Salikilpailut Tikkurila La.5.9.2020

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

PeteK
Club Fighter
Viestit: 132
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

23.08.2020 20:17

TÄRKEÄÄ

MIKÄLI OLET TULOSSA KISAPAIKALLE, LUE TÄMÄ:

Koronan vuoksi näissä kilpailuissa noudatetaan kilpailuiden järjestäjän asettamia lisäjärjestelyitä kaikkien kilpailuihin osallistuvien henkilöiden turvallisuuden maksimoimiseksi.

*Emme kättele tavatessamme, kukaan ei pidä sitä epäkohteliaana tässä tilanteessa.
*Porrastamme kisapaikalle saapumisen ja siten myös ilmoittautumisen seuroittain. Noudatattehan aikaa, joka teille annetaan otteluviikolla ja saavutte ohjeistettuun aikaan. Ei aiemmin taloon sisälle, jos tulette myöhässä niin, että ohjeistettu saapumisaikanne on mennyt niin teidän ilmoittautumisenne siirretään viimeiseksi.
*Ilmoittautumispisteessä jaetaan kilpailuihin osallistuville ottelijoille, valmentajille ja tuomareille ilmaiseksi kasvomaskeja sekä kertakäyttökäsineitä.
*Ilmoittautumispisteestä eteenpäin punnitustiloihin ja lääkäriin mentäessä on jokaisen käytettävä kasvomaskia. Jos avustaja ei halua käyttää niin voi mennä ulos tai kahvioon odottamaan.
*Kaikenlaisen ylimääräisen säätämisen ja hässäköinnin vuoksi muistakaa varata ilmoittautumismaksu käteisenä ja aina parempi jos on tasaraha. JOS EI OLE MUISTANUT OTTAA RAHAA, EI PÄÄSE PUNTARILLE. KUKAAN EI SAA POIKKEUSTA. VAIN MAKSANEET SAAVAT PUNNITUS JA -LÄÄKÄRIKORTIN. Jos pitää lähteä nostamaan rahaa ja oma ilmoittautumisaika meni jo, siirrytte ilmoittautumisessa viimeisiksi.
*Punnitus ja -lääkäripisteitä on kaksi.
A-PISTE=Miehet ja A+B-Pojat B-Piste=Naiset, tytöt ja C+D-pojat.
*A-Piste sijaitsee palloilusalin itä-päässä ja on rajattu salista verholla.
Kulku A-Pisteelle tapahtuu yläkerrasta katsomon kautta, poistuminen samaa reittiä.
B-Piste sijaitsee palloilusalin länsi-päässä ja on rajattu salista verholla.
Kulku B-Pisteelle tapahtuu alakerran katsomon alta käytävän päästä, poistuminen samaa reittiä.
*Punnitukseen ja -lääkärille jonotettaessa on noudatettava min1,5m turvavälejä, vaikka kasvomaskeja käytetäänkin.
*Urheilutalon hyvätasoinen kahvio palvelee yläkerrassa, mutta asiakaspaikkoja on rajallisesti ja toivomme että siellä ei vietettäisi varsinaisesti aikaa ettei siellä mene liian lähituntumalle, vaan vapautetaan asiakaspaikat seuraaville kun oma asiointi on valmis.
Hyvä olisi jos omaan otteluun on reilusti aikaa niin mentäisiin vaikka ulos kävelylle.
(viereisissä rakennuksissa jäähalli ja uimahalli on myös kahvilat jos urheilutalon kahvio tukkeentuu ruuhkan vuoksi)
*Kannustamaan tulevien katsojien määrää rajoitetaan max.2kpl./ ottelija pienen salin osalta.
isossa salissa mahtuu katsojia olemaan, mutta istutaan niin että jätetään joka toinen tuoli tyhjäksi koskien eri seurojen porukoita. Tottakai samassa autossa saapuvien kanssa voi istua vierekkäin.
*Suosittelemme maskin käyttöä kaikille katsojille sekä myöskin ottelijoille ja valmentajille jotka ovat katsomossa katsomassa otteluita kun oma on jo oteltu tai odotellaan sitä.

Toivomme kisaväen ymmärtävän, että nämä säännöt on suunniteltu meidän kaikkien turvallisuuden vuoksi, ei kiusaksi.

Päivitämme ohjeita mikäli aihetta ilmenee.

T. Järjestävän seuran talkooväki
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 132
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

26.08.2020 22:21

Tähän mennessä ilmoittautuneet
arvostelu ja -kehätuomarit:
-Miika Forström bobo
-Mark Sigajev Miny
-Milko Ylenius YTK
-Jani Sorola NBC
-Dimitri Zuravel PoNs
-Risto Lindstet Lohja
-Jari Murtomäki STB
-Kyösti Lakso VN
-Mohammedhossein Mirzaei-Werzaneh TVS
-Taina Vlasof Lohja
-Jouni Hartman Kaleva
-Miika Kaukola Kaleva
-Antti Cedeström Naj
-Alexei Aho PBC
Viimeksi muokannut PeteK, 31.08.2020 15:34. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
0 x
korpikim
New Kid on the Block
Viestit: 49
Liittynyt: 15.03.2009 11:49

30.08.2020 12:21

Someron Voiman Artturi Pechuyev A-52 kg joutuu peruuttamaan
osallistumisensa, sairauden takia
0 x
PBC2018
New Kid on the Block
Viestit: 7
Liittynyt: 01.09.2019 20:07

30.08.2020 19:44

PBC Alexei Aho - Tuomari. p.0440603849
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 132
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

31.08.2020 22:23

Lyhyt muistilista:

Kisoihin tulevilla valmentajilla:
-tulee olla SNL-toimitsijalisenssi tai kilpalisenssi.
-kulma-avustajana toimiessa urheiluasu.

Ottelijoilla:
-SNL-Kilpalisenssi
-Kilpanyrkkeilyn kattava vakuutus
-SNL-kilpakirja
-Kilpakirjassa voimassa oleva lääkärin vuositarkastus

Lisäksi otellessa:
-Kulman värinen aiba-leimattu pänsuoja (seuran tai oma)
-Nyrkkeilyasu hihaton paita joka pituudensa puolesta pysyy housuissa, nyrkkeilyshortsit joissa on leveä vyötärönauha joka värinsä puolesta eroaa paidan sekä housujen väristä. (Seuran tai omat)
-kulman väriset aiba-leimatut kilpahanskat (kilpailun järjestäjältä).
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 132
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

02.09.2020 21:51

Ottelulista laitetaan tänne foorumille huomenna torstaina illalla.
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 132
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

03.09.2020 20:24

OTTELULISTA

Pieni sali:
Klo.11.00
1.sparriottelu E-pojat
Daniel Alhonen YTK vs Gabriel Asikainen KNK
2.C42 Henri Ilonen YTK-Rasmus Rintee JoutBc
3.D40 Hussein Haidari TuUl-Sebstian Autio KiNk
4.C45 Sami Uusitalo YTK-Aleksanteri Hanski JoutBc
5.C+75 Juho Suvanto JoutBc-Olli Virtanen TuJy
6.D36 Veeti Vähätiitto VBT-Luka Jussila KNK
7.C60 Peetu Salo FoNy- Leevi Salo VN
8.C48 Vertti Käyhkö YTK-Lenni Ryhänen LoBc
9.C48 Oiva Ilmasti TuJy-Oskari Immonen YTK
10.C54 Nicolai Isoaho VN-Corbin Lo YTK
TAUKO 20MIN

11.TB57 Yessica Frantsi VBT- Julia Pelkonen TVS
12.B57 Mohamed Kiani YTK- Ali Oraifi KNK
13.B63 Unto Jansson KoVo- Alex Määttälä TuJy
14.B65 Valto Lehtonen YTK-Justus Korhonen Aka (1,5)
15.A57 Juuso Hulkko KoVo- Sandib Panday VN (2m)
TAUKO 20MIN (sparri Frantsi-Suvanto)

16.TA64 Eerika Häggvist HeTa-Hanna Juntheikki VBT (2)
17.A64 Armas Pellikka KoVo- Daniil Korneev VN (2m)
18.Y69 Michael Rauhala HSC- James Laguir KNK
19.Y69 Roope Lehtonen VuVo - Robert Valo VN
20.N69 Johanna Huttunen HeTa-Emma Kirjokivi VBT
Viimeksi muokannut PeteK, 04.09.2020 19:16. Yhteensä muokattu 5 kertaa.
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 132
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

03.09.2020 21:03

OTTELULISTA
Iso sali
Klo.11.00

1.N51 Minna Karjalainen Aka- Noora Kirppu HeTa
2.TA54 Pihla Kaivo-Oja TVS- Emma Syyri FoNy
3.Y75 Vili Jaunila LoNk- Kosti Immonen Crest
4. N57 Anna Jutila HeTa-Serwa Abdulmohammadifar TVS
5.B+80Kenneth Mirt BTH-Joonas Ketola Vabox (1,5m)
6.A64 Bogdan Aliamov TVS-Valtteri Kivistö JoutBc
7.A69 Julian Jalava KNK- Veeti Maksimainen JoutBc
TAUKO 20MIN

8. B70 Ibi Nyassi VN - Jimi Noioso YTK
9.A64 Jere Niemeläinen TuUl-Kerim Kaďyrov HeTa
10.A64 Valtteri Heiskanen VBT -Mikael Huusko LaKa
11.N64 Erika Wielert HeTa - Kristel Väin TVS
TAUKO 20MIN

12.Y69 Andreas Jalervo HSC- Ismail Umar Crest
13.Y64 Niazz Ahmad TVS-Santeri Kemppainen Vanajaboxing
14.N57 Naimo Bullhan VN- Jonna Hakkarainen NBC
15.Y91 Farid Mekhane YTK- Elia Juusti KoVo
16.Y+91 Lari Nurmi YTK -Janne Helakorpi Crest
0 x
mkk
Journeyman
Viestit: 374
Liittynyt: 27.06.2011 13:15

05.09.2020 11:37

Tulokset
Iso sali

1.N51 Noora Kirppu HeTa -Minna Karjalainen Aka 3-0
2.TA54 Pihla Kaivo-Oja TVS - Emma Syyri FoNy 3-0
3.Y75 Kosti Immonen Crest -Vili Jaunila LoNk 3-0
4. N57 Serwa Abdulmohammadifar TVS -Anna Jutila HeTa 3-0
5.B+80 Joonas Ketola Vabox - Kenneth Mirt BTH 3-0
6.A64 Bogdan Aliamov TVS -Valtteri Kivistö JoutBc 3-0
7.A69 Julian Jalava KNK - Veeti Maksimainen JoutBc 3-0
8. B70 Jimi Noioso YTK -Ibi Nyassi VN 3-0
9.Y64 Kerim Kaďyrov HeTa- Jere Niemeläinen TuUl 2-1 1.r
10.A64 Valtteri Heiskanen VBT- Mikael Huusko LaKa 2-1
11.N64 Kristel Väin TVS -Erika Wielert HeTa 2-1
12.Y69 Andreas Jalervo HSC - Ismail Umar Crest 2-1
13.Y64 Niazz Ahmad TVS -Santeri Kemppainen Vanajaboxing RSC 2.r
14.N57 Jonna Hakkarainen NBC Naimo Bullhan VN 3-0
15.Y91 Elia Juusti KoVo -Farid Mekhane YTK 3-0
16.Y+91 Lari Nurmi YTK -Janne Helakorpi Crest RSC 2.r


Tulokset
pieni sali
1 .C42 Rasmus Rintee JoutBc -Henri Ilonen YTK 2-1
2 .D40 Hussein Haidari TuUl -Sebstian Autio KiNk 3-0-
3.C45 Sami Uusitalo YTK -Aleksanteri Hanski JoutBc 3-0
4.C+75 Juho Suvanto JoutBc -Olli Virtanen TuJy 3-0
5.D36 Luka Jussila KNK -Veeti Vähätiitto VBT 3-0
6.C60 Leevi Salo VN -Peetu Salo FoNy 2-1
7.C48 Lenni Ryhänen LoBc -Vertti Käyhkö YTK 3-0
8.C48 Oskari Immonen YTK -Oiva Ilmasti TuJy 3-0
9.C54 Corbin Lo YTK -Nicolai Isoaho VN 3-0
10.TB57 Yessica Frantsi VBT -Julia Pelkonen TVS 3-0
11.B57 Ali Oraifi KNK -Mohamed Kiani YTK 3-0
12.B63 Unto Jansson KoVo - Alex Määttälä TuJy 3-0
13.B65 Justus Korhonen Aka -Valto Lehtonen YTK 2-1
14.A57 Sandib Panday VN -Juuso Hulkko KoVo- 3-0
15.TA64 Eerika Häggvist HeTa- Hanna Juntheikki VBT 3-0
16.A64 Daniil Korneev VN - Armas Pellikka KoVo 3-0
17.Y69 James Laguir KNK -Michael Rauhala HSC 2-1
18. Y69 Robert Valo VN - Roope Lehtonen VuVo 3-0
19. N69 Johanna Huttunen HeTa - Emma Kirjokivi VABT 3-0
0 x
PeteK
Club Fighter
Viestit: 132
Liittynyt: 13.10.2015 19:42
Paikkakunta: Vantaa

07.09.2020 08:18

Kilpailuiden erityispalkitut urheilijat:
Paras Tyttöjuniori Pihla Kaivo-Oja TVS
Paras Poikajuniori C/D Oskari Immonen YTK
Paras Poikajuniori A/B Julian Jalava KNK
Paras Miesnyrkkeilijä Kerim Kadyrov HeTa
Paras Naisnyrkkeilijä Noora Kirppu HeTa
Paras Noviisikilpailija Justus Korhonen Akatemia
Kilpailuiden taistelija Sebastian Autio KiNk
Paras YTK:n henkilökohtainen suoritus
juniorit Sami Uusitalo
Paras YTK;n henkilökohtainen suoritus
Aikuiset Lari Nurmi
0 x
Vastaa Viestiin