Kajaaniturnaus 14.11.2020

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

ajounia
Club Fighter
Viestit: 72
Liittynyt: 13.11.2008 22:46

11.11.2020 10:56

MatteusP kirjoitti:
09.11.2020 20:32
Lauantaisten kilpailuiden alustava ottelulista:
Sparrit klo 13:

C-48 kg Arttu Alariikola CAT - Ali Teikari KeI 3 x 1,5 min
C-48 kg Werapat Jorapai OuTa - Roope Vähkyrä CAT - D-45 kg Sebastian Autio KiNK 3x1,5 min
TB-63 kg Veera Lesell KoVe - TC-57 kg Elena Tyni KemPy 3x2 min
B-66 kg Katlego Saarinen KiNK - Serif Hiltunen KeI 3x2 min
Ottelut klo 14:

1. TC-51 kg Jessica Karvonen KiNK - Elena Tyni KemPy
2. N-60 kg Kati Ylivirta LaLu - Eeva Lätti OKK
3. C-54 kg Johan Romppainen CAT - Lauri Karresmaa KajKu
4. C-63 kg Touko Hakola KemPy - Lassi Annala CAT
5. B-60 kg Aapo Tauriainen IUV - Wember Poe YRe
6. B-70 kg Aleksi Guzman KiNK - Daniil Anufriev KoNy
7. TA-64 kg Suvi Tujula HeTa - Anna Kivilompolo RaNy
8. A-64 kg Samuel Ciftci YRe - Htal Dothoo KeI
9. A-64 kg John Englund YRe - Antti Salminen KoNy
10. A-75 kg Danil Jegorov KoNy - Eetu Karhunen KuRi
11. N-48 kg Riikka Väärälä RaNy - Emma Pyykkönen OuKK
12. N-51 kg Laura Myllymäki ONS - Mira Hietala KeI
13. N-64 kg Vilma Kuusikko KemPy - Johanna Huttunen HeTa
14. 64 kg Karthik Väisänen KuRi - Eemeli Ahtimaa RaNy
15. 69 kg Miska Ylimäki ONS - Roope Lehtonen VuVo
16. 69 kg Amin Nuri HeTa - Aydin Behruz OKK
17. 75 kg Arto Pesonen ReiVo - Seppo Riekki ONS
18. 81 kg Toni Hämäläinen KajKu - Jiri Jokisalo ONS
19. 91 kg Lasse Kourula KeI - Mikhail Golikov RaNy
20. +91 kg Mika Peiponen IUV - Tim West KajKu
0 x
MatteusP
Journeyman
Viestit: 224
Liittynyt: 19.09.2008 18:37

11.11.2020 20:25

Ketjun toisella sivulla on päivitetty ottelulista, jossa on muutoksia ja päivittyy aina sitä mukaan, kun päivitettävää on.
Listaa on hetki sitten päivitetty.
Jos poisjääntejä tulee, niin ilmoittakaa niistä joko tänne foorumille, sähköpostitse tai puhelimitse, yhteystiedot löytyy ketjun aloitusviestistä.
Kuten viime viikolla mainittu, lääkärintarkastuksia ei enää lauantaina kilpailujen yhteydessä tehdä, ne pitää jokaisella olla tehtynä, jotta pääsee kilpailemaan.
Tervetuloa lauantaina Kajaaniin hyvällä fiiliksellä, tehdään yhdessä hyvät ja turvalliset kilpailut.
0 x
MatteusP
Journeyman
Viestit: 224
Liittynyt: 19.09.2008 18:37

14.11.2020 18:45

Tulokset:
N-60 kg Kati Ylivirta LaLu - Eeva Lätti OKK 3 - 0
C-57 kg Lauri Karresmaa KajKu - Roope Vähkyrä CAT 3 - 0
C-63 kg Touko Hakola KemPy - Lassi Annala CAT 2 - 1
B-60 kg Aapo Tauriainen IUV - Wember Poe YRe 3 - 0
B-75 kg Daniil Anufriev KoNy - Aleksi Guzman KiNK 3 - 0
A-64 kg Htal Dothoo KeI - Samuel Ciftci YRe 3 - 0
A-64 kg John Englund YRe - Antti Salminen KoNy 3 - 0
A-75 kg Danil Jegorov KoNy - Eetu Karhunen KuRi RSC/1 r
N-48 kg Riikka Väärälä RaNy - Emma Pyykkönen OuKK 3 - 0
N-54 kg Laura Myllymäki ONS - Mira Kiviharju KeI 3 - 0
64 kg Eemeli Ahtimaa RaNy - Karthik Väisänen KuRi 3 - 0
75 kg Seppo Riekki ONS - Arto Pesonen ReiVo RSC/1 r
81 kg Jiri Jokisalo ONS - Toni Hämäläinen KajKu 3 - 0
91 kg Lasse Kourula KeI - Mikhail Golikov RaNy 3 - 0
+91 kg Tim West KajKu - Mika Peiponen IUV RSC/1 r

Kilpailuiden parhaat:
Miesnyrkkeilijä: Lasse Kourula KeI
Naisnyrkkeilijä: Laura Myllymäki ONS
Juniorinyrkkeilijä: Danil Jegorov KoNy

Kiitos kaikille osallistujille, Kajaanin Kuohu kiittää!
0 x
Vastaa Viestiin