Kultahanskaturnaus 28.-29.9.2019 Mikkelissä

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

HarriJ
Journeyman
Viestit: 215
Liittynyt: 11.04.2011 09:17
Paikkakunta: Mikkeli

15.08.2019 13:22

KILPAILUKUTSU TYTÖILLE JA POJILLE A-, B-, C- ja D-junioreiden Kultahanska-turnaus 28.-29.9.2019,
Mikkelin Lyseon koulu, osoite Porrassalmenkatu 30, 50100 Mikkeli. (Autot saa ajaa sisäpihalle)

Huomioidaan että kilpailut ovat samalla A- ja B-junioreiden SM-karsintakilpailut!!!

Lauantai 28.9.
9.00 – 10.00 lääkärintarkastus ja punnitus sekä tuomareiden ilmoittautuminen
9.00-11.00 aamiaismahdollisuus (ennakkovaraukset ilmoittautumislomakkeessa)
11.00 arvonta
12.00 infotilaisuus valmentajille ja tuomareille
12.30 tuomarikokous
13.00 kilpailujen avaus ja alkuottelut
17.00 iltaottelut

Sunnuntai 29.9.
8.30– 9.00 lääkärintarkastus ja punnitus (A- ja B-juniorit)
8.30-10.30 aamiaismahdollisuus (ennakkovaraukset ilmoittautumislomakkeessa)
10.30 tuomarikokous
11.00 loppuottelut

Nyrkkeilijöiden ikäluokat:

D-juniorit 2007 – 2008 11 – 12 vuotiaat
C-juniorit 2005 – 2006 13 – 14 vuotiaat
B-juniorit 2003 – 2004 15 – 16 vuotiaat
A-juniorit 2001 – 2002 17 – 18 vuotiaat

Kilpailuissa noudatetaan Suomen Nyrkkeilyliiton määräyksiä, lisenssi ja peruslääkärintarkastus tulee olla voimassa. Ottelija käyttää kulmanväristä paitaa, kulmanväristä pääsuojaa ja hanskoja. (Kilpailuhanskat tulevat järjestäjän puolesta). Avustajina toimivien henkilöiden tulee pukeutua urheiluasuun. Kaikilla toimihenkilöillä tulee olla toimitsijalisenssi maksettuna.

Ilmoittautuminen:
Nyrkkeilijöiden, avustajien ja tuomareiden ilmoittautumiset seuroittain 15.9.2019 mennessä osoitteeseen harri.juutilainen@outlook.com (lomake liitteenä). Lisätietoa antaa MiNy:n puheenjohtaja Harri Juutilainen 0440 161500. Ilmoittautua voi myös boxing.fi foorumille.

Ilmoittautumismaksu:
Ilmoittautumisen yhteydessä, 15.9.2019 mennessä, on maksettava 15 € ilmoittautumismaksu/kilpailija Mikkelin Nyrkkeilijät ry tilille: FI82 5271 0420 2501 94. Maksun viestiosaan kirjoitettava viite: Kultahanska-turnaus. Maksun suorittamisesta on pyydettäessä esitettävä tosite punnituksen yhteydessä. Mikäli ilmoittautuu kilpailuihin 15.9. jälkeen, niin jälki-ilmoittautuminen on 30 €/kilpailija. Maksu paikan päällä.

Aamiaiset:
Kilpailupaikalla toimii MiNy:n ylläpitämä kahvio.
Mikäli joukkueet haluavat syödä kilpailupaikalla runsaan aamiaisen seisovasta pöydästä (8 €/hlö), otamme ennakkovaraukset ilmoittautumisten yhteydessä. Näin saamme varattua oikean määrän tavaraa.

Majoitus:

Olemme varanneet Visulahdesta joukkueille mökkimajoitus kiintiöt. Varaukset on tehtävä viimeistään 8.9. mennessä nimimerkillä ”Kultahanskaturnaus” puh. 01518281 tai info.visulahti@puuhagroup.com. 2 yön varauksista saa vielä kiintiöhinnan lisäksi -10% alennuksen.

4 kpl 2HH mökki hintaan 75,00 €
16 kpl 4HH mökki hintaan 120,00 €
5 kpl 6HH mökki hintaan 145,00 €
Jokaiseen mökkiin voi ottaa lisäksi 1 kpl lisävuoteen hintaan 20 € eli yhteensä voimme majoittaa alueelle 127 henkilöä. Kannattaa olla nopea, hinnat ovat todella edulliset!

Visulahdessa on rantasaunat varattu lauantaina sekä miehille että naisille!


Muita hotellivaihtoehtoja voi omatoimisesti varata keskustasta:
Sokos Hotelli Vaakuna https://www.sokoshotels.fi/fi/mikkeli/s ... el-vaakuna
Scandic Hotelli https://www.scandichotels.fi/hotellit/s ... ic-mikkeli

Tervetuloa Mikkeliin!
Viimeksi muokannut HarriJ, 28.09.2019 16:56. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
......................................................
Terveisin,
Harri Juutilainen
HarriJ
Journeyman
Viestit: 215
Liittynyt: 11.04.2011 09:17
Paikkakunta: Mikkeli

15.09.2019 18:19

Laitan huomisiltana Kultahanska turnauksen ilmoittautumislistan foorumille, tänään 15.9. vielä tulossa lisäyksiä!
0 x
......................................................
Terveisin,
Harri Juutilainen
HarriJ
Journeyman
Viestit: 215
Liittynyt: 11.04.2011 09:17
Paikkakunta: Mikkeli

15.09.2019 20:00

Kultahanskaturnaukseen ilmoittautuneet:

TD51 Elena Tyni KemPy
TC39 Siiri Kaivo-oja TVS
TC39 Venla Kokkonen MiNy
TC42 Marissa Ylenius YTK
TC46 Janny Hästbacka KemPy
TC46 Venla Kaivola YTK
TC48 Jen Petälä TVS
TC60 Viivi Jokinen VäBT
TB46 Sofia Lunden TuUL
TB52 Pia Järvinen YTK
TB54 Emma Syyri FoNy
TB57 Sissel Halmesmäki RiKK
TB60 Suvi Tujula HeTa
TB60 Teresa Mäkinen KaNy
TB63 Lia Pukkila HeTa
TB70 Veera Tuomikoski PoNS
TA54 Nuppu Gillberg LoBC
TA54 Jenni Rask NBC
TA64 Vilma Viitanen MiNy
TA64 Sofia Matintalo TuTe
TA64 Mona Häsä RiKK
TA64 Tia Könönen LoBC
TA64 Eveliina Taimi TVS
D30 Roni Berg KNK
D36 Valtteri Lehtiniemi TVS
D36 Sebastian Autio KiNK
D36 Sören Kauremaa KNK
D39 Hussen Haidari TuUL
D39 Khamzat Patiev HBC
D45 Nikita Kildejev RUS
D45 Daniel Isar HBC
D66 Eemeli Tähkä VN
C39 Alfred Hoxha EKH
C42 Durara Awdishou KiNK
C42 Mathias Loorits PoNS
C45 David Kadyrov HeTa
C51 Abdelsalam El Gendy EKH
C51 Ivan Zuravel PoNS
C54 Iiro Oikkonen MiNy
C54 Jerry Nieminen VN
C54 Joona Nurmi PoNMKY
C54 Alex Määttälä TuJy
C54 Wahnay Chi HäKi
C57 Danylo Nieizviestnykh MiNy
C57 Peetu Salo FoNy
C63 Miska Leikman JTN
C66 Ibi Nyassi HeTa
C75 Aarne Seppä HeTa
C+75 Ali Rubayev RSG
B48 Daniil Aleksejev RUS
B52 Artturi Petchuyev SoVo
B54 Dmitrii Kataja TVS
B57 Rasmus Hatanpää EKH
B60 Sina Heidari TVS
B60 Alexandr Gazdanov RUS
B60 Ville Pihkola LaKa
B60 Valtteri Heiskanen VäBT
B60 Aapo Tauriainen IUV
B63 Tino Läntinen TuJy
B63 Pahelso Chi HäKi
B66 Mikko Entonen TuJy
B66 Danylo Burlaka TVS
B66 Atigullah Habibullah TuJy
B66 Pyry Koivula TTN
B70 Mikko Nokia TuUL
B70 Sam Morovati HeTa
B75 Kaarlo Koponen VN
B75 Jonatan Riikonen TuUL
B75 Ilez Bokov HBC
B80 Alexandr Krilov RUS
A52 Jussi Pajuniemi RSG
A52 Jere Häggvist VN
A52 Kristian Asula RSG
A56 Tatu Maunu EKH
A56 Muhammad Conteh HBC
A60 Bogdan Aliamov TVS
A60 Tuomas Alanko YTK
A60 Robert Valo HeTa
A64 Jere Niemeläinen TuUL
A69 Juuso Enola PoNMKY
A69 Elyas Mc Clellan HeTa
A69 Julian Jalava KNK
A75 Anton Embulaev LaKa
A75 Shadar Mamer YRe
A81 Valtteri Nordensved HeTa
A81 Aleksi Fofanov LaKa
A81 Ardit Abazi HBC
A91 Daniel Vähä-Antila LaKa
A+91 Danil Rantanen TTN
A+91 Bergen Merenvuori HBC

Päivitän listaa kun ilmoittautumisia tulee lisää!
Viimeksi muokannut HarriJ, 27.09.2019 16:10. Yhteensä muokattu 19 kertaa.
0 x
......................................................
Terveisin,
Harri Juutilainen
IUV-Boxing
New Kid on the Block
Viestit: 28
Liittynyt: 06.01.2018 14:14

16.09.2019 14:01

Iisalmen Urheilu-Vesat:
B60 Aapo Tauriainen
A75 Jasu Huttunen
0 x
-Henry Wiik,Iisalmen Urheilu-Vesat-
Puh: 0407787586
korpikim
New Kid on the Block
Viestit: 49
Liittynyt: 15.03.2009 11:49

16.09.2019 19:37

Artturi Petchuyev B-52 kg Someron Voima
0 x
tu1965
New Kid on the Block
Viestit: 15
Liittynyt: 15.02.2014 19:43

16.09.2019 20:14

Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
C-jun.63 kg Miska Leikman

Ismo Terho
0 x
HarriJ
Journeyman
Viestit: 215
Liittynyt: 11.04.2011 09:17
Paikkakunta: Mikkeli

18.09.2019 12:19

Hei.
Visulahden mökit on kaikki varattu, paitsi juuri äsken tuli 1kpl 4HH mökki vapaaksi.

Nopein kerkiää varaamaan... kustannustehokas vaihtoehto yöpymiselle ja suurin osa kisoihin osallistujista majoittuu Visulahdessa!
0 x
......................................................
Terveisin,
Harri Juutilainen
Hml Kisa
New Kid on the Block
Viestit: 37
Liittynyt: 19.04.2015 18:57

19.09.2019 20:25

Hämeenlinnan Kisa

Pahelso Chi B 63 kg
Wahnay Chi C 54 kg

Hml Kisa peruttaa osanottonsa kisoihin loukkaantumisen ja flunssan vuoksi.
Viimeksi muokannut Hml Kisa, 26.09.2019 20:43. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 133
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

20.09.2019 22:28

Lisäys YTK
TC46 Venla Kaivola
0 x
HarriJ
Journeyman
Viestit: 215
Liittynyt: 11.04.2011 09:17
Paikkakunta: Mikkeli

22.09.2019 19:01

Huomioittehan kisoihin tulijat, että peruslääkärintarkastus pitää olla kaikilla ottelijoilla kunnossa. Meillä on tiivis lauantai aamu ja lääkärintarkastus + punnitus on tarkoitus vetää juohevasti eteenpäin. Lisäksi lisenssimaksut on oltava suoritettu (ennakkotarkistuksen mukaan kaikilla ei ole hoidettu). Samoin avustajilla täytyy olla toimitsijalisenssi maksettuna.

Tervetuloa Mikkeliin
0 x
......................................................
Terveisin,
Harri Juutilainen
TVS
Brawler
Viestit: 716
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

26.09.2019 10:42

Onko joku vielä majoitusta vailla?

TVS:lla on varattuna lomakotitalot Visulahdessa ja nyt on ylimääräisenä yksi 2 hengen lomakotitalo.

Jos joku haluaa napata tästä itselleen majoituksen, olethan pikaisesti yhteydessä bctvs@boxing-tvs.fi tai 0407355810.
0 x
IUV-Boxing
New Kid on the Block
Viestit: 28
Liittynyt: 06.01.2018 14:14

26.09.2019 13:11

IUV
A75 Jasu Huttunen jää pois.
0 x
-Henry Wiik,Iisalmen Urheilu-Vesat-
Puh: 0407787586
HarriJ
Journeyman
Viestit: 215
Liittynyt: 11.04.2011 09:17
Paikkakunta: Mikkeli

27.09.2019 08:45

Hei.
Huomioittehan että kilpailupaikalle ei kannata tulla kumpanakaan päivänä kärkkymään ovelle ennen klo 8.00 (hälyjen vuoksi pääsemme avaamaan ovet molempina päivinä vasta kahdeksalta). Ja muistutan vielä lisensseistä... kaikilla ei ole kunnossa, joten vielä ehtii korjata asian!

Tässä päivitetty ohjelma:

Lauantai 28.9.
8.30 alkaen joukkueiden ilmoittautuminen sisääntulo aulassa
9.00-10.00 lääkärintarkastus ja punnitus sekä tuomareiden ilmoittautuminen
9.00-11.00 aamiaismahdollisuus (ennakkovaraukset ilmoittautumislomakkeessa)
11.00 arvonta
12.00 infotilaisuus valmentajille ja tuomareille, SNL pj Henrik Tavio (luokkatila kahvion perällä)
12.30 tuomarikokous (luokkatila kahvion perällä)
13.00 kilpailujen avaus ja alkuottelut
17.00 iltaottelut

Sunnuntai 29.9.
8.30-9.00 lääkärintarkastus ja punnitus (A- ja B-juniorit)
9.00-10.30 aamiaismahdollisuus (ennakkovaraukset ilmoittautumislomakkeessa)
10.30 tuomarikokous (luokkatila kahvion perällä)
11.00 loppuottelut

Ylituomarit: Harri Juutilainen ja Timo Rannikko
Sihteeripöytä: Minna Kiili, Elina Kotro, Liisa Laine, Harri Penttilä
Pistelaskukone: Jani Rauma
Ajanotto: Juha Kulju
Lääkärit: Aaro Liukkonen ja Pekka Rimpiläinen

Tuomarit (etukäteen ilmoittautuneet), Harrille infoa gsm 0440161500 jos nimi ei ole listalla:
Jouni Hartman
Terhi Jutila
Katja Kauremaa
Markku Kiili
Jarkko Laine
Risto Lemmetti
Paavo Ollikainen
Mark Sigajev
Teemu Tietäväinen
Dmitri Zuravel

Visulahdessa majoittujille tiedoksi, että rantasaunat (omat saunat miehille ja naisille) ovat sekä pe että la iltana vapaasti käytettävissä, pois lukien la iltana klo 21.00-23.00 yksityistilaisuus.

Tervetuloa Mikkeliin
0 x
......................................................
Terveisin,
Harri Juutilainen
mkk
Journeyman
Viestit: 374
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

28.09.2019 12:05

Kultahanska-turnaus
28-.29.9.2019 Mikkeli
Mikkelin Nyrkkeilijät


Ottelulista 28.9.2019 klo 13.00:

1. F D36 kg Magomed Torshkhov HBC Valtteri Lehtiniemi TVS
2. D39 kg Khamzat Patiev HBC - Sören Kauremaa KNK
3. D39 kg Hussen Haidari TuUL - Sebastian Autio KiNK
4.F D45kg Nikita Kildejev RUS - Daniel Isar HBC
5. C45 kg Mathias Loorits PoNS - Alfred Hoxha EKH
6. C45 kg David Kadyrov HeTa - Durara Awdishou KiNK
7. FC51 kg Abdelsalam El Gendy EKH- Ivan Zuravel PoNS
8. C54 kg Iiro Oikkonen MiNy - Jerry Nieminen VN

Tauko 15 minuuttia

9.F C57kg Alex Määttälä TuJy - Peetu Salo FoNy
10.F C66kg Miska Leikman JTN - Ibi Nyassi HeTa
11. B60kg Aleksander Gazdanov RUS- Ville Pihkola LaKa
12. B60kg Aapo Tauriainen IUV - Valtteri Heiskanen VäBT
13. CT42kg Siiri Kaivo-oja TVS - Venla Kokkonen MiNy
14. CT48kg Jen Petälä TVS - Janny Hästbacka KemPy
15.BT57kg Sissel Halmesmäki RiKK- Pia Järvinen YTK
16.BT60kg Suvi Tujula HeTa - Viivi Jokinen VäBT

Ottelut jatkuvat klo 17.00
Viimeksi muokannut mkk, 28.09.2019 14:52. Yhteensä muokattu 8 kertaa.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 374
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

28.09.2019 12:07

Kultahanska-turnaus
28-.29.9.2019 Mikkeli
Mikkelin Nyrkkeilijät

Ottelulista 28.9.2019 klo 17.00:

1.F B50 kg Danil Aleksejev RUS - Arttur Petshujev SoVo
2.F B57 kg Dimitri Kataja TVS - Rasmus Hatanpää EKH
3. B63 kg Tino Läntinen TuJy - Sina Heidari TVS
4. B66kg Pyry Koivula TTN - Danylo Burlaka TVS
5. AT54kg Nuppu Gillberg LoBC - Jenni Rask NBC
6. AT64kg Tia Könönen LoBC - Vilma Viitanen MiNy
7. AT64kg Mona Häsä RiKK - Eveliina Taimi TVS
8. A56kg Jussi Pajuniemi RSG - Muhammed Conteh HBC

Tauko 15 minuuttia

9. A56kg Tatu Maunu EKH - Kristian Asula RSG
10. A60kg Tuomas Alanko YTK - Bogdan Alimov TVS
11. A69kg Julian Jalava KNK - Elyas Mc Cellan HeTa
12.A75kg Sami Morovati HeTa - Shadar Mamer YRE
13. A81kg Ardit Abazi HBC - Anton Embulajev LaKa
Viimeksi muokannut mkk, 28.09.2019 19:41. Yhteensä muokattu 5 kertaa.
0 x
Vastaa Viestiin