KILPAILUT PERUTTU! Salikilpailut Tikkurila La.28.3.2020

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

PeteK
Club Fighter
Viestit: 130
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

04.03.2020 17:53

Salikilpailut Tikkurilassa Lauantaina 28.3.2020

Ylä-Tikkurilan Kipinä järjestää salikilpailut lauantaina 28. maaliskuuta. Kilpailupaikka on Tikkurilan Trio Sport Center urheilutalo Läntinen Valkoisenlähteentie 52, 01300 Vantaa.

Kutsumme kilpailuihin seuranne nyrkkeilijät, valmentajat ja tuomarit.

Nyrkkeilijöiden ilmoittaminen kilpailuihin päättyy maanantaina 23. maaliskuuta (tai aiemmin jos maksimimäärä otteluita on jo sovittuna) ja tämän jälkeen otteluparit sovitaan valmentajien kesken (puhelimitse/sähköpostilla). Ottelulista pyritään saada julkaistua viimeistään keskiviikkona 25.maaliskuuta. Ylituomari hyväksyy otteluparit lopullisesti punnituksen jälkeen.

Kaikissa sarjoissa on mahdollisuus aloittelijoiden otella tekniikkasäännöin valmentajien yhteisestä toivomuksesta.

Kaikki kilpailuparit muodostetaan ennen kilpailupäivää, kilpailupäivänä ei enää tehdä ottelupareja.
Kilpailuiden ylituomareina toimivat Risto Lemmetti ja Tapio Pakkanen, Tuomareiden ilmoittautuminen Risto Lemmetti p.045-220 1876 tai ottelijoiden ilmoittamisen yhteydessä.

Kilpailuissa otellaan max 24 ottelua ja etusijalle asetetaan vähän otteluita omaavat ottelijat sekä järjestävän seuran omien ottelijoiden ottelut. Kilpailuissa noudatetaan AIBA:n ja Suomen Nyrkkeilyliiton sääntöjä. Kaikilla kilpailijoilla ja toimitsijoilla tulee olla esittää kilpailupaikalla voimassaoleva lisenssi ja kilpailijoilla vakuutus.

Ottelijat voivat käyttää joko kulman väristä otteluasua tai seura-asua.
Päänsuojan tulee olla kulman väreissä.

Nyrkkeilijöiden ikäluokat 2020

Juniorit 2020
Toteutetaan syntymävuoden mukaista ikäluokittelua:
D-JUNIORIT 2008 - 2009 (11 - 12)
C-JUNIORIT 2006 - 2007 (13 - 14)
B-JUNIORIT 2004 - 2005 (15 - 16)
A-JUNIORIT 2002 - 2003 (17 - 18)

Naiset ja miehet 2020
Toteutetaan syntymävuoden mukaista ikäluokittelua:
Otellaan kaikissa juniorisarjoissa sekä aikuisten sarjoissa
Miehet ja naiset 1980 – 2001 (19 – 40

Kaikki ottelijat palkitaan. Osallistumismaksu 15 euroa maksetaan paikan päällä käteisellä.
Seuroista, joista tulee tuomari, on ottelijoille osallistumismaksu vain 10e.

Aikataulu:
Kilpailu punnitus ja
Lääkärintarkastus klo.8.10 - 9.30
Tuomarikokous klo.10.50
Ottelut alkavat klo.11.00


Ilmoittautumiset 23.3. mennessä tänne foorumille tai:
ytkboxing@gmail.com / 050-5023 653 / Petri Kananen, seuran valmentajan yhteystietojen ja nyrkkeilijöiden ottelumäärien kera. Sopivia ottelupareja omille ottelijoille voi myös tiedustella Petriltä.
Viimeksi muokannut PeteK, 12.03.2020 21:27. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1569
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

04.03.2020 18:44

Borgå Boxingista ainakin:

BP-60 kg Otto Sahlberg, 6 ottelun kokemus
0 x
Hml Kisa
New Kid on the Block
Viestit: 36
Liittynyt: 19.04.2015 18:57

04.03.2020 21:19

Hämeenlinnan Kisa

A 64 kg Pahelso Chi ( 12 ott)
B 54 kg Wahnay Chi ( 9 0tt)
B 50 - 52 kg Aleksanteri Yläkoski (4 Ott)
C 48 kg Handre Chi ( 7 Ott)
TA 60 kg Emilia Puhakainen ( 0 Ott.)

Antero Kainulainen puh. 044-5044527
0 x
PoHe2020
New Kid on the Block
Viestit: 1
Liittynyt: 04.02.2020 12:58

05.03.2020 17:40

Porin Herkules

N-64kg Anna Iivonen (0) ottelua

Valmentajat: Rainer Lindeman ja Laura Myllys
0405058729
0 x
ajounia
Club Fighter
Viestit: 69
Liittynyt: 13.11.2008 22:46

05.03.2020 20:33

Kouvolasta KoNy
BP 66 kg Daniil Anufriev 1 ottelu
AP 60 kg Antti Salminen 1 ottelu
AT 56 kg Kaisa Nissinen 2 ottelua
N 64 kg Anni Nissinen 1 ottelu
Viimeksi muokannut ajounia, 08.03.2020 21:04. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
CS_tiia
New Kid on the Block
Viestit: 10
Liittynyt: 12.08.2019 21:01

06.03.2020 18:27

Combat Societyltä

N69 Tiia Turunen 6 ot

Valmentaja Make Mansela p. 0408311957
0 x
Ramireez
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 06.09.2019 22:52

08.03.2020 07:58

Viipurin Nyrkkeilijät:

- Ropert Valo noin y 62-63 ( 4ot)
- dani korneev a 60 ( 3ot)
- sandib a 58 ( 1ot)
- Aarne seppä b 75 ( 8ot)
- Ibi Nyassi b70kg ( 9ot)
- jerry nieminen b56 (8ot)
- david kadyrov b52 ( 9ot)
- leevi Salo c57 ( 5ot)
- adel salam elkendy c51( 18ot)
-c 40 denis nyman ( 1ot)
-c46 nicolai iso aho ( 1ot)
- c38 oday abulsafi ( 3ot)

Valmentaja
Rami Kasim
0440406645
Viimeksi muokannut Ramireez, 10.03.2020 18:35. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
Lobc
New Kid on the Block
Viestit: 15
Liittynyt: 07.08.2018 10:10
Paikkakunta: Lohja

08.03.2020 11:00

Lohjan Boxing Clubista mukaan:

Nuppu Gillberg TA54kg (5ottelua)
Lenni Ryhänen C42kg (0 ottelua)

Valmentaja Sami Korpinen 0503366096
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 130
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

08.03.2020 11:35

Ilmoittautuneet mutta ei vielä otteluparia
12.3.

D42 Alex Amirkhani TuUL 1-ott.
C39 Oday Abulsafi VN
C40 Denis Nyman VN
C48 Handre Chi HäKi
C50 Corbin Lo YTK 1-ott.
C57 Leevi Salo VN
B52 David Kadyrov VN
B-80 Joel Björkell BoBo 0-ott.
A58 Sandip VN
A60 Lauri Lehto 2-ott.GBGym (+1vaparimatsi)
A69 Elyas McClellan HeTa (voi otella myös Y69)
Y69 Michael HSC
Y69 Ismail Umar 1-ott.GBGym (+1-vaparimatsi)
Y69 aloitteleva mies VaHa
Y69-75 Vadim Kytyk TaE
Y75 Ari Nevalainen BTH
Y+91 Janne Helakorpi 0-ott. GBGym (96kg)
(ei muutakaan kamppailutaustaa)

TA54 Nuppu Gilberg LoBo
TA57 Milla Heinonen YTK 5-ott
TA60 Emilia Puhakainen HäKi
N48-51 Noora Kirppu HeTa
N51 Minna Karjalainen noin 5-ott.
N64 Erika Wielert HeTa
N64 Johanna Huttunen HeTa
N69 Tia Turunen Combat Society






Alustavasti sovitut otteluparit 12.3.2020:
(tämä ei ole ottelujärjestys)

1.D36 Tomi Rahikainen YTK- Pietari XXX VuVo
2.C42 Kosmo Granholm YTK-Lenni Ryhänen LoBo
3.C46 Oskari Immonen YTK- Nicolai Isoaho VN
4.C54 Abdelsalam El Gendy VN- Wahnay Chi HäKi
5.B52 Mohamed Kiani YTK- Aleksanteri Yläkoski HäKi
6.B60 Leevi Kivinen YTK-Valle Rinta-Mänty YTK
7.B60 Jerry Nieminen VN-Otto Sahlberg BoBo
8.B63 Jimi Noioso YTK-Lorik Haliti Aka
9.B64 Valto Lehtonen YTK-Niilo Laune VuVo
10.B70 Daniil Anufrief Kouvolan nyrkkeilijät-Ibi Nyassi VN
11.B75 Atte Pitkänen JTN-Aarne Seppä VN
12.A60 Antti Salminen kouvola-Daniil Korneev VN
13.Y60 Tuomas Alanko YTK-Robert Valo VN
14.Y81 Petri Lahdenpää VBT - Tino Näkkilä BTH
15.TB46 Venla Kaivola YTK- Julia Mäkelä NBC
16.TA51 Ella Syrjälä Bjkl - Iina Rantala KoVe
17.TA60 Petra Ainiala YTK-Kaisa Nissinen Kouvolan Nyrkkeilijät
18.N 64 kg Anni Nissinen Kouvolan Nyrkkeilijät- Anna Iivonen Porin Herkules
19.A75 Lassi Mehtomaa YTK - Werneri Tamminen VaHa
20.A64 Pahelso Chi HäKi - Hannes Tolonen TaE
Viimeksi muokannut PeteK, 12.03.2020 11:21. Yhteensä muokattu 18 kertaa.
1 x
Mooses166
New Kid on the Block
Viestit: 26
Liittynyt: 15.09.2018 10:24

08.03.2020 20:41

Helsingin Tarmosta

48-51kg Noora Kirppu
64kg Johanna Huttunen
64kg Erika Wielert
A69kg (Y69kg)Elyas Mc Clellan
0 x
ajounia
Club Fighter
Viestit: 69
Liittynyt: 13.11.2008 22:46

12.03.2020 15:58

Ottaako järjestäjät milloin kantaa korona-virustilanteeseen kilpailujen suhteen?
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 130
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

12.03.2020 21:31

Kilpailut joudutaan perumaan koronavirus epidemian vuoksi tulleiden uusien määräysten vuoksi.

Pahoittelut kaikille jotka olitte mukana järjestämässä tätä kilpailua.
0 x
Vastaa Viestiin