Raahen nyrkkeilykisat 29. 2. 2020

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

RaNy
Journeyman
Viestit: 351
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

20.01.2020 15:28

KILPAILUKUTSU

Raahen Nyrkkeilijät järjestävät kansallisetkilpailut lauantaina 29.2.2020, ottelut alkaa klo 13.00
Kilpailupaikka Urheilutalo Raahela, Palokunnankatu 28, 92100 RAAHE

HUOM! Osallistumismaksu 5€ / lurjus, maksu käteisellä paikanpäällä punnituksen yhteydessä!

Punnitus klo 10.00-10.30, kilpailut klo 13.00
Ottelut suoritetaan kaikissa sarjoissa: S, J, N ja T

NYRKKEILIJÖIDEN IKÄLUOKAT 2020
D-juniorit 2008 – 2009 11 – 12 vuotiaat
C-juniorit 2006 – 2007 13 – 14 vuotiaat
B-juniorit 2004 – 2005 15 – 16 vuotiaat
A-juniorit 2002 – 2003 17 – 18 vuotiaat

Aikuiset 2000 tai aikaisemmin syntyneet. Yläikäraja otellakseen kilpailuissa on 40 vuotta.(Syntymävuosi on ratkaiseva).
Tuomarit mukaan, kiitos!
Huom! Tuomareiden ruokailut ja kahvit on ilmaiset! =)

Tiedustelut ja ilmoittautumiset: Jouni Sipola 0400-580 921, jouni.sipola@raahenkuntoklubi.fi tai tänne foorumille. Viimeistään ke 26..2 niin pyritään järjestämään otteluparit ns etukäteen selviksi ettei kenellekkään tulisi turhaa matkaa Raaheen.

Ruokailu järjestetty Hotelli Raahen Hoviin klo1030-12 jossa palvelee monipuolinen puffetti hintaan 12€, osoite on Kirkkokatu 28, 92100 Raahe

Pitkänmatkalaiset voivat halutessaan kysellä majoitusta hotelli Raahen Hovista numerosta 010 2774550 tai info@raahenhovi.fi
huone hinnat on 1hh 80€ ja 2hh 110€ ja lisä vuode 30€, salainen koodi on nyrkkeilyturnaus.

t. Jouni Sipola
p. 0400580921

Nyrkkeilijät:

C-tytöt
CT 42kg Jessica Karvonen KinK 1 ott
CT 54kg Elena Tyni KemPy

B-tytöt
BT 70kg Bettina Simsek KemPy 0 ott
BT 80kg Ninni Helenelund WBC ( 0-ottelua )

A-tytöt
AT 54-57 Iina Rantala KoVe (1 ottelu)
AT 57kg Helmi Kamppinen KeI 3 ott
AT 60kg Anna Kivilompolo RaNy
AT 60kg Nina Huurinainen TuusNy
AT 69kg Katariina Kourula Kei 3 ott

Naiset:
48kg Riikka Väärälä RaNy
51kg Laura Myllymäki ONS
60kg Eeva Lätti OKK
75kg Tiina Peltonen TuusNy
75kg Krista Kovalainen KajKu


D-pojat
D 33kg Oliver Wiklund WBC 1-ott
D 33kg Tatu Mäkelä KemPy 0 ott
D 39kg Lauri Grekula RaNy 1 ott
D-39kg Sebastian Autio KinK
D-39kg Jesse Luoto RaNy
D 57kg Roope Vähkyrä CAT 1 ott
D 57-60kg Matias Korpela KemPy 0 ott

C-pojat
C 48kg Werapat Jorapai OuTa
C 48kg Zwe Chioonga KeI 0 ott
C 48kg Johan Romppainen CAT 1 ott
C 48kg Lauri Bordi KinK 1 ott
C 51kg Rainer Svart RaNy 1 ott
C-54kg Behar Dullovi RaNy
C 96kg Baylay Say KeI 0 ott

B-pojat
B 48kg Durara Awdishou KinK
B 52kg Anton Pakarinen ONS
B 54kg Vilhelm Romppainen CAT 1 ott
B 57kg Lägg Hussain Mohammadi SWE
B 60kg Jimi Tynkkinen ReiVo
B 63kg Aleksi Guzman KinK
B 67kg Ayelai Byar KeI 0 ott
B+80kg Matias Tiri OuTa

A-pojat
A 54kg Thaung Cho Ea KeI 0 ott
A 56kg Diego Morin Medina OuTa 0 ott.
A 60kg Navid Mohammedi OuTa
A 65kg Htai Dothoo KeI 0 ott
A 69kg Arttu Parikka OuTa
A 69kg Elias Nasi Boden/SWE
A 69-75kg Justus Andersson OKK 0 ott
A 75 kg Santtu Majapuro WBC
A 91kg Bilal Stanikzai GBC / SWE (89kg) 2 fights

Miehet

60kg Hasrat Asatryan GBC/SWE 30 fights
64kg Davod Nikovi Boden/SWE
64-69kg Juho Jämsä TuusNy 0 ott
69kg Yousef Kalash GBC/SWE 17 fights
75kg Samuli Luttinen KinK 0 ottelua
75kg Teemu Parviainen OKK 0 ottelua
75kg Arto Pesonen ReiVo
75kg Jasu Huttunen IUV
75kg Emil Klrud Boden / SWE
81kg Mikael Mäenpää YHJ 3-ottelua
81kg Isak Rak YRe 2 ottelua
81kg Markus Mäki-Ventelä YHJ (2)
81kg Arvi Hyvönen (6 ott) LaLu
91kg Joonas Honkaperä ReiVo
91kg Kalle Hepo-Oja (0 ott) LaLu
+91kg Mikhail Golikov RaNy
+91kg Andre` Nilsson Sandberg Boden / SWE

Tuomarit:

Ylituomari Matteus Pirinen KajKu

Mika Hynynen LaLu
Gigi Lenkkeri OKK
Pirjo Vihelä OKK
Alpo Risteli OKK
Timo Kurtti KinK
Mika Takalahti KinK
Risto Varra KinK
Kari Åman OuTa
Perttu Sarja OuTa
Petri Hirvasniemi KemPy
Kaukola Mika LaKa
Liimatainen Ritva YRe
Liimatainen Juha YRe

Lääkäri Markku Pirinen OuKK
- peruslääkärintarkistukset onnistuu myös paikanpäällä!


Tulokset:
D-33 kg Oliver Wiklund WBC - Lauri Grekula RaNy 3 - 0
D-39 kg Jesse Luoto RaNy - Tatu Mäkelä KemPy 3 - 0
81 kg Arto Pesonen ReiVo - Arvi Hyvönen LaLu 3 - 0
N-75 kg Krista Kovalainen KajKu - Tiina Peltonen TuusNy 2 - 1
91 kg Joonas Honkaperä ReiVo - Kalle Hepo-oja LaLu 3 - 0
TA-60 kg Nina Huurinainen TuusNy - Anna Kivilompolo RaNy 3 - 0
C-48 kg Werapat Jorapai OuTa - Lauri Bordi KiNK 3 - 0
64 kg Davod Nikovi Boden - Juho Jämsä TuusNy 3 - 0
C-51 kg Zwe Chioonga KeI - Rainer Svart RaNy 3 - 0
C-51 kg Behar Dullovi RaNy - Durara Awdishou KiNK 2 - 1
B-54 kg Anton Pakarinen ONS - Vilhelm Romppainen CAT RSC/3 r
B-57 kg Hussain Mohammadi Boden - Diego Morin OuTa 2 - 1
A-56 kg Thaung Cho Ea KeI - Navid Mohammadi OuTa 2 - 1
B-63 kg Aleksi Guzman KiNK - Aleyai Byar KeI RSC/2 r
A-69 kg Arttu Parikka OuTa - Justus Andersson OKK 3 - 0
A-69 kg Elias Nasi Boden - Santtu Majapuro WBC 3 - 0
N-51 kg Laura Myllymäki ONS - Riikka Väärälä RaNy 3 - 0
75 kg Teemu Parviainen OKK - Samuli Luttinen KiNK KO/2 r
75 kg Emil Kilrud Boden - Jasu Huttunen IUV 3 - 0
81 kg Mikael Mäenpää YHJ - Isak Rak YRe 2 - 1
+91 kg Mikhail Golikov RaNy - Andre Nilsson Sandberg Boden 2 - 1
Viimeksi muokannut RaNy, 01.03.2020 15:43. Yhteensä muokattu 58 kertaa.
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 351
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

24.01.2020 13:27

Nyrkkeilijät:

A-60kg Anna Kivilompolo RaNy
N-48kg Riikka Väärälä
D-39kg Jesse Luoto
C-51kg Behar Dullovi

Miehet

75kg Samuli Luttinen 0 ottelua
81kg
+91kg Mikhail Golikov

Tuomarit:

Mika Hynynen LaLu
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 351
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

28.01.2020 11:37

Mikael Mäenpää Y-75kg
0 x
MikaelM
New Kid on the Block
Viestit: 4
Liittynyt: 28.12.2018 14:27

29.01.2020 10:31

Ylihärmän Junkkareista

Mikael Mäenpää 81kg (Sovittu ottelu Isak Rakia vastaan, jos ylituomari ym hyväksyy)
Markus Mäki-Ventelä 81kg (2)
Meri Lehtovaara 64kg (Junnuna otettuna yksi matsi useita vuosia sitten)
0 x
Athos
New Kid on the Block
Viestit: 13
Liittynyt: 04.01.2019 10:48

03.02.2020 20:22

Oulun Kehäkerho
57-60 kg Eeva Lätti
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 351
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

04.02.2020 07:30

Kiimingistä D 30kg Marona Awdishou
0 x
mikesillan
Club Fighter
Viestit: 100
Liittynyt: 27.12.2012 20:06

06.02.2020 11:58

Lapin Lukosta
81kg Arvi Hyvönen (6 ott)
91kg Kalle Hepo-Oja (0 ott)
0 x
mikesillan
Club Fighter
Viestit: 100
Liittynyt: 27.12.2012 20:06

10.02.2020 12:40

Vielä Lapin Lukon vierastyöläinen..
91kg Tommi Tuimala NBC (3 ott)
0 x
vesa.k
Journeyman
Viestit: 371
Liittynyt: 25.01.2010 16:36
Paikkakunta: Tuusula
Viesti:

11.02.2020 17:10

A60 kg Nina Huurinainen Tuusulan Nyrkkeilyseura
Ottaisi mieluusti Anna Kivilonpolon kanssa ottelun jos tämä sopii heille ja ylituomarille?
0 x
Athos
New Kid on the Block
Viestit: 13
Liittynyt: 04.01.2019 10:48

12.02.2020 21:44

Oulun Kehäkerhosta:


64 kg Elisabet Vuorinen 5 ott.
A 69-75kg Justus Andersson

- Tase
0 x
Athos
New Kid on the Block
Viestit: 13
Liittynyt: 04.01.2019 10:48

12.02.2020 21:48

Okk:n Justus Anderssonilla 0 ott.
0 x
Umakivi1
New Kid on the Block
Viestit: 13
Liittynyt: 15.01.2019 16:57

15.02.2020 13:46

Kokkolan veikoista tulossa:

AT 54-57 Iina Rantala (1 ottelu)
BT 52 Olivia Kiviniemi
A54 Walter Björkroth (2 ottelua)

Valmentajat: Bo-Erik Sandkulla ja Elina Huttunen
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 351
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

16.02.2020 14:44

CT 42kg Jessica Karvonen KinK
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 351
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

18.02.2020 08:58

B Aleksi Guzman kg KinK
tuomari: Mika Takalahti KinK
0 x
Vonkale
Club Fighter
Viestit: 113
Liittynyt: 26.09.2014 13:12

18.02.2020 22:41

WBC

A-75 kg Santtu Majapuro
D-33 kg Oliver Wiklund ( 1-ottelu )
TB-80 kg Ninni Helenelund ( 0-ottelua )

Valm. Hannu Lindholm ja Antti Lehmusvirpi
0 x
Vastaa Viestiin