NUORISONYRKKEILYPÄIVÄT JA MIESTEN SEKÄ NAISTEN SM-KARSINTAKILPAILUT

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

PeteK
Club Fighter
Viestit: 86
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

26.02.2018 14:35

KILPAILUKUTSU C JA D-JUNIOREILLE SEKÄ MIEHILLE JA NAISILLE

Kilpailupaikka on Tikkurilan Trio Sport Center urheilutalo Läntinen Valkoisenlähteentie 52, 01300 Vantaa.

Aikataulu:
Lauantai 24.3.2018
8.00 - 10.00 Tuomareiden ilmoittautuminen
8.00 - 9.00 Juniorit Lääkäri ja punnitus
9.00 - 10.00 Aikuiset Lääkäri ja punnitus
11.00 Arvonta
12.30 Tuomarikokous
13.00 Junioriottelut
17.00 Miesten ja Naisten ottelut

Sunnuntai 25.3.2018
8.00-8.30 Miesten ja Naisten punnitus
10.00 Tuomarikokous
10.30 Junioriottelut
12.00 Miesten ja Naisten ottelut


Kutsumme kilpailuihin seuranne nyrkkeilijät, valmentajat ja Tuomarit.

Nyrkkeilijöiden ennakko-ilmoittaminen kilpailuihin päättyy tiistaina 18. maaliskuuta. Ilmoittautumismaksu on 15e.
ilmoittautumismaksu/kilpailija Ylä-Tikkurilan Kipinän tilille: PANKKI :NORDEA NDEAFIHH ja tilinumero: FI93 1220 3000 1773 66
maksun viestiosaan kirjoitettava viite: Nyrkkeily turnaus. Maksun suorittamisesta on pyydettäessä esitettävä tosite punnituksen yhteydessä.

Kilpailuissa otellaan kaikissa miesten ja naisten sarjoissa sekä tyttöjen ja poikien D ja C-juniorisarjoissa.
Kaikilla ottelijoilla on oltava voimassa oleva kilpalisenssi ja lisäksi kilpanyrkkeilyn kattava vakuutus.
Avustajina toimivina henkilöillä tulee olla voimassaoleva toimitsijalisenssi sekä avustajana toimiessaan tulee pukeutua urheiluasuun.

Tuomareilla tulee olla voimassaoleva toimitsijalisenssi

Kilpailuissa noudatetaan AIBA:n sääntöjä ja Suomen Nyrkkeilyliiton nyrkkeilymääräyksiä, Ottelija käyttää kulmanväristä paitaa (naiset päänsuojaa )ja hanskoja. (Kilpailuhanskat tulevat järjestäjän puolesta).

NYRKKEILIJÖIDEN IKÄLUOKAT 2018
Juniorit
Toteutetaan syntymävuoden mukaista ikäluokittelua:
D-JUNIORIT 2006 - 2007 (11 - 12)
C-JUNIORIT 2004 - 2005 (13 - 14)

Seniorit 
1999 tai aikaisemmin syntyneet.Yläraja otellakseen kilpailuissa on 40 vuotta. (syntymävuosi on ratkaiseva)

Ilmoittautumiset 18.3. mennessä:
pete71kananen@gmail.com  / Petri Kananen, seuran valmentajan yhteystietojen ja nyrkkeilijöiden tietojen kera.
Osallistumismaksu jälki-ilmoittautuneena on 25e.

Majoitusmahdollisuudet

Urheilutalon yhteydessä toimii Hotelli Tikkurila 
p.043-825 2928  Täältä on kiintiövaraus nyrkkeilijöille 3.3. saakka.

Tikkurilan rautatieaseman vieressä noin. 10min kävelymatkan päässä kilpailupaikalta toimii Sokos Hotel Vantaa ja noin.10-15min ajomatkan päässä sokos hotel Flamingo kylpylän ja kauppakeskuksen yhteydessä. Molempien varaukset p.020 1234 600

Cumulus airport city sekä cumulus airport congress center sijaitsevat myös noin 10-15min ajomatkan päässä kilpailupaikalta. varaukset p.020 055 055
0 x
Jarkko VuVo
New Kid on the Block
Viestit: 3
Liittynyt: 03.11.2016 18:42

05.03.2018 15:11

Vuorentaustan Voimasta SM-karsintaan ilmoittautuu
N-75kg Natasha Hjelm
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 86
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

10.03.2018 10:35

Nuorisonyrkkeilyihin ilmoittautuneiden väliaikatilanne 13.3. sarjoittain:

POJAT
D33=4
D42=1 
D45=1 
D48=2
D51=1
C36=3
C39=2
C42=4 
C45=6
C48=5
C51=4
C54=2
C57=1 
C63=1

TYTÖT
DT36=1 
DT39=1
DT52=1 
CT48=1
CT51=3
CT63=1
CT75=1
Viimeksi muokannut PeteK, 16.03.2018 21:07. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
0 x
RaNy
Journeyman
Viestit: 295
Liittynyt: 24.09.2004 14:00

13.03.2018 12:46

Moi,

Raahen Nyrkkeilijöistä tulee Tarmo Kallio M 81kg karsimaan!

t. Jouni Sipola
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 86
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

15.03.2018 21:42

Nuorisonyrkkeilyihin ilmoittautuneiden väliaikatilanne 18.3. sarjoittain:

POJAT
D30=1
D33=6
D39=1
D42=1
D45=2
D48=3
D51=2
D54=1
C36=3
C39=5
C42=5
C45=7
C48=6
C51=4
C54=2
C57=4
C66=2

TYTÖT
DT36=1
DT39=1
DT48=1
DT52=1
CT48=1
CT51=3
CT54=1
CT63=1
CT75=1
Viimeksi muokannut PeteK, 19.03.2018 05:34. Yhteensä muokattu 13 kertaa.
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 86
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

15.03.2018 21:50

Aikuisten SM-karsintoihin ilmoittautuneiden väliaikatilanne 18.3. sarjoittain:

MIEHET
60=2
64=2
69=2
75=1
81=5
91=2
+91=1

NAISET
51=1
54=2
57=4
60=2
64=1
69=2
75=2
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 86
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

18.03.2018 21:07

SM-Karsintakilpailuihin 23.3. ilmoittautuneet:

MIEHET:

52 Shirahmad Hasami HSC

60 Mergim Kryzieu YTK
60 Aatto Saarijärvi OuKk
60 Taha al Mahdi KNK
60 Emil Alm PoNs

64 Timo Liljeroos HeTa
64 Karrar Hleill KNK
64 Murad Ahilgov PoNs

69 Benjamin Gripenberg VN
69 Tarmo Virolainen Akaan Isku

75 Jere Ahonen KNK
75 Kalle Mikkonen VVS
75 Ari Nevalainen BTH

81 Ismail Sherzad TuTe
81 Aleksi Sutinen YTK
81 Jukka-Pekka Broström TaE
81 Krysztof Wojciechowski KuKu
81 Tarmo Kallio RaNy

91 Aki Juntunen IUv
91 Petri Palomäki TuTe

+91 Valtteri Rauhala KuKu
+91 Joni Tuomainen JyNy
+91 Jose Markki Jämsän Kisailijat

NAISET:

54 Eeva Riikonen VN
54 Leena Kolari HSC

57 Erika Rinne JäKK
57 Karoliina Åberg RSG
57 Anna Jutila HeTa
57 Jenni Karjalainen HeTa
57 Krista Kovalainen KajKu

60 Riikka Niemi TVS
60 Tiina Hahl HeiVo
60 Taru Luosujärvi OuNy

64 Elisabeth Kauremaa KNK
64 Sanna Sumen TuusNy

75 Natasha Hjelm VuVo
75 Julia Kavander VBT
Viimeksi muokannut PeteK, 23.03.2018 16:01. Yhteensä muokattu 6 kertaa.
0 x
sir
New Kid on the Block
Viestit: 27
Liittynyt: 27.09.2015 09:52

20.03.2018 09:48

Mia Salokannel peruuttaa osanottonsa Sm karsintaturnaukseen N 51KG

Ystävällisin Terveisin Kalevi Sirkiä
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 86
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

20.03.2018 15:58

Nuorisonyrkkeilyihin ilmoittautuneet:

D-Pojat
D30 Roni Berg KNK
D33 Sebastian Autio OuKk
D33 Mathias Loorits PoNs
D33 Henri Ilonen YTK
D33 Hussein Behsudi TuUl
D33 Ricardo Lindgren OuTa
D33 Samuli Patronen OuTa

D39 Abdelsalam El Gendy EKH

D42 Diar Sarsenbayev TVS

D45 Eemeli Tähkä HSC
D45 Roni Kokko TuJy

D48 Eino Lundahl Lohjan Nyrkkeilyseura
D48 Iiro Oikkonen MiNy

D51 Onni Kukkonen OuKk
D51 Väinö Sipola KoVo

D54 Aarne Miķkonen TuJy

C-Pojat
C36 Richard Grönfors TVS
C36 Antti Räsänen YTK
C36 Rene Vainiomäki VBT

C39 Miika Saarinen TuJy
C39 Petronius Ryhänen TuJy
C39 Jesper Weckström KNK
C39 Oskar Piippo VBT

C42 Juho Salminen TVS
C42 Paavo Malmberg OuKk
C42 Eemil Kylli OuKk
C42 Omar Hussein EKH
C42 Jonne Kärkkäinen KemPy

C45 Antti Keskitalo Kempy
C45 Pyry Holappa KajKu
C45 Danylo Nieizviestnykh MiNy
C45 Jon Kivioja OuKk
C45 Paavo Malmberg OuKk
C45 Tuukka Pelander PoNs
C45 Joona Nurmi PNMKY

C48 Ivan Zuravel PoNs
C48 Niko Päiveröinen OuKk
C48 Dmitry Kataja TVS
C48 Jens Laitila KNK
C48 Oliver Liponen JyNy

C51 Mark Zaharov TVS
C51 Aaro Keränen MiNy
C51 Jimi Noioso YTK
C51 Miklos Maklafi Tuusny
C51 Kaius Karismo VN
C51 Malic Mollakuqe OuKk

C54 Noah Spencer WBC
C54 Ville Pihkola LaKa

C57 Samuli Lommi KoVo
C57 Ozair Rasooldad KoVo
C57 Pate Tolonen KajKu
C57 Semi Kantoluoto TuJy

C66 Kaarlo Parviainen TuJy
C66 Elmer Lappalainen KoVo

Tytöt
DT36 Venla Kokkonen MiNy

DT39 Emilia Pääkkönen VBT

DT48 Nelli Åström KoVo

DT52 Selma Hannuksela KuKu

CT48 Jessica Björkroth VBT

CT51 Viivi Jokinen VBT
CT51 Veera Karlsson Lohja
CT51 Iines Pesonen TuusNy

CT54 Teresa Mäkinen KaNy

CT63 Ida Flink VN

CT75 Alisa Lahti PNMKY
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 86
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

24.03.2018 12:33

Ottelulista klo.13.00 La.24.3.

N54 Leena Kolari-Eeva Riikonen
D33 Samuli Patronen-Mathias Loorits
D33B Sebastian Autio-Hussein Behsudi
D42 Abdelsalam el Gengy-Diar Sarsenbayev
D45 Eemeli Tähkä -Roni Kokko
D48 Iiro Oikkonen-Eino Lundahl
C36 Rene Vainomäki-Petronius Ryhänen
C39 Miika Saarinen-Jesper Weckström
C39 Rikhard Grönfors-Oskari Piippo
C42 Pasvo Malmberg-Omar Hussein
C42 Jonne Kärkkäinen-Eemeli Kylli
C45 Pyry Holappa-Joona Nurmi
C48 Oliver Liponen-Ivan Zuravel
C51 Jens Laitila-Kaius Karismo
C51 Malik Mollaquke-Mark Zaharov
C54 Ville Pihkola-Jimi Noioso
C54 Niko Päiveröinen -Noah Spencer
DT39 Venla Kokkonen-Emilia Pääkkönen
DT52 Nelli Åström-Selma Hannuksela
CT51 Viivi Jokinen-Teresa Mäkinen
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 86
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

24.03.2018 12:35

Ottelulista klo.13.00 La.24.3.

N54 Leena Kolari-Eeva Riikonen
D33 Samuli Patronen-Mathias Loorits
D33B Sebastian Autio-Hussein Behsudi
D42 Abdelsalam el Gengy-Diar Sarsenbayev
D45 Eemeli Tähkä -Roni Kokko
D48 Iiro Oikkonen-Eino Lundahl
C36 Rene Vainomäki-Petronius Ryhänen
C39 Miika Saarinen-Jesper Weckström
C39 Rikhard Grönfors-Oskari Piippo
C42 Pasvo Malmberg-Omar Hussein
C42 Jonne Kärkkäinen-Eemeli Kylli
C45 Pyry Holappa-Joona Nurmi
C48 Oliver Liponen-Ivan Zuravel
C51 Jens Laitila-Kaius Karismo
C51 Malik Mollaquke-Mark Zaharov
C54 Ville Pihkola-Jimi Noioso
C54 Niko Päiveröinen -Noah Spencer
DT39 Venla Kokkonen-Emilia Pääkkönen
DT52 Nelli Åström-Selma Hannuksela
CT51 Viivi Jokinen-Teresa Mäkinen

Ottelulista Lauantai klo.17.00

N57 Anna Jutila-Erika Rinne
N57-60 Riikka Niemi-Karolina Åberg
N57-60 Tiina Hahl-Taru Luosujärvi
N64 Elisabeth Kauremaa-Sanna Sumen
N69-75 Natasha Hjelm Julia Kavander
Y60 Mergim Kryezieu-Mikael Syrjä
Y60 Aatto Saarijärvi-Taha Al Mandi
Y64 Timo Liljeroos-Karrar Hleill
Y69 Tarmo Virolainen Benjamin Grippenberg
Y75 Jere Ahonen-Kalle Mikkonen
Y91 Petri Palomäki-Aki Juntunen
+91 Joni Tuomainen Valtteri Rauhala
Y81 Tarmo Kallio-Ismail Sherzad
Y81 Aleksi Sutinen-Krysztof Wojciechowski
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 323
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

24.03.2018 13:16

Nuorisonyrkkeilypäivät sekä miesten ja naisten SM-karsintakilpailut 24-25.3.2018
24.3.2018 klo 13.00
Tulokset:
1. F N54 kg Leena Kolari HSC - Eeva Riikonen VN 5-0
2. D33 kg Mathias Loorits PoNS -Samuli Patronen OuTa 3-0
3. D33kg/B Hussein Behsudi TuUL- Sebastian Autio OuKK 2-1
4. F D42 kg Diar Sarsenbajev TVS- Abdelsalam El Gendy EKH 2-1
5. F D45 kg Eemeli Tähkä HSC -Roni Kokko TuJy 3-0
6. F D48 kg Iiro Oikkonen MiNy -Eino Lundahl LoNK 2-1
7. C36 kg Rene Vainiomäki VäBT- Petronius Ryhänen TuJy 5-0
8. C39kg Jesper Weckström KNK - Miika Saarinen TuJy 5-0
9. C39kg Richard Grönfors TVS- Oskar Piippo VäBT 5-0
10. C42 kg Omar Hussein EKH- Paavo Malmberg OuKK 5-0
11. C42kg Jonne Kärkkäinen KemPy- Emil Kylli OuKK DSQ 3.r
12. C45 kg Joona Nurmi PoNMKY- Pyry Holappa KajKu 5-0
13. C48 kg Oliver Liponen JyNy - Ivan Zuravel PoNS 5-0
14. C51 kg Kaius Karismo VN- Jens Laitila KNK 5-0
15. C51 kg Mark Zaharov TVS- Malic Mollakuge OuKK 5-0 -
16. C54 kg Ville Pihkola LaKa- Jimi Noioso YTK ABD 1.r
17. C54 kg Noah Spencer WBC- Niko Päiveröinen OuKK 5-0
18. F DT39 kg Venla Kokkonen MiNy - Emilia Pääkkönen VäBT 3-0
19.F DT52 kg Selma Hannuksela KuKu- Nelli Åström KoVo 2-1
20. FCT51 kg Teresa Mäkinen KaNy - Viivi Jokinen VäBT 3-0
Viimeksi muokannut mkk, 25.03.2018 13:26. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 323
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

24.03.2018 17:12

Nuorisonyrkkeilypäivät ja miesten ja naisten SM-karsintakilpailut 24-25.3.2018
24.3.2018 klo 17.00
Tulokset:
1. N57 kg Erika Rinne JäKK - Anna Jutila HeTa RSC 3.r
2. N60 kg Karoliina Åberg RSG- Riikka Niemi TVS 4-1
3. N60 kg Tiina Hahl HeiVo -Taru Luosujärvi ONS 5-0
4. F N64kg Sanna Sumen TuusNy - Elisabeth Kauremaa KNK 5-0
5. F N75 kg Natasha Hjelm VuVo- Julia Kavander VäBT 5-0
6. 60 kg Mikael Syrjä RSG Mergim Kryzieu YTK 3-2
7. 64 kg Taha Al-Mandi KNK- Aatto Säärijärvi OuKK 4-1
8. 64kg Karrar Hleil KNK -Timo Liljeroos HeTa RSC 2.r
9. F 69 kg Benjamin Gripenberg VN- Tarmo Virolainen AKI 5-0
10. 75kg Jere Ahonen KNK- Kalle Mikkonen VVS 5-0
11. 91 kg Petri Palomäki TuTe- Aki Juntunen IUV 3-2
12. F +91kg Valtteri Rauhala KuKu -Joni Tuomainen JyNy 5-0
13. 81kg Ismail Sherzad TuTe - Tarmo Kallio RaNy 5-0
14. 81kg Krysztof Wojciechowski KuKu - Aleksi Sutinen YTK RSC 2.r
Viimeksi muokannut mkk, 24.03.2018 20:02. Yhteensä muokattu 12 kertaa.
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 323
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

24.03.2018 17:28

Nuorisonyrkkeilypäivät sekä miesten ja naisten SM-karsintakilpailut 24-25.3.2018
25.3.2018 klo 10.30
Finaalit:
1. C42 kg Omar Hussein EKH- Jonne Kärkkäinen KemPy
2. D33 kg Henri Ilonen YTK- Mathias Loorits PoNS
3. D33kg/B Ricardo Lindgren OuTa -Hussein Behsudi TuUL
4. C45 kg Antti Keskitalo KemPy- Joona Nurmi PoNMKY
5. C36 kg Antti Räsänen YTK- Rene Vainiömäki VäBT
6. C39 kg Jesper Weckström KNK- Richard Grönfors TVS
7. C45 kg/B Jon Kivioja OuKK- Juho Salminen TVS
8. C48kg Dmitri Kataja TVS- Oliver Liponen JyNy
9. C48kg/B Aaro Keränen MiNy -Tuukka Pelander PoNS
10. C51 kg Kaius Karismo VN- Mark Zaharov TVS
11. C54kg Ville Pihkola LaKa- Noah Spencer WBC
12. C66 kg Elmer Lappalainen KoVo- Kaarlo Parviainen TuJy
13. C57 kg Pate Tolonen KajKU- Jimi Noioso YTK
0 x
JMK
New Kid on the Block
Viestit: 6
Liittynyt: 26.10.2017 14:24

24.03.2018 21:42

25.3.2018 klo 12.00
Finaalit:
1. N54 kg Mia Salokannel TuTe Leena Kolari HSC
2. N57 kg Jenni Karjalainen HeTa Erika Rinne JäKK
3. N60 kg Karoliina Åberg RSG Tiina Hahl HeiVo
4. 60 kg Mikael Syrjä RSG Taha Al-Mandi KNK
5. 64 kg Murad Ahilgov PoNS Karrar Hleil KNK
6. 75 kg Ari Nevalainen BTH Jere Ahonen KNK
7. 81 kg Jukka-Pekka Brorström TaE Krysztof Wojciechowski KuKu
8. 91 kg Gabriel Eljurkaev STB Petri Palomäki TuTe
9. +91 kg Aki Juntunen IUV Joni Tuomainen JyNy
0 x
Vastaa Viestiin