KULTAHANSIKAS-TURNAUS 26.-27.9.2020

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

TVS
Brawler
Viestit: 708
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

27.08.2020 15:51

Vuoden 2020 junioreiden Kultahansikas-turnaus järjestetään Tampereella 26.-27. syyskuuta. Kutsu seuroille on toimitettu 27.8.

Turnauksen ilmoittautuminen päättyy SuomiSportissa 14.9. ja tämä koskee nyrkkeilijöiden lisäksi myös valmentajia ja tuomareita. Tapahtuma ei poikkeuksellisesti ole yleisölle avoin.

Tervetuloa Tampereelle!

Lisätiedot: bctvs@boxing-tvs.fi tai p. 032235235 (ma-pe klo 10-16).
0 x
TVS
Brawler
Viestit: 708
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

09.09.2020 15:14

PÄIVITETTY OHJE KULTAHANSKA-TURNAUKSEN ILMOITTAUTUMISEEN

Tiistaina 8.9. on toimitettu sähköpostitse seuroille päivitetty ohjeistus Kultahanska-turnauksen ilmoittautumiseen.

Suomisport - järjestelmässä olevien teknisten haasteiden vuoksi nyrkkeilijöiden ilmoittautuminen tehdään perinteisellä tavalla sähköpostitse ja osallistumismaksut maksetaan Tampereen Voimailuseuran tilille. SuomiSport-järjestelmässä ilmoitetaan ainoastaan valmentajat ja tuomarit (maksuton, ei vaadi koodia, tehtävä henkilökohtaisesti).

Pahoittelemme tästä seuroille aiheutunutta vaivaa. Ongelmat ilmoittautumisessa ovat nyt tulleet tietoomme ja joudumme siksi muuttamaan aikaisempaa ohjeistusta.

Ilmoittautumisen deadline säilyy samana eli viimeinen päivä ilmoittautua on 14.9.2020.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 373
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

26.09.2020 13:20

Kultahanska-turnaus
26-27.9.2020
Tampereen Voimailuseura


Tulokset 26.9.2020 klo 13.00:

1. A56kg Artturi Pechuyev SoVo - Sandib Panday VN 3-0
2. A60kg Bogdan Aliamov TVS Daniil Korneev VN WO
3. A64kg/A Jere Niemeläinen TuUL - Hannes Tolonen TaE 3-0
4. A69kg Sam Morovati HeTa - Santtu Majapuro WBC RSC 1.r
5. A69kg Julian Jalava KNK - Juuso Enola PoNMKY 3-0
6. TA54kg Pihla Kaivo-oja TVS - Milla Heinonen YTK ABD 1.r
7. TA64kg Lia Pukkila HeTa -Hanna Juntheikki VBT RSC 2.r
8. B70kg Jimi Noioso YTK - Emil Nyassi VN 2-1
9. B66kg Danylo Burlaka TVS - Aleksi Kononen PoNMKY WO
10. D33kg Yahya Rachid Laouini TVS- Oliver Wiklund WBC 3-0
11. F A75kg Antton Korpas EKH - Mikko Nokia TuUL WO
12.F B63kg Mark Zakharov TVS - Ville Pihkola LaKa 3-0
13.F TB50kg Pia Järvinen YTK -Jen Petal TVS 2-1
14.F TB66kg Viivi Jokinen VBT - Vera Karlsson VN WO
Viimeksi muokannut mkk, 27.09.2020 12:39. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 373
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

26.09.2020 17:18

Kultahanska-turnaus
26-27.9.2020
Tampereen Voimailuseura


Tulokset 26.9.2020 klo 17.00:

1. A64 kg/B Valtteri Heiskanen VBT - Pahelsi Chi HäKi 3-0
2. B57kg Wahnay Chi HäKi -Ilkka Leppänen JyNy 3-0
3. B57kg Richard Grönfors TVS -Aapo Tauriainen IUV 3-0
4. TB46kg Siiri Kaivo-oja TVS - Julia Mäkelä NBC 3-0
5. TB60kg Teresa Mäkinen KaNy - Julia Pelkonen TVS 3-0
6. TB60kg Yessica Frantsi VBT - Kiira Meriläinen HeTa RSC-I 3.r
7. C57kg Abdelsalam El Gendy VN -Handre Chi HäKi 3-0
8.F C45kg Jimi Nikkilä LaLa -Kosmo Granholm YTK 2-1
9.F C63kg Leevi Salo VN -Touko Hakola KemPy 3-0
10.F TC48kg Venla Kokkonen MiNy - Vieno Pesonen LaLa 2-1
11.F TC57kg Elena Tyni KemPy -Olga Saarela KaNy 2-1
12. F TB70kg Veera Tuomikoski HeTa -Miia Pääjoki LoNK 3-0
13.F TA69kg Eveliina Taimi TVS - Vilma Kuusikko KemPy 3-0
Viimeksi muokannut mkk, 26.09.2020 19:41. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 373
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

26.09.2020 18:52

FINAALIT sunnuntaina 27.9.2020 klo 12.00

1. D33 Yahya Rachid Laouini TVS -Daniel Raatikainen PoNMKY
2. D39 Magamed Torshkhiev RSG -Stepan Embulaev LaKa
3. D45 Maxim Schimberg TVS -Lev Shlyakhtitsev RSG
4. D48 Daniel Isar RSG -Khamzat Patiev RSG
5. B48 Sami Uusitalo YTK -Luka Tolppola RSG WO
6. B52 Anton Pakarinen ONS -Jafar Nouali RSG
7. B70 Jimi Noioso YTK -Danylo Nieizviestnykh HeTa
8. TB46 Siiri Kaivo-oja TVS -Ninja Lappalainen KuRi
9. B80+ Ali Rubaiey RSG -Joonas Ketola VB
10. A56 Artturi Pechuyev SoVo -Jussi Pajuniemi RSG
11. TB60 Teresa Mäkinen KaNy -Yessica Frantsi VBT
12. A60 Bogdan Aliamov TVS -Tatu Maunu EKH
13. A64b Valtteri Heiskanen VBT -Eemi Rautavuori TVS
14. A69 Sam Morovati HeTa -Julian Jalava KNK
15. TA64 Lia Pukkila HeTa -Eerika Häggqvist HeTa
16. B57 Wahnay Chi HäKi -Richard Grönfors TVS
17. A64a Jere Niemeläinen TuUl -Pyry Koivula TTN
18. C57 Abdelsalam El Gendy VN -Diar Sarsenbayev TVS
19. TA54 Pihla Kaivo-oja TVS -Emma Syyri FoNy
20. B66 Danylo Burlaka TVS --Lorik Haliti NAJ
21. B60 Dmitrii Kataja TVS -Peetu Salo FoNy
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 373
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

27.09.2020 12:11

Kultahanska-turnaus
26-27.9.2020
Tampereen Voimailuseura


Finaalit 27.9.2020 klo 12.00:

1. D33 kg Daniel Raatikainen PoNMKY- Yahya Rachid Laouini TVS 3-0
2. D39kg Magamed Torshkhiev RSG -Stepan Embulaev LaKa 3-0
3. D45kg Maxim Schimberg TVS - Lev Shlyakhtitsev RSG 3-0
4. D48kg Daniel Isar RSG -Khamzat Patiev RSG 2-1
5. B48kg Sami Uusitalo YTK - Luka Tolppola RSG WO
6.B52kg Jafar Nouali RSG - Anton Pakarinen ONS RSC 3.r
7. B70kg Jimi Noioso YTK - Danylo Nieizviestnykh HeTa 3-0
8.TB46kg Siiri Kaivo-oja TVS - Ninja Lappalainen KuRi 3-0
9.B80+kg Ali Rubaiey RSG -Joonas Ketola VB 3-0
10.A56kg Artturi Pechuyev SoVo - Jussi Pajuniemi RSG 3-0
11.TB60kg Teresa Mäkinen KaNy - Yessica Frantsi VBT 3-0
12.A60kg Tatu Maunu EKH - Bogdan Aliamov TVS 2-1
13.A64kg/B Valtteri Heiskanen VBT - Eemi Rautavuori TVS RSC 3.r
14.A69kg Sam Morovati HeTa -Julian Jalava KNK 3-0
15.TA64kg Lia Pukkila HeTa - Eerika Häggqvist HeTa 3-0
16.B57kg Wahnay Chi HäKi -Richard Grönfors TVS RSC 1.r
17.A64kg/A Jere Niemeläinen TuUL - Pyry Koivula TTN 3-0
18.C57kg Abdelsalam El Gendy VN -Diar Sarsenbayev TVS 2-1
19.TA54kg Pihla Kaivo-oja TVS Emma Syyri FoNy 3-0
20.B66kg Danylo Burlaka TVS - Lorik Haliti NAJ 3-0
21.B60kg Dmitrii Kataja TVS - Peetu Salo FoNy 3-0

Turnauksen parhaat:
A-juniori: Sam Morovati HeTa
B-juniori: Dmitrii Kataja TVS
C-juniori: Leevi Salo VN
D-juniori: Daniel Isar RSG
tuomari: Pekka Ruokola TVS
0 x
Vastaa Viestiin