Sivu 1/1

Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 12.12.2019 11:04
Kirjoittaja mikesillan
Lapin Lukko ja Rovaniemen Reipas järjestävät salikilpailut 11.1.2020
Kamppailukeskus Ounaksessa Erkkilänkuja 4, Rovaniemi


Punnitus 10:00-10:30 kisapaikalla.
Kilpailut alkavat klo 13:00. (Sali varattu alkaen klo 13.00, joten siihen asti vältettävä tatamia ja molskia, Kiitos..)

Kilpaillaan kaikissa sarjoissa: M, N ja juniorit.

Ilmoittautumiset 3.1.2020 mennessä. Ilmoitelkaahan ajoissa, jotta saamme selvyyden osallistujista.. (Pyritään tekemään otteluparit ennen kisoja..)..

"JA ILMAN TUOMAREITAHAN TAPAHTUMAT EI ONNISTU, JOTEN TUOMAREILLE ERITYINEN TERVETULOA"

Yhteydenotot ja kyselyt:
Jarno Mustonen, 0500 517 972, jarnomustonen10@gmail.com

Kati Ylivirta, 040 415 0272, kati_ylivirta@hotmail.com

Lounasmahdollisuus ravintola Ounas Ateriassa kilpailupaikan yhteydessä

Tervetuloa...

##MUISTATHAN##
Kaikilla kilpailijoilla, avustajilla ja tuomareilla tulee olla vuoden 2020 lisenssi maksettuna ja se tulee esittää ylituomarille punnituksen yhteydessä !!

## REMEMBER ##
All competitors, seconds and judges must have the 2020 license paid and it should be shown to the supervisor at the weighing !!

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 28.12.2019 18:29
Kirjoittaja Katiy
Ilmoittautuneet 3.1.2020

Tytöt:
C 54kg Elena Tyni, KemPy

A 60kg Helmi Kamppinen, KeI
A 60kg Anna Kivilompolo, RaNy
A 69kg Vilma Kuusikko, KemPy
A 70kg Katariina Kourula, KeI

Pojat:
D 39kg Sebastian Autio, KiNK
D 54kg Veikko Pörhö, CAT
D 57kg Roope Vähkyrä, CAT

C 39 Marcus Mäkinen, YRe (3 ottelua)
C n. 40kg Jaakko Juusola, KiNK (4 ott.)
C 47kg Werapat Jorapai (3 ott.), OuTa
C 50kg Behar Dullovi, RaNy

B 52kg Anton Pakarinen, ONS
B 57kg Jere Jokela (2 ott.), OuTa
B 57kg Hussain Mohammadi, I 19 IF-boxning Boden
B 60kg Aleksi Guzman mukaan, KiNK (5 ott.)
B 63kg Katlego Saarinen, KiNK (0 ott. ja treeniä 3kk)

A 69kg Elias Nasi, I 19 IF-boxning Boden
A 75kg Man ne Mäki, RoRe

Naiset:
N 48kg Riikka Väärälä, RaNy
N 48kg Emma Pyykkönen, OuKK
N 51kg Minna Väisänen, RoRe
N 51kg Jasmiina Raivio, RoRe
N 54kg Laura Myllymäki, ONS
N 54kg Mira Hietala, KeI

Miehet:
64 kg Jones Najibi, RoRe
69 kg Joonas Koivuranta, RoRe
75 kg Lasse Kourula, KeI
75 kg Emil Kilrud, I 19 IF-boxning Boden
89 kg John Salumosson, BK Winter Kiruna (18 ott.)
+91kg Mikhail Golikov, RaNy
+91 kg Andre` Nilsson Sandberg, I 19 IF-boxning Boden

Tuomarit:
Jarno Mustonen, RoRe ylituomari
Katja Kauremaa, RSG
Matteus Pirinen, KajKu
Janniina Tapio, KeI
Åke Nyman, I 19 IF-boxning Boden (arvostelu)
Björn Nilsson, I 19 IF-boxning Boden
Tiina Kyröläinen, KemPy
Petri Hirvasniemi, KemPy
Pirjo Vihelä, OKK
Matti Lantto, KiNK
Kari Åman, OuTa
Perttu Sarja, OuTa

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 31.12.2019 14:21
Kirjoittaja RaNy
Moi,

Raahesta tulee ainakin tällä hetkellä seuraavat henkilöt:

C 50kg Behar Dullovi
A 60kg Anna Kivilompolo
N 48kg Riikka Väärälä
M +91kg Mikhail Golikov

t. Jouni

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 01.01.2020 11:33
Kirjoittaja RaNy
Hei

M +91kg Mikhail Golikov

tulee myös!

t, Jouni

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 01.01.2020 12:52
Kirjoittaja Reima Boxing
Ykspihlajan Reimasta

C 39 Marcus Mäkinen YRe (3 ottelua)

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 01.01.2020 13:31
Kirjoittaja IUV-Boxing
Iisalmen Urheilu-Vesoista:
M75kg Jasu Huttunen

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 02.01.2020 17:25
Kirjoittaja Janniina Tapio
Kemin Innosta ilmottautuu

A60kg Helmi Kamppinen
A70kg Katariina Kourula

Tuomariksi, Janniina Tapio

-Kemin into, Janniina Tapio

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 03.01.2020 15:02
Kirjoittaja Oulun Tarmo
Oulun Tarmosta:

C-47 kg Werapat Jorapai (3 ott.)
B-57 kg Jere Jokela (2 ott.)

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 03.01.2020 16:30
Kirjoittaja Keppi
Hei,

Oulun Nyrkkeilyseurasta:

B52 Anton Pakarinen
N54 Laura Myllymäki

-Kalle

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 07.01.2020 06:30
Kirjoittaja mikesillan
Kutsun loppuun lisätty:

##MUISTATHAN##
Kaikilla kilpailijoilla, avustajilla ja tuomareilla tulee olla vuoden 2020 lisenssi maksettuna ja se tulee esittää ylituomarille punnituksen yhteydessä !!

Added at the end of the invitation:
## REMEMBER ##
All competitors, seconds and judges must have the 2020 license paid and it should be shown to the supervisor at the weighing !!

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 09.01.2020 16:47
Kirjoittaja IUV-Boxing
IUV
Jasu huttunen jää pois.

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 10.01.2020 18:00
Kirjoittaja RaNy
Moi,

D 38kg Jesse Luoto, RaNy

jääpi pois kisoista.

t. Jouni

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 10.01.2020 22:26
Kirjoittaja MatteusP
Moi,
Oulun Kamppailuklubin Emma Pyykkönen jää pois sairastumisen vuoksi.
OuKK:n puolesta
Matteus

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 11.01.2020 20:38
Kirjoittaja TIMO
Onko Kisoista tuloksia??? :wink:

Re: Lapin Lukon ja Rovaniemen Reippaan salikilpailut 11.1.2020

Lähetetty: 12.01.2020 16:59
Kirjoittaja Katiy
Tulokset 11.1.2020

1. TA69 Vilma Kuusikko, KemPy - Katariina Kourula, KeI 3-0
2. TA60 Helmi Kemppainen, KeI - Anna Kivilompolo, RaNy 3-0
3. C39 Jaakko Juusola, KiNK - Marcus Mäkinen, YRe 3-0
4. N51 Riikka Väärälä, RaNy - Jasmiina Raivio, RoRe 3-0
5. C48 Behar Dullovi, RaNy - Werapat Jorapai, OuTa 3-0
6. N54 Mira Hietala, KeI - Minna Väisänen, RoRe 3-0
7. B57 Hossain Mohammadi, Boden SWE - Jere Jokela, OuTa 3-0
8. A/Y69 Joonas Koivuranta, RoRe - Elias Nasi, Boden SWE 3-0
9. Y75 Lasse Kourula, KeI - Emil Kilrud, Boden SWE 3-0
10. Y+91 Andre Nilsson Sandberg, Boden SWE - Mikhail Golikov, RaNy 3-0