NÄÄSNYRKKEILYT 25.1.2020

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

TVS
Brawler
Viestit: 710
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

21.01.2020 15:41

Ilmoittautuneet 21.1.2020


TC42 Venla Kokkonen MiNy
TC45 Vieno Pesonen LaLa (0 ottelua)
TC51 Olga Saarela KaNy (0 ottelua)
TB46 (paino n. 39kg) Siiri Kaivo-oja TVS (5 ottelua)
TB48 Jen Petälä TVS
TB52 Olivia Kiviniemi KoVe
TB57 Julia Pelkonen TVS (2 ottelua)
TB60 Teresa Mäkinen KaNy
TB70 Miia Pääjoki LoNK (1 ottelu)
TA51 Pihla Kaivo-Oja TVS
TA51 Ella Syrjälä BoJy
TA51-54 Iina Rantala KoVe (0 ottelua)
TA64 Eveliina Taimi TVS

D28 Yahya Rashid Laouini TVS (5 ottelua)
D39 Jimi Nikkilä LaLa (1 ottelu)
D36 Maxim Schimberg TVS (3 ottelua)
D36 Arttu Aho TuJy (0 ottelua)
D39 Veikka Leino TuJy (0 ottelua)
C51 Diar Sarsenbayev TVS
C54 Iiro Oikkonen MiNy
C48 Handre Chi (6 ottelua)

B50 Aleksanteri Yläkoski (2 ottelua)
B52 Richard Grönfors TVS
B52-54 Ilkka Leppänen JyNy (0 ottelua)
B54 Dmitrii Kataja TVS
B54 Wahnay Chi (7 ottelua)
B57 Mark Zakharov TVS
B57 Alex Määttälä TuJy (6 ottelua)
B57 Ali Oraifi TVS (0 ottelua)
B60 Danylo Nieizviestnykh MiNy
B60 Juuso Pääkkönen VaHa (1 ottelu)
B60 Miska Leikman JyNy
B66 Danylo Burlaka TVS
B75 Atte Pitkänen JTN (0 ottelua)
B80 Jimi Westerlund LaLa (0 ottelua)

A57 Peetu Kyllönen TVS (0 ottelua)
A57 Walter Björkroth KoVe (1 ottelu)
A60 Eemi Rautavuori TVS (1 ottelu)
A64 Pahelso Chi HäKi (11 ottelua)
A69 Verner Tamminen VaHa (1 ottelu)

N54 Maria Mehtälä TVS
N57 Emma Jokiaho TVS (3 ottelua)
N57 Serwa Abdulmohammadifar TVS
N57 Vilma Viitanen MiNy
N60 Naiimo Bulhan LoNK
N60 Nita Hoikka PoNMKY
N60 Veronica Jalander TVS (2 ottelua)
N60 Riikka Niemi TVS
N60-64 Katja Kytölä PoNMKY (0 ottelua)
N64 Kristel Väin TVS (10 ottelua)

52 Petros Peltonen STB (2 ottelua)
75 Tero Kytölä ViNy
91 Christian Lehtonen TuJy (1 ottelu)
+91 (n.92kg) Samuli Kärkkäinen LaLa (0 ottelua)

Sabriin Basim TVS
Kai Kolho TVS
Harri Juutilainen MiNy
Mark Sigajev MiNy
Markku Kiili TuJy
Jani Sorola NoBC
Taina Vlasoff LoNK (arvostelu)

HUOM! A-juniorit (pojat ja tytöt) voivat otella myös aikuisten kanssa A-junioreiden säännöillä.
0 x
JanSyd
New Kid on the Block
Viestit: 13
Liittynyt: 02.11.2017 19:49

21.01.2020 16:34

Boxing Team Hervanta ilmoittaa kisoihin

-B80+ Kenneth Mirth
-Y75 Ari Nevalainen
-Y81 Tino Näkkilä

Tuomariksi Ossi Möttönen

Valmentaja Matti Häyrinen 040 5780714
0 x
Vonkale
Club Fighter
Viestit: 113
Liittynyt: 26.09.2014 13:12

21.01.2020 19:41

WBC ilmoittaa kisoihin mukaan

A-69 kg Santtu Majapuro
TB-80 kg Ninni Helenelund ( 0-ottelua )

T: Petro
0 x
pmaunu
Club Fighter
Viestit: 63
Liittynyt: 18.11.2007 12:57

22.01.2020 15:40

Espoon Kehähait:

N54 Sara Nurmi (debyytti)
N57 Tiia-Mari Rantakylä (debyytti)
M75 Theo Kolehmainen

Petteri Maunu
040 757 1191
Viimeksi muokannut pmaunu, 24.01.2020 16:09. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
0 x
ForssanNyrkkeilijat
New Kid on the Block
Viestit: 15
Liittynyt: 16.09.2018 23:09

23.01.2020 14:28

Hei

Forssan Nyrkkeilijöistä kisoihin osallistuu:
Emma Syyri AT 54 kg ja Peetu Salo B 60kg.

Valmentaja Petri Mäkelä p. 0400 901 977
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 374
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

25.01.2020 13:00

Nääsnyrkkeilyt 25.1.2020
TVS



1. D30 kg Yahya Rashid TVS - Arttu Aho TuJy 3-0
2. D45 kg Maxim Schimberg TVS - Michael Lautamäki SKJ 3-0
3.D40 kg Jimi Nikkilä LaLa -Veikka LeinoTuJy 2-1
4. TC45kg Vieno Pesonen LaLa - Venla Kokkonen MiNy R
5. B52kg Ilkka Leppänen JyNy - Aleksanteri Yläkoski HäKi 4-1
6. B54kg Dmitri Kataja TVS - Wahnay Chi HäKi 4-1
7. B60kg Miska Leikman JyNy - Danilo Niezviestnykh MiNy 5-0
8. B60 kg Ali Oraifi TVS - Juuso Pääkkönen VaHa 4-1
9. B75kg Atte Pitkänen JTN - Jimi Westerlund LaLa RSC 1.r
10. C54kg Iiro Okkonen MiNy - Miika Saarinen TuJy 4-1
11. N54kg Maria Mehtälä TVS - Sara Nurmi EKH 5-0
12.AT54kg Emma Syyri FoNy - Iina Rantala KoVe RSC 1.r
13. N60kg Riikka Niemi TVS - Nita Hoikka PoNMKY 5-0
14. N57kg Tiia-Mari Rantakylä EKH -Veronica Jalander TVS 4-1
15.N60kg Vilma Viitanen MiNy - Naiimo Bulhan LoNK 5-0
16.TB54 kg Olivia Kiviniemi KoVe - Julia Pelkonen TVS RSC-I 2.r
17.B60 kg Mark Zakharov TVS - Peetu Salo FoNy 5-0
18.A69 kg Santtu Majapuro WBC - Verneri Tamminen VaHa 5-0
19. 75kg Theo Kolehmainen EKH - Ari Nevalainen BTH 3-1
20.A56 kg Eemi Rautavuori TVS -Walter Björkroth KoVo 5-0


Ilman ottelua:
TC51kg Olga Saarela KaNy
TB46kg Siiri Kaivo-oja TVS
TB48kg Jen Petälä TVS
TB60kg Teresa Mäkinen KaNy
TB70kg Miia Pääjoki LoNK
TA51kg Ella Syrjälä BoJy
TA69kg Eveliina Taimi TVS
N57kg Serwa Abdulmohammadifar TVS
N64kg Kristel Väin TVS
C45kg Ahmed Abdulraheen TuJy
B54kg Richard Grönfors TVS
B57kg Alex Määttälä TuJy
B66kg Danil Burlaka TVS
B66kg Sina Heidari TVS
52kg Petros Peltonen STB
64kg Aref Hussaini SKJ
75kg Tero Kytölä ViNy
+91kg Samuli Kärkkäinen LaLa
0 x
Vastaa Viestiin