Nyrkkeilyn SM-kilpailut 27.-29.11.2020, Rovaniemi

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

mikesillan
Club Fighter
Viestit: 102
Liittynyt: 27.12.2012 20:06

05.08.2020 10:57

NYRKKEILYN SUOMENMESTARUUSKILPAILUT
miehet ja naiset

Aika: 27.–29.11.2020

Paikka: SANTASPORT, LAPIN URHEILUOPISTO
Hiihtomajantie 2, 96400 ROVANIEMI

Aikataulu: https://smnyrkkeily.fi/aikataulu/

Säännöt: Kilpailuissa noudatetaan AIBA:n teknisiä- / ja kilpailusääntöjä (9.2.2019), sekä Suomen Nyrkkeilyliiton kansallisia kilpailumääräyksiä.

Lisenssi ja peruslääkärintarkastus tulee olla voimassa.

HUOM! Toisen vuoden A-juniori, jolla on vähintään viisi ottelua kilpailukirjassaan, voi osallistua SM-kilpailuihin.

SM-kilpailuihin voi osallistua enintään kahdeksan (8) ottelijaa sarjaa kohden. Mikäli ilmoittautumisia sarjaan on yli kahdeksan (8), valitsee Suomen Nyrkkeilyliiton kilpailuvaliokunta kilpailuoikeuden saajat.

Otteluasu ja varusteet:
Ottelija voi käyttää otteluasussaan edustamansa seuran värejä tai kulman väriä (sininen / punainen). Vyötärönauhan värin tulee olla selvästi erottuva (kontrasti) otteluasun ylä- ja alaosasta. Vyötärönauhan tulee olla 6-10 cm leveä. Kilpailuhanskat ja -pääsuojat tulevat järjestäjän puolesta.

Avustajana toimivalla henkilöllä tulee olla voimassa oleva toimitsija- tai kilpailulisenssi ja avustajan tulee pukeutua urheiluasuun.

Ilmoittautuminen, tiedustelut ja osallistumismaksu: https://smnyrkkeily.fi/ilmoittautuminen/
Kisakuva ohje: https://smnyrkkeily.fi/ilmoittautuminen ... jakuvalle/
Majoitus ja varauslinkki: https://smnyrkkeily.fi/kisa-info/majoitus/

Tervetuloa napapiirille,
Lapin Lukko ja Rovaniemen reipas

www.smnyrkkeily.fi .......... @nyrkkeilynsmkilpailut .......... #smnyrkkeily2020
Viimeksi muokannut mikesillan, 05.08.2020 10:59. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
0 x
mikesillan
Club Fighter
Viestit: 102
Liittynyt: 27.12.2012 20:06

05.08.2020 10:58

MUISTUTUS SM kilpailuihin saapuville ottelijoille ja valmennukselle !!
SNL johtokunnan päätös, kokouspöytäkirjan 1/2020 kohta 6.4. Antidopingohjelma

"Kaikkien aikuisten SM-kilpailuihin osallistuvien tulee olla suorittanut Puhtaasti paras –verkkokoulutus ja toimitettava todistus ilmoittautumisen yhteydessä ennen kilpailuita."

Tämä siis koskee kilpailijoita ja valmentajia. Kurssi on ns. verkkokurssi ja se suoritetaan osoitteessa: https://puhtaastiparas.fi/
Lisätietoa asiasta saa liitosta.

SM 2020
0 x
mikesillan
Club Fighter
Viestit: 102
Liittynyt: 27.12.2012 20:06

05.08.2020 10:58

Hei,
Ottele itsesi finaaliin asti !!! Finaalissa on mahdollista kuulla oma tsemppiä nostava sisääntulobiisi. Ilmoita sekin 9.11.2020 mennessä... ja laita varuilta backup biisi ehdotus. Jos ei ole tullut ehdotusta, soitetaan musiikkimestarin valitsema lähes yhtä hyvä kipale.
Nämäkin ehdotukset osoitteeseen mika.sillanmaki@lappset.com.

-mika
0 x
mikesillan
Club Fighter
Viestit: 102
Liittynyt: 27.12.2012 20:06

15.11.2020 15:20

Turnauksen osallistujalista:

https://smnyrkkeily.fi/osallistujalista/
0 x
Buglioni00
Club Fighter
Viestit: 61
Liittynyt: 10.03.2017 22:38

27.11.2020 12:59

PE 27.11. klo 16.00

N51kg Mehtälä Maria (TVS) - Myllymäki Luara (ONS)
N54kg Jokiaho Emma (TVS) - Kiviharju Mira (KEI)
N57kg Karjalainen Jenni (HeTa) - Ylivirta Kati (LaLu)
69kg Behruz Aydin (OKK) - Toe-Usansuu Nutah (RSG)
69kg Rauhala Michel (HSC) - Jalava Julian (KNK)
69kg Jalervo Andreas (HSC) - Koivuranta Joonas (RoRe)¨
69kg Enola Juuso (PNMKY) - Nuri Amin (HeTa)
75kg Abdilarasoon Muhammad (TVS) - Vaittinen Topias (PNMKY)
75kg Riekki Seppo (ONS) - Pesonen Arto ((ReiVo)
75kg Kujala Ilari (KNK) - Nevalainen Ari (BTH)
75kg Thiangdee Albert (YRE) - Embulaev Anton (LaKa)
81kg Kolehmainen Theo (EKH) - Nystedt Nikita (NoVo)
+91kg James Lee (JouBC) - Juntunen Aki (IUV)
0 x
Buglioni00
Club Fighter
Viestit: 61
Liittynyt: 10.03.2017 22:38

27.11.2020 16:17

PE 27.11. klo 16.00

N51kg Mehtälä Maria (TVS) - Myllymäki Laura (ONS) 5-0
N54kg Jokiaho Emma (TVS) - Kiviharju Mira (KEI) 5-0
N57kg Ylivirta Kati (LaLu) - Karjalainen Jenni (HeTa) 5-0
69kg Behruz Aydin (OKK) - Toe-Usansuu Nutah (RSG) 5-0
69kg Jalava Julian (KNK) - Rauhala Michel (HSC) 4-1
69kg Koivuranta Joonas (RoRe) - Jalervo Andreas (HSC) 3-2
69kg Nuri Amin (HeTa) - Enola Juuso (PNMKY) 5-0
75kg Abdilarasoon Muhammad (TVS) - Vaittinen Topias (PNMKY) 5-0
75kg Riekki Seppo (ONS) - Pesonen Arto ((ReiVo) Rsc r1
75kg Kujala Ilari (KNK) - Nevalainen Ari (BTH) 5-0
75kg Embulaev Anton (LaKa) - Thiangdee Albert (YRE) 5-0
81kg Nystedt Nikita (KoVo) - Kolehmainen Theo (EKH) 5-0
+91kg Juntunen Aki (IUV) - James Lee (JouBC) Rsc r1
Viimeksi muokannut Buglioni00, 28.11.2020 13:18. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
Buglioni00
Club Fighter
Viestit: 61
Liittynyt: 10.03.2017 22:38

27.11.2020 19:19

LA klo 13.00

W48kg Kirppu Noora (HeTa) - Karjalainen Minna (NAJ) 4-1
W51kg Mehtälä Maria (TVS) - Raivio jasmiina (Rore) RSC r1
W51kg Kaivo-oja Pihla (TVS) - Kakkonen Tessa (HeTa) 5-0
W64kg Valtanen Anette (HeTa) - Väin Kristel (TVS) 5-0
W64kg Jääskeläinen Johanna (KuRi)- Huttunen Johanna (HeTa) 4-1
W69kg Kovalainen Krista (KajKu) - Lammi Anu (HeTa) 4-1
W69kg Taimi Eveliina (TVS) - Kirjokivi Emma (VäBT) 5-0
60kg Shirzad Azizullah (TVS) - Maunu Tatu (EKH) 5-0
64kg Kemppainen Santeri (VB) - Ahmadi Niazz (TVS) 5-0
60kg Rissanen Lassi (KuRi) - Pasanen Markus (SeKJ) 3-2
64kg Niemeläinen Jere (TuUL) - Jämsä Juho (TuusNy) RSC r1
91kg Kourula Lasse (KeI) - Korhonen Lauri (TuJy) Rsc R3
91kg Juusti Elia (KoVo) - Palosaari Henri (RoRe) 3-2
Viimeksi muokannut Buglioni00, 28.11.2020 16:28. Yhteensä muokattu 14 kertaa.
0 x
Buglioni00
Club Fighter
Viestit: 61
Liittynyt: 10.03.2017 22:38

28.11.2020 00:37

LA klo 17.00

W54kg Hakkarainen Jonna (NBC) - Jokiaho Emma (TVS) 5-0
W54kg Hajizadeh Fatma (VN) - Jutila Anna (HeTa) 5-0
W57kg Viitanen Vilma (MiNy) - Ylivirta Kati (LaLu) 4-1
W57kg Lausti Marjut (NBC) - Niemi Riikka (TVS) 5-0
69kg Behruz Aydin (OKK) - Jalava Julian (KNK) 5-0
69kg Nuri Amin (HeTa) - Koivuranta Joonas (RoRe) WO
75kg Abdilrasoon Muhammad (TVS) - Riekki Seppo (ONS) 5-0
75kg Embulaev Anton (LaKa) - Kujala Ilari (KNK) 4-1
81kg Nystedt Nikita (KoVo) - Mikkonen Kalle (VVS) RSC r2
81kg Ojapalo Janne (LaKa) - Klotsenok Juri (RSG) DSQ r2
+91kg Rantanen Danil (TTN) - Juntunen Aki (IUV) 4-1
+91kg Suksi Pirkka (WBC) - Rajevski Roman (RSG) 5-0
0 x
Buglioni00
Club Fighter
Viestit: 61
Liittynyt: 10.03.2017 22:38

28.11.2020 21:10

FINAALIT SU 29.11. KLO 13.00

W48 kg Kirppu Noora (HeTa) - Väärälä Riikka (RaNy) 5-0
52kg Hassani Shirahmad (HSC) - Conteh Mahamadou (RSG) 5-0
W51kg Kaivo-oja Pihla (TVS) - Mehtälä Maria (TVS) 5-0
W64kg Valtanen Anette (HeTa) - Jääskeläinen Johanna (KuRi) 5-0
56kg Baktyar Ari (EKH) - Pajuniemi Jussi (RSG) 5-0
W69kg Taimi Eveliina (TVS) - Kovalainen Krista (KajKu) 4-1

- tauko-

60kg Rissanen Lassi (KuRi) - Shirzad Azizullah (TVS) 5-0
W54kg Hakkarainen Jonna (NBC) - Hajizadeh Fatma (VN) 3-2
64kg Kemppainen Santeri (VB) - Niemeläinen Jere (TuUL) 4-1
W75kg Kiili Jenni(TuJy) - Peltonen Tiina (TuusNy) 4-1
81kg Nystedt Nikita (KoVo) - Ojapalo Janne (LaKa) 5-0
W57kg Viitanen Vilma (MiNy) - Lausti Marjut (NBC) 5-0

- tauko -

+91kg Rantanen Danil (TTN) - Suksi Pirkka (WBC) 4-0
91kg Kourula Lasse (KeI) - Juusti Elia (KoVo) 4-1
75kg Embulaev Anton (LaKa) - Abdilrasoon Muhammad (TVS) 4-1
W60kg Potkonen Mira (TVS) - Vianite Anni (LaKa) 5-0
69kg Nuri Amin (HeTa) .- Behruz Aydin (OKK) 3-2
0 x
Buglioni00
Club Fighter
Viestit: 61
Liittynyt: 10.03.2017 22:38

29.11.2020 18:23

MITALISTIT

MITALITAULUKKO

52 kg
1. Shirahmad Hassani, HSC
2. Mahamadou Conteh, RSG

56 kg
1. Ari Baktyar Ari, EKH
2. Jussi Pajuniemi, RSG

60 kg
1. Lassi Rissanen, KuRi
2. Azizullah Shirzad, TVS
3. Tatu Maunu, EKH
3. Markus Pasanen, SJK

64 kg
1. Santeri Kemppainen, VB
2. Jere Niemeläinen, TuUL
3. Juho Jämsä, TuusNy
3. Niazz Ahmadi

69 kg
1. Amin Nuri, HeTa
2. Aydin Behruz, OKK
3. Julian Jalava, KNK
3. Joonas Koivuranta, RoRe

75 kg
1. Anton Embulaev, LaKa
2. Muhammad Abdilrasoon, TVS
3. Ilari Kujala, KNK
3. Seppo Riekki, ONS

81 kg
1. Nikita Nystedt, KoVo
2. Janne Ojapalo, LaKa
3. Juri Klotsenok, RSG
3. Kalle Mikkonen, VVS

91 kg
1. Lasse Kourula, KeI
2. Elia Juusti, KoVo
3. Henrik Palosaari, Rore
3. Lauri Korhonen, TuJy

+91 kg
1. Danil Rantanen, TTN
2. Pirkka Suksi, WBC
3. Aki Juntunen, IUV
3. Roman Rajevski, RSG

W48kg
1. Noora Kirppu, HeTa
2. Riikka Väärälä, RaNy
3. Minna Karjalainen, NaJ

W51 kg
1. Pihla Kaivo-oja, TVS
2. Maria Mehtälä, TVS
3. Tessa Kakkonen, HeTa
3. Jasmiina Raivio, RoRe

W54 kg
1. Jonna Hakkarainen, NBC
2. Fatma Hajizadeh, VN
3. Anna Jutila, HeTa
3. Emma Jokiaho, TVS

W57 kg
1. Vilma Viitanen, MiNy
2. Marjut Lausti, NBC
3. Kati Ylivirta, LaLu
3. Riikka Niemi, TVS

W60 kg
1. Mira Potkonen, TVS
2. Anni Viantie, LaKa

W64 kg
1. Anette Valtanen, HeTa
2. Johanna Jääskeläinen, KuRi
3. Johanna Huttunen, HeTa
3. Kristel Väin, TVS

W69 kg
1. Eveliina Taimi, TVS
2. Krista Kovalainen, KajKu
3. Anu Lammi, HeTa
3. Emma Kirjokivi, VäBT

W75 kg
1. Jenni Kiili, TuJy
2. Tiina Peltonen, TuusNy
0 x
Vastaa Viestiin