Salikilpailut Tikkurila La.5.9.2020

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

PeteK
Club Fighter
Viestit: 130
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

24.07.2020 15:12

Salikilpailut Tikkurilassa Lauantaina 5.9.2020

Ylä-Tikkurilan Kipinä järjestää salikilpailut lauantaina 5. syyskuuta. Kilpailupaikka on Tikkurilan Trio Sport Center urheilutalo Läntinen Valkoisenlähteentie 52, 01300 Vantaa.

Kutsumme kilpailuihin seuranne nyrkkeilijät, valmentajat ja tuomarit.

Nyrkkeilijöiden ilmoittaminen kilpailuihin päättyy tiistaina 1. syyskuuta (tai aiemmin jos maksimimäärä otteluita on jo sovittuna) ja tämän jälkeen sovitaan otteluparit (puhelimitse/sähköpostilla). Ottelulista pyritään saada julkaistua kokonaan valmiina ja ottelujärjestyksessä, viimeistään torstaina 3.syyskuuta. Ylituomari hyväksyy otteluparit lopullisesti punnituksen jälkeen.

Kilpailuissa otellaan kaikissa sarjoissa ja kaikissa sarjoissa on myös mahdollisuus aloittelijoiden otella tekniikkasäännöin valmentajien yhteisestä toivomuksesta.

Kaikki kilpailuparit muodostetaan ennen kilpailupäivää, kilpailupäivänä ei enää tehdä ottelupareja.

Kilpailut tullaan päättämään klo.18.00 mennessä, pitkältä tulleet ottelijat saavat matsit ensimmäisen puoliskon aikana, jotta pääsevät ajoissa kotimatkalle.

Kilpailuiden ylituomareina toimivat Risto Lemmetti ja Jani Rauma, Tuomareiden ilmoittautuminen Risto Lemmetti p.045-220 1876 tai ottelijoiden ilmoittamisen yhteydessä.

Kilpailuissa otellaan max 26 ottelua ja etusijalle asetetaan vähän otteluita omaavat ottelijat sekä järjestävän seuran omien ottelijoiden ottelut. Kilpailuissa noudatetaan AIBA:n ja Suomen Nyrkkeilyliiton sääntöjä. Kaikilla kilpailijoilla ja toimitsijoilla tulee olla esittää kilpailupaikalla voimassaoleva lisenssi ja kilpailijoilla vakuutus.

Ottelijat voivat käyttää joko kulman väristä otteluasua tai seura-asua.
Päänsuojan tulee olla kulman väreissä.

Nyrkkeilijöiden ikäluokat 2020

Juniorit 2020
Toteutetaan syntymävuoden mukaista ikäluokittelua:
D-JUNIORIT 2008 - 2009 (11 - 12)
C-JUNIORIT 2006 - 2007 (13 - 14)
B-JUNIORIT 2004 - 2005 (15 - 16)
A-JUNIORIT 2002 - 2003 (17 - 18)

Naiset ja miehet 2020
Toteutetaan syntymävuoden mukaista ikäluokittelua:
Otellaan kaikissa juniorisarjoissa sekä aikuisten sarjoissa
Miehet ja naiset 1980 – 2001 (19 – 40

Kaikki ottelijat palkitaan. Osallistumismaksu 15 euroa maksetaan paikan päällä käteisellä.
Seuroista, joista tulee tuomari, on ottelijoille osallistumismaksu vain 10e.

Aikataulu:
Kilpailupunnitus ja
Lääkärintarkastus klo.8.15 - 9.30
Tuomarikokous klo.10.45
Ottelut alkavat klo.11.00

ILMOITTAUTUMISOHJE:

Ottelijaa ilmoittaessa kerro ottelijan seura, etu -ja sukunimi, ottelukokemus nyrkkeilystä ja muista lyönti/potkulajeista, ottelijan paino ja sarja jossa ottelee esim. B-juniori. Jätä samalla valmentajan yhteystieto.

Ilmoittautumiset 1.9. mennessä tänne foorumille tai:
ytkboxing@gmail.com / 050-5023 653 / Petri Kananen, seuran valmentajan yhteystietojen ja nyrkkeilijöiden ottelumäärien kera. Sopivia ottelupareja omille ottelijoille voi myös tiedustella Petriltä.
Viimeksi muokannut PeteK, 31.07.2020 16:02. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
VakevaBoxingTeam
New Kid on the Block
Viestit: 39
Liittynyt: 12.10.2016 12:45

24.07.2020 17:41

Väkevä Boxing Team ilmoittaa:
Petri Lahdenpää Y81 (2 ottelua yli kaksi vuotta sitten)
Valtteri Heiskanen A 64 (n. 20 ottelua)
Viivi Jokinen TB 64 (n. 20 ottelua)
Yessica Frantsi TB60 (2 ottelua)
Hanna Juntheikki TA64 (ei otteluita)
Julia Kavander N75 (n. 20 ottelua)
Emma Kirjokivi N69 (n. 10 ottelua)
Veeti Vähätiitto D32 (2 ottelua)
Carolina Miettinen N64 (0 ottelua)
Tino Salonen B80+ (0 ottelua)


Tarkennan vielä ottelumäärät
Viimeksi muokannut VakevaBoxingTeam, 24.07.2020 23:29. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 130
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

24.07.2020 18:01

Tapanilan Erä

A64 Hannes Tolonen

Valmentaja
Jari Johansson

P.050-413 5262
Viimeksi muokannut PeteK, 24.07.2020 21:17. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 130
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

24.07.2020 21:16

Vuorentaustan Voima

Y69 Roope Lehtonen (67kg) 0-ottelua

Valmentaja:
Jarkko Mäkeläinen p.045-138 5089
Viimeksi muokannut PeteK, 25.07.2020 00:37. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
JuxuR
New Kid on the Block
Viestit: 7
Liittynyt: 30.09.2019 17:20

24.07.2020 21:24

Nyrkkeilyakatemia Järvenpää ilmoittaa seuraavat ottelijat:

B66 - Lorik Haliti (17 ottelua)
B63 - Justus Korhonen (0 ottelua)
N51 - Minna Karjalainen (5 ottelua)

Valmentaja
Jukka Raitisoja
040 5464578
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 130
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

25.07.2020 10:09

Ilmoittautuneet 1.9.mennessä:

TB63 Kiira Meriläinen HeTa (0 ottelua)
TB64 Viivi Jokinen VBT (n. 20 ottelua)
TB66 Veera Karlsson VN (8 ott.)
TA60 Suvi Tujula HeTa
TA64 Lia Pukkila HeTa

C45 Hussen Haidari TuUl (n.20-ott.)
C51 Abdelsalam El Kendy VN
C70 Adrian Qerimaj TuJy

N51 Maria Mehtälä TVS
N54-57 Fatma Hajizadeh VN
N75 Jenni Kiili TuJy

Y52 Shirahmad Hassani HSC
Y75 Kosti Immonen Crest (4-ott.)
Y75 Vili Jaunila LoNk 0-ott.
Y75 Ilari Kujala KNK

Alustavasti 3.9. mennessä sovitut otteluparit, satunnaisessa järjestyksessä:

1. A57 Juuso Hulkko KoVo- Sandib Panday VN (2m)
2. A64 Armas Pellikka KoVo- Daniil Korneev VN (2m)
3. C48 Oskari Immonen YTK-Oiva Ilmasti TuJy
4. TA64Eerika Häggvist HeTa-Hanna Juntheikki VBT(2)
5. B65kgValto Lehtonen YTK-Justus Korhonen Aka(1,5m)
6. A64 Valtteri Heiskanen VBT -Mikael Huusko LaKa
7. Y69 Roope Lehtonen VuVo - Robert Valo VN
8. N51 Minna Karjalainen Aka- Noora Kirppu HeTa
9. N69 Johanna Huttunen HeTa-Emma Kirjokivi VBT
10. B63 Unto Jansson KoVo- Alex Määttälä TuJy
11. N57 Naimo Bullhan VN- Jonna Hakkarainen NBC
12. B66 Hannes Tolonen TaE- Lorik Haliti Aka
13.Y+91 Lari Nurmi YTK -Janne Helakorpi Crest
14. B57 Mohamed Kiani YTK- Ali Oraifi KNK
15. D40 Kosmo Granholm YTK-Sebastian Autio KiNk
16.Y64 Niazz Ahmad TVS-Santeri Kemppainen Vanajaboxing
17.Y91 Farid Mekhane YTK- Elia Juusti KoVo
18.B70 Aleksi Guzman KiNk- Ibi Nyassi VN (1,5m)
19.B+80Kenneth Mirt BTH-Joonas Ketola Vabox (1,5m)
20.D36 Veeti Vähätiitto VBT- Luka Jussila KNK
21.TB57 Julia Pelkonen TVS - Yessica Frantsi VBT
22.N57 Anna Jutila HeTa-Serwa Abdulmohammadifar TVS
23. C48 Vertti Käyhkö YTK-Lenni Ryhänen LoBc
24.Y69 Andreas Jalervo HSC- Ismail Umar Crest
25.Y69 Michael Rauhala HSC- James Laguir KNK
26. A64 Jere Niemeläinen TuUl-Kerim Kaďyrov HeTa
27 C54 Corbin Lo YTK- Nicolai Isoaho VN
28.C60 Peetu Salo FoNy- Leevi Salo VN
29.TA54 Pihla Kaivo-Oja TVS- Emma Syyri FoNy
30.C+75 Olli Virtanen TuJy -Juho Suvanto mma Imatra
31.A69 Julian Jalava KNK-Veeti Maksimainen MMA-Imatra
32.A64 Bogdan Aliamov TVS-Valtteri Kivistö MMA-Imatra
33.N64 Erika Wielert HeTa - Kristel Väin TVS
34. C42 Henri Ilonen YTK-Rasmus Rintee JoutBc
35. C45 Sami Uusitalo YTK-Aleksanteri Hanski JoutBc
Viimeksi muokannut PeteK, 03.09.2020 20:12. Yhteensä muokattu 144 kertaa.
0 x
Ramireez
New Kid on the Block
Viestit: 19
Liittynyt: 06.09.2019 22:52

25.07.2020 15:51

Viipurinnyrkkeilijät:

C51 kg AdbeleIslam Elkendy
C60 kg Leevi Salo
C70 kg Eemeli Tähkä
B60 kg Jerry Nieminen
B70 kg Ibi Nyassi
A57 kg Sandib Panday
A64 kg Diniil Korneev
M64 kg Robert Valo

Rami/0440406645
0 x
Mooses166
New Kid on the Block
Viestit: 26
Liittynyt: 15.09.2018 10:24

26.07.2020 21:27

Helsingin Tarmosta

T-B63 Kiira Meriläinen (0 ottelua)

T-A60 Suvi Tujula
T-A64 Lia Pukkila
T-A64 Eerika Häggvist (0 ottelua)

51 kg Noora Kirppu
51 kg Tessa Kakkonen (5 ott.+n.100thaibox)
64 Erika Wielert (17 ottelua)
64 Johanna Huttunen (10 ottelua)

64 Kerim Kadyrov

Marko Metz
0400-873 116
Viimeksi muokannut Mooses166, 29.07.2020 17:35. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
MiikaV
New Kid on the Block
Viestit: 10
Liittynyt: 14.09.2019 07:55
Paikkakunta: Kotka

28.07.2020 23:34

Kotkan voimailijat ilmoittaa seuraavat ottelijat:

B60 Unto Jansson 5 ottelua
A64 Armas Pellikka 2ottelua
Y52 Juuso Hulkko 1 ottelu
Y91 Elia Juusti 1 ottelu

Lisätty
Y75 Jimi Erka - 1 c ottelu , useamman vuoden tauko.

Miika Vanhala 0443290185
KoVo
Viimeksi muokannut MiikaV, 02.08.2020 22:05. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
herba
Brawler
Viestit: 579
Liittynyt: 18.11.2008 21:31

29.07.2020 11:51

VN N(54-57kg) Fatma Hajizadeh 79 ottelua

Risto Heinonen 0400-828869
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 130
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

30.07.2020 12:33

Lohja Boxing Club

C48 Lenni Ryhänen (O ottelua)
A54 Nuppu Gilberg (n.5 ottelua)

Valmentaja
Sami Korpinen
p.050-3366 096
0 x
Santeri K
New Kid on the Block
Viestit: 16
Liittynyt: 23.02.2016 17:28

31.07.2020 11:07

Vanaja Boxing

B +80 Joonas Ketola (1 ottelu)
Y 64 Santeri Kemppainen
0 x
jansor
New Kid on the Block
Viestit: 34
Liittynyt: 03.11.2016 14:58

02.08.2020 11:18

Nokian Boxing Clubista vielä:

N57-60kg Marjut Lausti

Valmentaja.
Jani Sorola
0400729742
0 x
TVS
Brawler
Viestit: 710
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

03.08.2020 12:55

Tampereen Voimailuseurasta ilmoitetaan seuraavat ottelijat:

TB57 Julia Peltonen (4 ottelua)
TA51 Pihla Kaivo-oja (25 ottelua)
A64 Bogdan Aliamov (11 ottelua)
N51 Maria Mehtälä (17 ottelua)
N57 Serwa Abdulmohammadifar (39 ottelua)
64 Niazz Ahmadi (yli 100 ottelua)

Valmentaja Askar Sarsenbayev p. 0400381254
0 x
korpikim
New Kid on the Block
Viestit: 48
Liittynyt: 15.03.2009 11:49

03.08.2020 20:26

Someron Voimasta kisoihin Artturi Pechuyev, A-52 kg
0 x
Vastaa Viestiin