
2. N 64 kg Erika Tarvainen RiKK - Anette Valtanen HeTa
3. M 75 kg Joona Roth KajKu - Santeri Laine KKU
4. N 75 kg Laura Tervo BoBox - Elina Huttunen KoVe
5. N 75 kg Julia Kavander VäBT - Lilli Ahlstedt HeTa

Tauko 15 min

6. N 69 kg Elina Gustafsson HeTa - Tiina Peltonen TuusNy
7. N 69 kg Emma Kirjokivi VäBT - Anu Lammi HeTa
8. M 81 kg Krzysftof Wolchiechowski KuKu - Topias Vaittinen PoNMKY
9. M 81 kg Topias Lepo BoBox - Lasse Kourula KeI

SM-finaalit sunnuntaina 12.5.

SU 12.5. kello 13.00 Töölön Kisahallissa

1. BP 70 kg Kaarlo Koponen VN – Julian Jalava KNK
Miehet 52 kg palkintojen jako
2. N 48 kg Satu Lehtonen AkI - Väärälä/Kirppu
3. Miehet 60 kg loppuottelu
4. N 51 kg Fatma Hajizadeh RoRe - Salokannel/Myllymäki

Tauko 15 min

5. Miehet 64 kg loppuottelu
6. Naiset 54 kg loppuottelu
7. Miehet 69 kg loppuottelu
8. Naiset 57 kg loppuottelu

SU 12.5. kello 17.30 Töölön Kisahallissa

1. Naiset 75 kg loppuottelu
2. M +91 kg Jose Markki JäKi - Antti Lehmusvirpi WBC
3. N 64 kg Valtanen/Tarvainen - Tiina Hahl HeiVo
4. Miehet 81 kg loppuottelu
5. Naiset 69 kg loppuottelu
6. M 91 kg Krenar Aliu KNK - Sebastian Kenvin RSG
7. N 60 kg Mira Potkonen TVS - Viantie/Bulhan
8. M 75 kg Muhammad Abdilrasoon - Laine/Roth

SM-välieristä poisjääneet nyrkkeilijät Kristel Väin, Safeen Akreyi, Samuli Oja-Kaukola, Aki Juntunen ja Saku Heikola.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 347
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

11.05.2019 13:19

SM-KILPAILUT
11-12.5.2019 HELSINKI

Tulokset 11.5.2019 klo 13.00

1. 60 kg Arslan Khataev PoNS- Lassi Rissanen KuRi 5-0
2. 60 kg Santeri Kemppainen KalvI -Azizullah Shirzad TVS 5-0
3. W51 kg Mia Salokannel TuTe- Laura Myllymäki ONS 4-1
4. 64 kg Niazz Ahmadi TVS - Timo Liljeroos HeTa 5-0
5. 64 kg Rami El Jahiri BoBox- Samuel Oporta TuUL RSC 2.r
6. W54 kg Jonna Hakkarainen LaLa- Tiia Nyholm VN 5-0
7. W54 kg Maria Mehtälä TVS - Anna Jutila HeTa 3-2
8. 69 kg Aydin Behruz OKK- Rasmus Bergman STB RSC-I 1.r
9. 69 kg Mikko Niemi Laka -Tommi Kalliomäki PoNMKY 5-0
10. W57 kg Marjut Lausti TTN - Eeva Lätti OKK 5-0
11. W57 kg Serwa Abdulmohammadifar TVS- Elina Turunen KuRi 3-2
12. W48 kg Noora Kirppu HeTa -Riikka Väärälä Rany WO
0 x
Eks
New Kid on the Block
Viestit: 9
Liittynyt: 09.04.2019 11:06

11.05.2019 16:11

Olipahan tuomio Elinan ja Serwan ottelussa. Ryöstöksi sitä voidaan myös nimittää
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 347
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

11.05.2019 17:45

SM-KILPAILUT
11-12.5.2019 HELSINKI

Tulokset 11.5.2019 klo 17.30

1. W60 kg Anni Viantie LaKa -Naiimo Bulhan LoNK RSC 3.r
2. W64 kg Anette Valtanen HeTa - Erika Tarvainen RiKK 5-0
3. 75 kg Santeri Laine KKU - Joona Roth KajKu 5-0
4. W75 kg Elina Huttunen KoVe - Laura Tervo BoBox 5-0
5. W69 kg Elina Gustafsson HeTa- Tiina Peltonen TuusNy RSC 1.r
6. W69 kg Anu Lammi HeTa - Emma Kirjokivi VäBT 4-1
7. 81 kg Krzysztof Wolcichowski KuKu - Topias Vaittinen PoNMKY 5-0
8. 81 kg Topias Lepo BoBox- Lasse Kourula KeI 5-0
9. 75 kg Muhammad Abdilrasoon TVS- Safeen Akreyi LaKa WO
10. 91 kg Sebastian Kenvin RSG -Samuli Oja-Kaukola WO
11. +91 kg Jose Markki JäKi -Saku Heikkola VaHa WO
12. +91 kg Antti Lehmusvirpi WBC -Aki Juntunen IUV WO
13. W64 kg Tiina Hahl HeiVo -Kristel Väin TVS WO
14. W75 kg Julia Kavander VäBT- Lilli Ahlstedt HeTa WO
0 x
Vastaa Viestiin