XXXIII Ruskaturnaus 6.-8.9.2019

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

mikesillan
Club Fighter
Viestit: 85
Liittynyt: 27.12.2012 20:06

20.06.2019 12:00

RUSKATURNAUS 2019

Tämänkin vuoden Ruskaturnaus järjestetään kolme päiväisenä. Otellaan kaikissa miesten ja naisten painoluokissa.
Turnaus järjestetään Olympiaharjoituskeskus Santasportissa, jossa myös kaikki asuminen ja ruokailu tapahtuu.

Kutsu ohjelmineen ja majoitustarjouksineen löytyy Nyrkkeilyliiton kilpailukalenterista, https://www.nyrkkeilyliitto.com/@Bin/12 ... omake.pdf .

Tiedottaminen tapahtuu Ruskaturnaus sivujen kautta:

http://www.ruskaturnaus.com/

https://www.facebook.com/ruskaturnausboxing/

LISÄTIETOA:
Jonne Kallo: +358 50 4155 810, kilpailun johtaja
Jarno Mustonen: +358 50 0517 972, kilpailijat ja tuomarointi

Lapin Lukko ja Rovaniemen Reipas toivottavat kaikki tervetulleeksi Rovaniemelle
0 x
Buglioni00
New Kid on the Block
Viestit: 43
Liittynyt: 10.03.2017 22:38

06.09.2019 17:41

PERJANTAIN OTTELUT KLO 18.00

1. N48-52 Kirppu Noora - Väisänen Minna
2. N54 Kozlova Daria (RUS) - Hajizadeh Fatma
3. N57 Lätti Eeva - Jutila Anna
4. N57 Lausti Marjut - Kuziakova Anastasia (RUS)
5. N64 Valtanen Anette - Viantie Anni
6. 64 Erik Segerstedt (SWE) - Kadyrov Kerim
7. 64 Pasanen Markus - Harryson Emil (SWE)
8. 69 Yousofi Ali (SWE) - Gripenberg Benjamin
9. 75 Behruz Aydin - Hakkarainen Mico
10. 81 Kourula Lasse - Tuomi Tomi
11. 81 Vaittinen Topias - Semenyuk Dmitry
12. +91 Niemi Antti - Lehumusvirpi Antti

TULOKSET

1. Kirppu - Väisänen 5-0
2. Hajizadeh - Kozlova 5-0
3. Lätti - Jutila 4-1
4. Lausti - Kuziakova 5-0
5. Viantie - Valtanen 5-0
6. Kadyrov - Segerstedt 4-1
7. Harryson - Pasanen 4-1
8. Yousofi - Gripenberg 5-0
9. Behruz - Hakkarainen RSC R2
10. Kourula - Tuomi 5-0
11. Semenyuk - Vaittinen 4-1
12. Lehmusvirpi - Niemi 5-0
0 x
Buglioni00
New Kid on the Block
Viestit: 43
Liittynyt: 10.03.2017 22:38

06.09.2019 21:40

LAUANTAI 7.9.2019 KLO 14.00

1. N48-51 kg Fatma Hajizadeh (RoRe) - Liubov Sharapova (RUS)
2. N54 kg Jonna Hakkarainen (LaLa) – Daria Kozlova (RUS)
3. N57 kg Eeva Lätti (OKK) – Anastasiia Kuziakova (RUS)
4. N57 kg Anna Jutila (HeTa) – Marjut Lausti (TTN)
5. N64 kg Elisabet Vuorinen (OKK) – Anette Valtanen (HeTa)
6. 64 kg Kerim Kadyrov (HeTa) – Markus Pasanen (SeKJ)
7. 64 kg Erik Segerstadt (SWE) – Emil Harryson (SWE)
8. 81 kg Lasse Kourula (KEI) – Topias Vaittinen (PNMKY)
9. 81 kg Tom Tuomi (KaNY) – Dmitry Semenyuk (RUS)
10. +91kg Krenar Aliu (KNK) – Antti Niemi (TTN)

Kisojen facebook: https://www.facebook.com/ruskaturnausboxing/
Viimeksi muokannut Buglioni00, 07.09.2019 15:17. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
Buglioni00
New Kid on the Block
Viestit: 43
Liittynyt: 10.03.2017 22:38

07.09.2019 15:02

TULOKSET LAUANTAILTA:

1. N48-51kg Liubov Sharepova (RUS) - Fatma Hjizadeh (RoRe) 5-0
2. N54kg Jonna Hakkarainen (LaLa) - Daria Kozlova (RUS) 5-0
3. N57kg Anastasia Kuziakova (RUS) - Eeva Lätti (OKK) 5-0
4. N57kg Marjut Lausti (TTN) - Anna Jutila (HeTa) 5-0
5. N64kg Anette Valtanen (HeTa) - Elisabet Vuorinen (OKK) 5-0
6. 64kg Kerim Kadyrov (HeTa) - Markus Pasanen (SeKJ) 4-1
7. 64kg Emil Harryson (SWE) - Erik Segerstadt (SWE) DSQ R2
8. 81kg Topias Vaittinen (PNMKY) - Lasse Kourula (KEI) 5-0
9. 81kg Aydin Behruz (OKK) - Tom Tuomi (KaNy) 5-0
10. +92kg Kenir Aliu (KNK) - Antti Niemi (TTN) 5-0
0 x
Buglioni00
New Kid on the Block
Viestit: 43
Liittynyt: 10.03.2017 22:38

07.09.2019 17:34

Sunnuntain 8.9.2019 ottelulista:

1 W(48-51kg) SHARAPOVA Liubov RUS - KIRPPU Noora HETA
2 (W54kg) HAJIZADEH Fatma RORE - HAKKARAINEN Jonna LALA
3 (W57kg) LÄTTI Eeva OKK - LAUSTI Marjut TTN
4 (W57kg) KUZIAKOVA Anastasiia RUS - JUTILA Anna HETA
5 (W64kg) VIANTIE Anni LAKA- VUORINEN Elisabet OKK
6 (W54kg) KOZLOVA Daria RUS - VÄISÄNEN Minna RORE
7 (64kg) KADYROV Kerim HETA - HARRYSSON Emil SWE
8 (64kg) PASANEN Markus SEKJ - SEGERSTADT Erik SWE
9 (69kg) BEHRUZ Aydin OKK - HAKKARAINEN Mico FONY
10 (81kg) TUOMI Tom KANY - VAITTINEN Topias PNMKY
11 (+91kg) LEHMUSVIRPI Antti WBC - ALIU Krenar KNK
12 (81kg) KOURULA Lasse KEI - SEMENYUK Dmitry RUS
0 x
Buglioni00
New Kid on the Block
Viestit: 43
Liittynyt: 10.03.2017 22:38

08.09.2019 12:40

Tulokset sunnuntai 8.9.2019

1 W(48-51kg) SHARAPOVA Liubov RUS - KIRPPU Noora HETA 5-0
2. N54kg Fatma Hajiadeh (RoRe) - Jonna Hakkarainen (TTN) 4-1
3. W57kg Marjut Lausti (TTN) - Eeva Lätti (OKK) 5-0
4. N57kg Anastas Kuziakova (RUS) - Anna Jutila (HeTa) 5-0
5. N64kg Anni Viantie (LaKa) - Elisabet Vuorinen (OKK) 5-0
6. W54 Daria Kozlova (RUS) - Minna Väisänen (RoRe) 5-0
7. 64kg Emil Harrysson (SWE) - Kerim Kadyrov (HeTa) 4-1
8. 64kg Markus Pasanen (SEJK) - Erik Segerstadt (SWE) 5-0
9. 75kg Aydin Behruz (OKK) - Ali Yousufi (SWE) 5-0
10. 81kg Topias Vaittinen (PNMKY) - Tom Tuomi (KANY) 5-0
11. +91kg Krenar Aliu (KNK) - Antti Lehmusvirpi RSC R2
0 x
Buglioni00
New Kid on the Block
Viestit: 43
Liittynyt: 10.03.2017 22:38

08.09.2019 15:23

33. Ruskaturnauksen tuloslistat

N48-51kg
1. Liubov Sharapova, RUS
2. Noora Kirppu, HeTa
3. Minna Väisänen, RoRe

N54kg
1. Fatma Hajizadeh (RoRe)
2. Jonna Hakkarainen (LaLa)
3. Daria Kozlova (RUS)

N57kg
1. Marjut Lausti (TTN)
2. Anastasia Kuziakova (RUS)
3. Eeva Lätti (OKK)
4. Anna Jutila (HeTa)

N64kg
1. Anni Viantie (LaKa)
2. Anette Valtanen (HeTa)
3. Elisabet Vuorinen (OKK)

64kg
1. Emil Harrysson (SWE)
2. Kerim Kadyrov (HeTa)
3. Markus Pasanen (SEKJ)
4. Erik Segerstadt (SWE)

69kg
1. Ali Yusufi (SWE)
2. Benjamin Griepenberg (HeTa)

75 kg
1. Aydin Behruz (OKK)
2. Mico Hakkarainen (FoNY)

81kg
1. Topias Vaittinen (PNMKY)
2. Lasse Kourula (KEI)
3. Tom Tuomi (KANY)

+91kg
1. Krenar Aliu (KNK)
2. Antti Lehmusvirpi (WBC)
3. Antti Niemi (TTN)

Paras miesnyrkkeilijä: Aydin Behruz
Paras naisnyrkkeilijä: Liubov Sharapova
Ruskaturnauksen taistelija: Kerim Kadyrov
Fair Play: Marjut Lausti
Teknisin nyrkkeilijä: Topias Vaittinen
Paras joukkue: Hammarby, Sverige
Kunniapalkinnot: Aydin Behruz, Fatma Hajizadeh, Krenar Aliu
0 x
vmmh202
New Kid on the Block
Viestit: 4
Liittynyt: 26.09.2019 11:12

26.09.2019 11:17

Hei
Onkohan nämä ottelut tulossa mahdollisesti YouTube-palveluun?
0 x
Vastaa Viestiin