A-ja B-junioreiden SM-kilpailut 2-3.11.2019

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

mkk
Journeyman
Viestit: 346
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

23.09.2019 10:14

KILPAILUKUTSU

A-JA B-JUNIOREIDEN SM-KILPAILUT 2-3.11.2019
TYTÖT JA POJAT
Paikka: Pääskyvuoren koulu, osoite: Talvitie 10, 20610 Turku

Aikataulu:
Lauantai 2.11.2019
10.00–11.00 lääkärintarkastus ja punnitus sekä tuomareiden ilmoittautuminen Pääskyvuoren koulu
12.00 arvonta
13.30 tuomarikokous
14.00 kilpailujen avaus ja ottelut

Sunnuntai 3.11.2019
8.00–8.30 lääkärintarkastus ja punnitus Pääskyvuoren koulu
11.30 tuomarikokous
12.00 loppuottelut

Nyrkkeilijöiden ikäluokat:
A-juniorit 2001 – 2002 syntyneet 17 – 18- vuotiaat
B-juniorit 2003 – 2004 syntyneet 15 – 16- vuotiaat

Kilpailuissa noudatetaan Suomen Nyrkkeilyliiton määräyksiä, lisenssi ja peruslääkärintarkastus tulee olla voimassa. Ottelijan tulee käyttää kulmanväristä paitaa, kulmanväristä pääsuojaa ja hanskoja. Kilpailuhanskat tulevat järjestäjän puolesta.
Avustajina toimivina henkilöillä tulee olla voimassaoleva toimitsija- tai kilpailulisenssi ja avustajien tulee pukeutua urheiluasuun.

Tuomareilla tulee olla voimassaoleva toimitsijalisenssi.

Ilmoittautuminen:

Nyrkkeilijöiden, avustajien ja tuomareiden ilmoittautumiset seuroittain sunnuntaihin 20.10.2019 mennessä ilmoittautumislomakkeella tai sähköpostilla osoitteeseen:

Minna Kiili, Punatulkunkatu 6 N 156, 20610 Turku
S-posti: minna.rintamaki@dnainternet.net

Kilpailuihin liittyvät tiedustelut: Markku Kiili puh: 040 410 7661

Ilmoittautumisen yhteydessä kilpailuihin ilmoittautuva seura vakuuttaa, että seura on pyytänyt asianmukaiset luvat, että Turun Jyry ry:llä on oikeus julkaista kilpailijan, avustajan sekä tuomarin nimi, seura ja kilpailijan painoluokka sekä mahdollinen valokuva kilpailupaikalla, lehdessä, internetissä jne. (Tietosuojalaki 5.12.2018/1050)

Mikäli henkilön nimeä ja valokuvaa ei saa julkaista, on kilpailuihin osallistuvan seuran velvollisuus ilmoittautumisen yhteydessä asiasta erikseen mainittava.

Ilmoittautumismaksu:

Ilmoittautumisen yhteydessä, 20.10.2019 mennessä, on maksettava ilmoittautumismaksu 20,00 euroa /kilpailija.

Maksu suoritetaan Turun Jyryn nyrkkeilyjaoston tilille: BIC OKOYFIHH ja tilinumero: FI25 5714 5440 0059 94.
Maksun viestiosaan tulee kirjoittaa: SM / seuran lyhenne. Maksun suorittamisesta on pyydettäessä esitettävä tosite punnituksen yhteydessä.

Mikäli ilmoittautuu kilpailuihin 20.10.2019 jälkeen, niin jälki-ilmoittautuminen on 30 €/kilpailija. Maksu suoritetaan paikanpäällä.

HUOM!
SM-karsintakilpailuna toimii Kultahanska-turnaus 28–29.9.2019
SM-Kilpailuihin voi osallistua enintään neljä ottelijaa sarjaa kohti. Mikäli ilmoittautumisia sarjaan on yli neljä, niin Suomen Nyrkkeilyliiton kilpailuvaliokunta valitsee kilpailuoikeuden saajat.
Lisätietoja karsinnoista saa Suomen Nyrkkeilyliiton kilpailuvaliokunnalta.

Majoitus

Majoitus on seurojen omalla kustannuksella. Orginal Sokos Hotel Wiklund tarjoaa junioreiden SM-kilpailuihin osallistuville majoitusmahdollisuuden hintaan:
Orginal Sokos Hotel Wiklund
Eerikinkatu 11, 20100 Turku
Yhden hengen huone 88 €/vrk.
Kahden hengen huone 95 €/vrk.
Kahden hengen huone + lisävuode 125 €/vrk
Majoitukseen sisältyy aamiainen.

Huonevaraukset tulee tehdä 18.10.2019 mennessä joko puhelimitse puh: 020 1234 600 tai sähköpostitse: sokos.hotels@sok.fi
Varausta tehtäessä on mainittava hotelli Sokos Hotel Wiklund sekä varaustunnus ”A- ja B-junioreiden nyrkkeilyn SM-kilpailut” erikoishinnan takaamiseksi.

Huoneita on rajoitettu määrä, joten varaus kannattaa tehdä mahdollisimman pian.
Huonekiintiön purkaantumispäivä on 18.10.2019.

Ruokailu mahdollisuus koululla:
lauantaina 2.11.2019
10.00 – 11.00 aamupala 8 €/hlö
15.30 – 16.30 päivällinen 10 €/hlö

Ruokailuista tulee tehdä ennakkovaraus ilmoittautumisen yhteydessä. Tuomareille ruokailut ovat maksuttomia.

Tervetuloa Turkkuseen! 
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 346
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

21.10.2019 20:43

Ilmoittautuneet:

B-juniorit pojat:

48 kg
Aleksanteri Yläkoski HäKi

52 kg
Artturi Pechuyev SoVo

54 kg
Dmitrii Kataja TVS

57 kg
Otto Sahlberg BoBox
Roberto Marazani TuJy
Rasmus Hatanpää EKH

60 kg
Pahelso Chi HäKi
Aapo Tauriainen IUV
Valtteri Heiskanen VäBT
Ville Pihkola LaKa

63 kg
Tino Läntinen TuJy
Mikael Huusko LaLa

66 kg
Habibullah Atigullah TuJy
Pyry Koivula TTN
Danylo Burlaka TVS
Mikko Nokia TuUL

70 kg
Sam Morovati HeTa
Jonathan Riikonen TuUL

75 kg
Kaarlo Koponen VN

+80 kg
Aapo Launonen JäKK

A-juniorit pojat:

52 kg
Jere Häggqvist VN

56 kg
Tatu Maunu EKH
Kristian Asula RSG
Jussi Pajuniemi RSG

60 kg
Bogdan Aliamov TVS
Tuomas Alanko YTK

64 kg
Jere Niemeläinen TuUL
Sampo Sahlberg BoBox

69 kg
Elyas Mc Clellan HeTa
Aksa Mäkelä TVS
Juuso Enola PoNMKY
Julian Jalava KNK

75 kg
Jasu Huttunen IUV
Anton Embulajev LaKa

81 kg
Nikita Nystedt KoVo
Valtteri Nordensved HeTa
Aleksi Fofanov LaKa

A91 kg
Daniel Vähä-Antila LaKa

+91kg
Danil Rantanen TTN

B-juniorit tytöt:

46 kg
Sofia Lunden TuUL

52 kg
Pia Järvinen YTK

54 kg
Olivia Kiviniemi KoVe
Emma Syyri FoNy

60 kg
Teresa Mäkinen KaNy
Suvi Tujula HeTa

66 kg
Lia Pukkila HeTa

70 kg
Vilma Kuusikko KemPy
Veera Tuomikoski PoNS

A-juniorit tytöt:

51 kg
Pihla Kaivo-oja TVS

54 kg
Jenni Rask NBC
Nuppu Gillberg LoBC
Petra Uusikumpu YTK

60 kg
Sofi Matintalo TuTe

64 kg
Vilma Viitanen Miny
Eveliina Taimi TVS
Tia Könönen LoBC

Tuomarit:
Pekka Ruokola TVS
Mohammedhossein Mirzaei Werzaneh TVS
Terhi Jutila TVS
Harri Juutilainen MiNy
Katja Kauremaa RSG
Jouni Hartman LaKa
Evgeny Vinokurov TuUL
Tiina Kyröläinen KemPy
Viimeksi muokannut mkk, 29.10.2019 15:01. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
0 x
RocyBoy
New Kid on the Block
Viestit: 28
Liittynyt: 18.08.2014 12:31

22.10.2019 11:54

Kyllä rämpii juniorinyrkkeily pohjamudissa varsinkin pohjoisessa mitä tulee osalistujamääriin varsinkin pohjoisen osalta vain kaksi ossallistujaa (Vilma Kuusikko KemPy ja Olivia Kiviniemi KoVe), jos Kokkola lasketaan pohjoisen alueeseen. On kuitenkin kyseessä SM-tason kilpailut.
Diplomisääännöt palautettava näihin ikäluokkiin.
0 x
niki-94
New Kid on the Block
Viestit: 3
Liittynyt: 31.10.2019 16:13

31.10.2019 16:28

Helsingin ING-FIN Boxing Time!

A-81 Ardit Abazi
B-75 Iljes Bokov
B-54 Mohammed Conteh
Maksu suoritetaan paikanpäällä.

Valmentaja Islam Patiev.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 346
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

02.11.2019 12:48

A- ja B-junioreiden SM-kisat
2-.3.11.2019 Turku
Turun Jyry


Ottelulista 2.11.2019 klo 14.00:

1. BT54 kg Emma Syyri FoNy - Pia Järvinen YTK
2. F BT60kg Suvi Tujula HeTa - Teresa Mäkinen KaNy
3. BT70 kg Vilma Kuusikko KemPy - Veera Tuomikoski PoNS
4. B57kg Otto Sahlberg BoBox - Dmitrii Kataja TVS
5. B57 kg Rasmus Hatanpää EKH - Roberto Maranzani TuJy
6. B60 kg Aapo Tauriainen IUV - Ville Pihkola LaKa
7. B60 kg Valtteri Heiskanen VäBT- Pahelso Chi HäKi
8. B66 kg Habibullah Atigullah TuJy -Danylo Burlaka TVS

Väliaika 30 minuuttia

9. F B75 kg Iljez Bokov HIFB - Kaarlo Koponen VN
10. AT 54kg Nuppu Gillberg LoBC - Petra Uusikumpu YTK
11. AT 64kg Eveliina Taimi TVS - Tia Könönen LoBC
12. A56kg Kristian Asula RSG - Mohammed Conteh HIFB
13. A69kg Juuso Enola PoNMKY - Aksa Mäkelä TVS
14. A56kg Tatu Maunu EKH - Jussi Niemi RSG
15.A69kg Julian Jalava KNK - Elyas McClellan HeTa
16.A81kg Nikita Nystedt KoVo - Arbit Abazi HIFB
Viimeksi muokannut mkk, 02.11.2019 17:17. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 346
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

02.11.2019 14:24

A- ja B-junioreiden SM-kisat
2-.3.11.2019 Turku
Turun Jyry


Tulokset 2.11.2019 klo 14.00:

1. BT54 kg Pia Järvinen YTK - Emma Syyri FoNy 4-1
2. F BT60kg Suvi Tujula HeTa - Teresa Mäkinen KaNy 3-2
3. BT70 kg Vilma Kuusikko KemPy- Veera Tuomikoski PoNS 5-0
4. B57kg Dmitrii Kataja TVS - Otto Sahlberg BoBox 5-0
5. B57 kg Roberto Maranzani TuJy - Rasmus Hatanpää EKH 4-1
6. B60 kg Ville Pihkola LaKa - Aapo Tauriainen IUV 4-0
7. B60 kg Valtteri Heiskanen VäBT- Pahelso Chi HäKi 3-2
8. B66 kg Danylo Burlaka TVS - Habibullah Atigullah TuJy RSC-I 2.r
9. F B75 kg Iljez Bokov HIFB - Kaarlo Koponen VN 4-1
10. AT 54kg Petra Uusikumpu YTK - Nuppu Gillberg LoBC 5-0
11. AT 64kg Eveliina Taimi TVS - Tia Könönen LoBC 5-0
12. A56kg Kristian Asula RSG - Mohammed Conteh HIFB 4-1
13. A69kg Aksa Mäkelä TVS - Juuso Enola PoNMKY 5-0
14. A56kg Tatu Maunu EKH - Jussi Pajuniemi RSG 5-0
15.A69kg Elyas McClellan HeTa - Julian Jalava KNK 5-0
16.A81kg Nikita Nystedt KoVo - Arbit Abazi HIFB KO 2.r
Viimeksi muokannut mkk, 03.11.2019 05:52. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 346
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

02.11.2019 18:20

A- ja B-junioreiden SM-kisat
2-.3.11.2019 Turku
Turun Jyry

Finaalit 3.11.2019 klo 12.00

1. BT54 kg Olivia Kiviniemi KoVe - Pia Järvinen YTK
2. BT70 kg Lia Pukkila HeTa - Vilma Kuusikko KemPy
3. B57 kg Dmitrii Kataja TVS- Roberto Maranzani TuJy
4. B60kg Ville Pihkola LaKa - Valtteri Heiskanen VäBT
5. B63kg Tino Läntinen TuJy- Mikael Huusko LaLa
6. B66kg Pyry Koivula TTN - Danylo Burlaka TVS
7. B70kg Jonathan Riikonen TuUL- Sam Morovati HeTa

Väliaika

8. AT54kg Jenni Rask NBC - Petra Uusikumpu YTK
9. AT64 kg Vilma Viitanen MiNy - Eveliina Taimi TVS
10. A56kg Kristian Asula RSG - Tatu Maunu EKH
11. A60kg Bogdan Aliamov TVS - Tuomas Alanko YTK
12. A64kg Jere Niemeläinen TuUL - Sampo Sahlberg BoBox
13. A69kg Aksa Mäkelä TVS - Elyas McClellan HeTa
14. A81kg Valtteri Nordensverd HeTa- Nikita Nystedt KoVo
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 346
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

03.11.2019 12:24

A- ja B-junioreiden SM-kisat
2-.3.11.2019 Turku
Turun Jyry

Finaalit 3.11.2019 klo 12.00

1. BT54 kg Olivia Kiviniemi KoVe - Pia Järvinen YTK BDSQ
2. BT70 kg Lia Pukkila HeTa - Vilma Kuusikko KemPy 5-0
3. B57 kg Dmitrii Kataja TVS- Roberto Maranzani TuJy 3-2
4. B60kg Ville Pihkola LaKa - Valtteri Heiskanen VäBT 5-0
5. B63kg Tino Läntinen TuJy - Mikael Huusko LaLa 5-0
6. B66kg Danylo Burlaka TVS - Pyry Koivula TTN 3-1
7. B70kg Sam Morovati HeTa - Jonathan Riikonen TuUL RSC 2.r
8. AT54kg Jenni Rask NBC - Petra Uusikumpu YTK 5-0
9. AT64 kg Vilma Viitanen MiNy - Eveliina Taimi TVS 5-0
10. A56kg Kristian Asula RSG - Tatu Maunu EKH 5-0
11. A60kg Bogdan Aliamov TVS - Tuomas Alanko YTK 4-1
12. A64kg Jere Niemeläinen TuUL - Sampo Sahlberg BoBox 5-0
13. A69kg Aksa Mäkelä TVS - Elyas McClellan HeTa 5-0
14. A81kg Nikita Nystedt KoVo - Valtteri Nordensverd HeTa 5-0
0 x
Vastaa Viestiin