Teperin verkkainen ottelutyyli on Heleniuksen mahdollisuus. Se taitaa olla hänellekkin sopiva ottelurytmi. Teperiä ehtii välillä hyvinkin lyömään pari kolme kertaa, ennenkuin kaveri on liikkeellä ja vastaa mitenkään.
Sitten lopuksi yleensä ja erikseen. Taitaa olla niin, että suomalaisten on isompien ottelujen perässä nyt mentävä suomen rajojen ulkopuolelle. Täällä ei ole markkinaa isoille matseille, eikä taida olla oikein tekijöitäkään. Tuli tässä matsissa sitten tauluun tai voitto niin joka tapauksessa isot matsit on oteltava muilla mailla vierahilla.
Helenius vs. Teper
Valvoja: WEBMASTER
Robbelle on tyypillistä kehään tultaessa, että mies lyö parit räväkät suorat ja koukut ilmaan kehän liepeillä. Ehkä ne kannattaisi nyt jättää väliin ja säästää matsiin ne räväkämmät iskut.
Jospa ottelu Saksanmaalla saisi Robben Sauerlandin aikaiset muistot heräämään ja miehestä kehkeytyisi taas vanha kunnon halonhakkaaja. Hope so!
Jospa ottelu Saksanmaalla saisi Robben Sauerlandin aikaiset muistot heräämään ja miehestä kehkeytyisi taas vanha kunnon halonhakkaaja. Hope so!
0 x
Ålandissa arvostetaan PT:ta jonka treeneissä ei tule hiki, vaan on jätte bra meininki.Flat Foot kirjoitti: ↑26.09.2018 16:14Teperillä paremmat sparri kaverit mutta 6-10 erää sieläkin sparrattu.
Voi tulla väsyneet viimeiset erät mikäli peilaa edellisiin otteluihin.
Ei Lindströmin maine ainakaan PT piireissä parane jos Robbe taas sippaa muutaman erän jälkeen.
Toivottavasti Suomeen tulee voitto .
0 x
- Leifhackman
- Champion
- Viestit: 5954
- Liittynyt: 15.02.2006 10:19
Ei ne täytä nytkään kumpikaan areenoita, vaikka ottaisvat toisiaan vastaan. Onko nyt reenit hoidettu siihen malliin että suomen nyrkkeilyskenen on lyötävä lumpiot lattiaan ja rukoiltava ihmettä ylhäältä että voitto tulee Teperistä? Vaikka jäähdyttelijöiden matsista onkin kyse, niin parempi voittakoon ihan vaan omin pikku kätösin ja voimin. Se on ihan se ja sama kumpi se on. En usko että perhepiirin ulkopuolella herättää juurikaan tunteita tuo ottelu.Kallehelenius911 kirjoitti: ↑26.09.2018 11:05Sen verran tulen kommentoimaan.
Suomen johtavan roskalehden sivuilla oli joitain kk sitten tietyn "toimittajan" kirjoituksia ettei Suomen nyrkkeily tarvitse Robertia.
Nyt kaikki te arvostelijat voitte vain toivoa ja rukoilla Robertille näyttävä voitto Teperistä.
En näe mitään Robertia eikä Idiä pitkään aikaan joka täyttäisi areenat.
0 x
- Minkä kirjoitin, sen kirjoitin -
-
- Brawler
- Viestit: 926
- Liittynyt: 17.04.2017 19:04
Sinukaltaiset Leif löytävät aina jonkun toisen kohteen vihallenne minkä kannatte sisällänne johtuen omien epäonnistumistenne johdosta.
0 x
-
- Journeyman
- Viestit: 274
- Liittynyt: 29.10.2017 23:52
Helenius tyrmää Teperin KO 8
0 x
Tätä toivotaan ja peukkuja pidetään! Ei väliä mikä erä, kunhan tyrmäys tulisi.
No, pistevoittokin hyväksytään, jos ei tyrmäystä tule. Nyt Robbe kaikki peliin.
1 x
- Leifhackman
- Champion
- Viestit: 5954
- Liittynyt: 15.02.2006 10:19
En minä ole kenellekään vihainen, sanoin vaan niinkuin asia on. Jos R. Helenius täyttäisi areenoita, niin tuskin hän olisi menossa muiden järjestämään tapahtumaan Saksaan ottelemaan. Turha alkaa asiasta enempää vääntämään ettet saa taas Kalle bannia foorumilta. Antaisitte vaan Roben nyrkkien puhua kehässä ja jättäisit muun turhan höystämisen pois. Jos Robbe saa ittensä kuntoon ja uransa nousuun, jokainen sen näkee ja tajuaa eikä hän tartte lisähöystämistä ja jos taas ei saa, ei se lisähöystäminen auta yhtään mitään. Viimevuosina on näyttänyt kovin huonolta, ja sen takia tuollaiset turhat höystämiset aina saa ihmisiä provosoitumaan vähnkäämään vastaan sun kanssa. Pari päivää, niin taas selviää vähän missä mennään!Kallehelenius911 kirjoitti: ↑27.09.2018 20:43Sinukaltaiset Leif löytävät aina jonkun toisen kohteen vihallenne minkä kannatte sisällänne johtuen omien epäonnistumistenne johdosta.
1 x
- Minkä kirjoitin, sen kirjoitin -
Tuli muute mielee tämmönen "pikku" seikka kun katsoo robben salilta kuvia niin kehän kanveesi on lattian rajassa eli luulisi sen olevan aika kova. Matseissa kehä ei ole lattian rajassa vaan rakennettu niin että kanveesi ei ole lattian rajassa vaan korkeamalla ja näin pehmeämpi?
Kai tämä vähän ainakin vaikuttaa ottelijan liikkumiseen kehässä jos on tottunut kovaan kanveesiin lattian rajassa joka matseissa näin ei ole..?
Kai tämä vähän ainakin vaikuttaa ottelijan liikkumiseen kehässä jos on tottunut kovaan kanveesiin lattian rajassa joka matseissa näin ei ole..?
0 x
Tuota ei ole vielä käytettykään. Kanveesin vika että robben kunto loppuu erässä numero 2.
Heleniuksen uran viime vuodet on kyllä olleet opettavaisia.
On tappo kanveesia, tappo hanskoja ymym.
Aina pitänyt nyrkkeilyä hienona lajina jossa kaksi miestä menevät kehään ja parempi voittaa.
Mutta väärässähän sitä on oltu kaikki nämä vuodet.
Heleniuksen uran viime vuodet on kyllä olleet opettavaisia.
On tappo kanveesia, tappo hanskoja ymym.
Aina pitänyt nyrkkeilyä hienona lajina jossa kaksi miestä menevät kehään ja parempi voittaa.
Mutta väärässähän sitä on oltu kaikki nämä vuodet.
1 x
Sinä Kalle se täällä olet se, jolla suhteet ovat poikki jokaiseen paikkaan ja katkeruus paistaa läpi.Kallehelenius911 kirjoitti: ↑27.09.2018 20:43Sinukaltaiset Leif löytävät aina jonkun toisen kohteen vihallenne minkä kannatte sisällänne johtuen omien epäonnistumistenne johdosta.
Silti sinun tekemisistäsi huolimatta, itse kannustan Robertia lauantaina ja todellakin toivon kunnon ja itseluottamuksen löytyneen.
1 x
Illan aikataulu:
https://www.paf.com/betting/news/?id=li ... itle-fight
Arvioitu aika Robben matsille 23:30
https://www.paf.com/betting/news/?id=li ... itle-fight
Arvioitu aika Robben matsille 23:30
1 x